Jump to content

Poslovlni prostor


Eniac

Preporučene objave

molio bih odgovor nekoga tko zna sa pravnog aspekta, ili nekog tko je iskusio sljedeće:

 

dakle: vlasnik sam stana u centru zg. suterenski prostor sa prozorima na cestu. prozor je visine 175 cm.

želio bih otvoriti poslaovni prostor, no za to bih treboa pretvoriti prozor u vrata. trebao bih nadvoj malo izbrusiti (cca 15 cm) i umjesto prozora napraviti vrata. ništa više.

 

pitanje: da li mi netko može osporavati isto? izbrusio bih kojih 15 cm i to se ne bi ni vidjelo. može li mi netko osporavati što mi ljudi ulaze "kroz prozor"?

da li postoji minimalna visina ulaznih varata u poslavni prostor negdje definirana?

 

ili da stvar bude dovedena do apsurda: zgrada mi ima 50 stanova. da li bih od svakog trebao tražiti neku vrstu suglasnosti za prenamjenu prostora/brušenje nadvoja kojim bihpovećao vrata?

 

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sada zavisi za što bi koristili taj prostor, zato bi trebali ići u Gradski ured za gospodarstvo i tamo tražiti MTU - Minimalne Tehničke Uvijete, tamo sve fino piše, a kaj se tiće vrata, e to bi trebalo vidjet sa građevinarima i oni znaju te standarde, a kaj se tiće suglasnosti , točno je to da bi trebali tražiti suglasnost od svih, jer netko zavidan bi vam mogo fino poslat inspekciju svaki drugi tjedan pa da vidite veselja. No mislim da u Zakonu o vlasništvu postoji jedan članak da ne treba suglasnost ako radove radite o svom trošku i ako se tim radovima ne naružnjuje zajednička zgrada i ne umanjuje vrijednost. pa malo istraživanja, no prvo u gradski ured za gospodarstvo po papire !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija