Jump to content

Proboj službene tajne od strane teleoperatera


Slyder

Preporučene objave

Poštovani, djelatnik teleoperatera je telefonskim putem dao informacije o stanju duga po racunima kao i informacije o mogucem pokretanju ovršnog postupka, a iste je ustupio trečoj osobi bez mog odobrenja.

Radi li se ovdje o povredi službene tajne i zakona o zaštiti osobnih podataka, te što mogu učiniti? Prigovor je poslan, dali prijaviti i kome? Dali dati u medije?

Ukratko, koje su moje mogućnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kome je dao informacije o dugu?

Ne radi se o povredi službene tajne, jer dugovanje prem nekoj instituciji nije službena tajna za tu instituciju, može jedino biti nekorektnost u postupanju...

Inače, teleoperateri su poznati da ustupaju (prodaju za sitne novce) dugovanje trećoj osobi, (Eos Matrix isl.) tzv. "utjerivačima duga", i za to im treba Vaše odobrenje, te to također nije povreda službene tajne...

Napravili ste Prigovor i sada čekajte rješenje istog, a u istom će Vam biti naznačene daljnje Vaše mogućnosti, tj. pouka o pravnom lijeku...

U medije nemate svrhe davati, jer je to općepoznata stvar da teleoperateri prepuštaju (prodaju) dugovanje trećim osobama koje na sve načine pokušavaju naplatiti to dugovanje, a na kraju, mišljenja sam, da mediji nebi niti htjeli to objaviti, jer je to općepoznata stvar i niste jedini (za Vašu utjehu, ako može biti utjeha)...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

Kome je dao informacije o dugu?

Ne radi se o povredi službene tajne, jer dugovanje prem nekoj instituciji nije službena tajna za tu instituciju, može jedino biti nekorektnost u postupanju...

Inače, teleoperateri su poznati da ustupaju (prodaju za sitne novce) dugovanje trećoj osobi, (Eos Matrix isl.) tzv. "utjerivačima duga", i za to im treba Vaše odobrenje, te to također nije povreda službene tajne...

Napravili ste Prigovor i sada čekajte rješenje istog, a u istom će Vam biti naznačene daljnje Vaše mogućnosti, tj. pouka o pravnom lijeku...

U medije nemate svrhe davati, jer je to općepoznata stvar da teleoperateri prepuštaju (prodaju) dugovanje trećim osobama koje na sve načine pokušavaju naplatiti to dugovanje, a na kraju, mišljenja sam, da mediji nebi niti htjeli to objaviti, jer je to općepoznata stvar i niste jedini (za Vašu utjehu, ako može biti utjeha)...

Poštovanje, 

Da je informacija prosljeđena pravnoj osobi nebih ništa rekao, ali je informacija dana fizičkoj osobi(mom ocu). To bi značilo da može nazvati xy osoba i pitati za moje ili Vaše račune? A isto tako bez problema i dobiti tu informaciju? Pa što je sa tajnosti osobnih podataka? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, drot13 je napisao:

I sumnjam da je, osim ako se predstavio kao ti...

Meni je isto nevjerovatno ali on zaista sve zna u detalje i sam je rekao da mu je to djelatnik rekao, sad ja neznam kako se on predstavio ali sumnjam da je mojim imenom, vjerojatno je pitao nesto za promijenu paketa pa mu je receno da nemoze promijeniti(mada mene nije pitao prethodno)

Kako bilo, informacija mu je komunicirana kao što sam i napisao, ima li ovdje zakonske osnove za prijavu inspektoratu? Sigurno teleoperater ima snimku, mogu li je tražiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , anonimniy je napisao:

Poštovanje, 

Da je informacija prosljeđena pravnoj osobi nebih ništa rekao, ali je informacija dana fizičkoj osobi(mom ocu).

A nisam znao da je informacija proslijeđena fizičkoj osobi, tj. Vašem ocu, onda moja isprika...

To nikako nesmiju raditi, kao što su i prethodnici naveli....

Još jednom moja isprika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, anonimniy je napisao:

Da je informacija prosljeđena pravnoj osobi nebih ništa rekao, ali je informacija dana fizičkoj osobi(mom ocu). To bi značilo da može nazvati xy osoba i pitati za moje ili Vaše račune? A isto tako bez problema i dobiti tu informaciju? Pa što je sa tajnosti osobnih podataka?

 

Prije 5 minuta, anonimniy je napisao:

Poštovani, neznam hoće li biti zainteresirani ali smatram da vrijedi pokušati 

No, tu uvijek postoji jedno ali..

Iz iskustva sa prekonekoliko operatera znam da će svi dati podatke o usluzi, računima i ostalom onome tko pruži pretplatnički broj ili OIB te potvrdi ime i adresu navedenog korisnika, pa makar bio sam korisnik ili netko od uže rodbine (otac, sin, supružnik). I nijednom nikakav podatak nisam dobio bez toga. A sumnjam da vašem ocu nisu poznati ti podatci. 

Je li to određeno nekim propisom, iskreno nikad se nisam imao potrebe interesirati, no vrlo je moguće kada se osiguravaju na navedeni način. Tako da xy osoba vrlo vjerovatno ne može na upit dobiti informacije o računu samo tako. Pa razmislite o ovome ali.

Usput, što se tiće prijave, a gledajući Zakon o elektroničkim komunikacijama, čini mi se da bi za to prije bila nadležna jedna druga agencija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Zahvaljujem na opsežnom odgovoru, budući da sam i sam bio djelatnik teleoperatera znam kako te stvari idu, tekođer sam upoznat i sa navedenom agencijom te će i njima biti prosljeđena prijava.

Što se tiće pak vašeg navoda o davanju podataka trećim osobama u srodstvu, to svejedno smatram neipravdanim jer biste recimo tako Vi mogli naći mene u imeniku, provjeriti na kojem sam operateru pa istoga nazvati i diktirati moj broj i adresu, te doznati sve podatke koje operater ima o meni a što bi bilo u potpunoj suprotnosti sa zakonskim regulativama u RH pa i cijelom svijetu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, anonimniy je napisao:

Što se tiće pak vašeg navoda o davanju podataka trećim osobama u srodstvu, to svejedno smatram neipravdanim jer biste recimo tako Vi mogli naći mene u imeniku, provjeriti na kojem sam operateru pa istoga nazvati i diktirati moj broj i adresu, te doznati sve podatke koje operater ima o meni a što bi bilo u potpunoj suprotnosti sa zakonskim regulativama u RH pa i cijelom svijetu 

 

prije 2 sati , Spitfire je napisao:

onome tko pruži pretplatnički broj ili OIB te potvrdi ime i adresu navedenog korisnika, pa makar bio sam korisnik ili netko od uže rodbine (otac, sin, supružnik). I nijednom nikakav podatak nisam dobio bez toga. A sumnjam da vašem ocu nisu poznati ti podatci.

Ovo boldano je sasvim jasno napisano. Znam li ja vaš OIB (ili pretpaltnički broj) ili vi moj? Pa ono o pronalasku bilo koga u imeniku nema smisla. Mogu eventualno pronaći vašu osobnu sa tim podatcima ili dio računa koji se uvijek baci u smeće a na kojem piše pretplatnik, pretplatnički broj i adresa, samo ne znam koji bi bio razlog da moram znati nešto o vašim računima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Spitfire je napisao:

 

Ovo boldano je sasvim jasno napisano. Znam li ja vaš OIB (ili pretpaltnički broj) ili vi moj? Pa ono o pronalasku bilo koga u imeniku nema smisla. Mogu eventualno pronaći vašu osobnu sa tim podatcima ili dio računa koji se uvijek baci u smeće a na kojem piše pretplatnik, pretplatnički broj i adresa, samo ne znam koji bi bio razlog da moram znati nešto o vašim računima.

 

Sve jasno. Ali kažem, ide prijava jer moju privolu niti su tražili niti dobili a problem su mi napravili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, anonimniy je napisao:

Ali kažem, ide prijava

Ja sam samo upozorio da zbog mogućeg "ali" od svega ne bude ništa, da se ne iznenadite, no slobodno postupite po svome nahođenju.

Kako bi poradi ovoga

Prije 33 minuta, anonimniy je napisao:

problem su mi napravili

moglo doći do nepotrebnog pametovanja, molio bih korisnike da se suzdrže od istog.

 

Btw,

, Željac047 je napisao:

Inače, teleoperateri su poznati da ustupaju (prodaju za sitne novce) dugovanje trećoj osobi, (Eos Matrix isl.) tzv. "utjerivačima duga", i za to im treba Vaše odobrenje

ne trebaju nikakovo odobrenje ili pristanak, vidi čl.82 ZOO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Proboj službene tajne od strane teleoperatera
prije 6 sati , Spitfire je napisao:

Ja sam samo upozorio da zbog mogućeg "ali" od svega ne bude ništa, da se ne iznenadite, no slobodno postupite po svome nahođenju.

Kako bi poradi ovoga

moglo doći do nepotrebnog pametovanja, molio bih korisnike da se suzdrže od istog.

 

Btw,

ne trebaju nikakovo odobrenje ili pristanak, vidi čl.82 ZOO.

Pvo iz ZOO stoji svakako, ali ponavljam kako se ne radi o ustupanju potraživanja, već o obavheštavanju mog oca o MOM dugovanju, što je u totalnoj koliziji sa zakonom o zaštiti osobnih podataka,  a ako ćemo o odavanju poslovne tajne onda i sa KZ-om 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , anonimniy je napisao:

Pvo iz ZOO stoji svakako, ali ponavljam kako se ne radi o ustupanju potraživanja, već o obavheštavanju mog oca o MOM dugovanju, što je u totalnoj koliziji sa zakonom o zaštiti osobnih podataka,  a ako ćemo o odavanju poslovne tajne onda i sa KZ-om 

Samo upit - Je li možda zahtjev za davanje tih informacija došao sa linije koja je u vašem vlasništvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija