Jump to content

Zapreka sporazumnom razvrgnuču


vorvate

Preporučene objave

Pozdrav,suvlasnik sam nekretnine s preostalih 6 članova. Moj postotak je 55%nekretnine,zivim u navedenoj nekretnini i prije nužne adaptacije radila sam procjenu nekretnine o svom trosku zbog adaptacije .Zanima me dali moj trošak uloženog koji je znatno povisio cijenu nekretnine ulazi u zajedničku povećanu vrijednost kuće?takodjer planiram isplatiti ostale od kojih 5osoba ima 6% a jedna 13%,a ta soba odbija prodati svoj udio?što mogu učiniti osim razvrgnuca prodajom koja mi nije nikako u korist s obzirom da u tim slucajevima nekretnina se prodaje za puno manju vrijednost?Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , vorvate je napisao:

Zanima me dali moj trošak uloženog koji je znatno povisio cijenu nekretnine ulazi u zajedničku povećanu vrijednost kuće?

Ulazi,no vi bi po tom pitanju mogli zahtijevati  od ostalih suvlasnika povrat uloženog razmjerno omjerima suvlasničkih dijelova,što bi najvjerovatnije završilo parničenjem.

 

prije 5 sati , vorvate je napisao:

što mogu učiniti osim razvrgnuca prodajom 

Jedino razvrgnuće isplatom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači bez obzira što sam radila procjenu. Ispada da ona ništa ne vrijedi?Sve godine kuća je bila napuštena i nitkood suvlasnika nije dolazio održavao,osim mojih roditelja od kojih sam nasljedila,sada sam ja prijavljena da živim ovdje.Na kraju ispada,na isplatu ne pristaje,eto jedino aukcija gdje najviše gubim jA ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, vorvate je napisao:

Znači bez obzira što sam radila procjenu. Ispada da ona ništa ne vrijedi?

Več rečeno,povrat uloženog bi morali tražiti kroz parnicu

 

Prije 48 minuta, vorvate je napisao:

.Na kraju ispada,na isplatu ne pristaje,eto jedino aukcija gdje najviše gubim jA ?

Vidi odredbe čl.51 Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija