Jump to content

Ovrha - neprenesena nekretnina


bobo3

Preporučene objave

Nisam prenio nekretninu na sebe 1996, bila je moja greška u ugovoru (kriva adresa, tj. kat).
08.03.2018. stan je prodan na dražbi, bivši vlasnik je bio ovršen.
Danas čovjek (koji je kupio stan na dražbi) dolazi na vrata, dolazio je i prošli tjedan pogledati... poslaću mu moj kupoprodajni ugovor, ne znam što će on napraviti...

Hvala na komentaru! Ne znam jesam li izgubio stan zbog propusta u prijenosu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , bobo3 je napisao:

Nisam prenio nekretninu na sebe 1996, bila je moja greška u ugovoru (kriva adresa, tj. kat).
08.03.2018. stan je prodan na dražbi, bivši vlasnik je bio ovršen.
Danas čovjek (koji je kupio stan na dražbi) dolazi na vrata, dolazio je i prošli tjedan pogledati... poslaću mu moj kupoprodajni ugovor, ne znam što će on napraviti...

Hvala na komentaru! Ne znam jesam li izgubio stan zbog propusta u prijenosu...

jesi izgubio si stan zbog propusta.

novi vlasnik deložacijom može tražiti iseljenje i plaćanje najma za razdoblje od kad je vlasnik

trebao  si napraviti zabilježbu (u gruntovnici)  kupoprodajnog ugovora.

ostaje ti sudski postupak da od bivšeg vlasnika tražiš povrat svote novca isplaćen kupoprodajom.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, ajoj... ako netko ima još koji prijedlog...

Niti ne znam gdje dobiti podatke o dražbi od 8.3.2018, niti sam siguran da li imam dobro ime kupca - na email (probao sam poslati ugovor iz 1995) mi je odgovoreno da je to netko drugi...

Koliko sam uspio vidjeti cijena je relativno mala (oko 4500kn/m2)...

 

Predao sam ugovor na ZK odjel 1995, negativan odgovor je stigao nakon 7-8 godina, trebalo je samo ispraviti jednu riječ u ugovoru, a to nisam napravio 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam uvid u Rješenje, kojim se stan dosuđuje jedinom kupcu na drugoj dražbi, koji je položio jamčevinu (5K€), a ostatak (30K€) treba uplatiti u roku 60 dana.

U POUCI O PRAVNOM LIJEKU stoji da pravo žalbe imaju stranke i osobe koje su sudjelovale na dražbi kao ponuditelji (čl. 99 OZ) ... Imam namjeru napisati žalbu kao treća osoba (?), i:
1. navesti da sam vanknjižni vlasnik te tražiti da se poništi dražba
2. tražiti da se u slučaju plaćanja ostatka do pune cijene spriječi da, nakon podmirenja ovrhovoditelja, (eventualni) ostatak isplati knjižnom vlasniku-ovršeniku
3. možda i nešto o 'u dobroj vjeri' jer kupac (stranac) nije ni bio u stanu, ili to da je knjižni vlasnik-ovršenik propustio spriječiti stavljanje tereta na ono što nije njegovo...


Ima li to smisla? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bobo3 je napisao:

Imam uvid u Rješenje, kojim se stan dosuđuje jedinom kupcu na drugoj dražbi, koji je položio jamčevinu (5K€), a ostatak (30K€) treba uplatiti u roku 60 dana.

U POUCI O PRAVNOM LIJEKU stoji da pravo žalbe imaju stranke i osobe koje su sudjelovale na dražbi kao ponuditelji (čl. 99 OZ) ... Imam namjeru napisati žalbu kao treća osoba (?), i:
1. navesti da sam vanknjižni vlasnik te tražiti da se poništi dražba
2. tražiti da se u slučaju plaćanja ostatka do pune cijene spriječi da, nakon podmirenja ovrhovoditelja, (eventualni) ostatak isplati knjižnom vlasniku-ovršeniku

...

Napisao sam podnesak (a ne žalbu) sucu, a i kupac je danas rekao da će tražiti povrat jamčevine na temelju kupoprodajnog ugovora kojeg sam mu poslao... Nadam se da će poništiti dražbu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija