Jump to content

Sporazumna podjela bračne stačevine


Dani53

Preporučene objave

Poštovani, sporazumno se razvodim i dogovorio sam sa suprugom o podjeli bračne stečevine (isplatiti cu joj protivrijednost polovice stana).

Moje pitanje je dal trebamo u prijedlogu za rastavu braka napisati opčenito kako smo se dogovorili ili samo napomenemo da smo se dogovorili oko podjele ovjerene kod JB.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Dani53 je napisao:

Poštovani, sporazumno se razvodim i dogovorio sam sa suprugom o podjeli bračne stečevine (isplatiti cu joj protivrijednost polovice stana).

Moje pitanje je dal trebamo u prijedlogu za rastavu braka napisati opčenito kako smo se dogovorili ili samo napomenemo da smo se dogovorili oko podjele ovjerene kod JB.

Hvala

Možete sastaviti Ugovor o podjeli bračne srečevine, tj. da supruzi priznajete polovicu iste, te da ste joj u potpunosti isplatili njezin dio i to obavezno staviti u Sporazum o podjeli bračne stečevina kako ista nebi mogla zahtijevati dio bračne stečevine, jer je u potpunosti isplaćena...Ugovor zajednički potpišete i ovjerite kod JB, te uz Prijedlog za sporazumni razvod braka, priložite taj Ugovor, ili pokrenete izvanparnični postupak temeljem tog Ugovora (svakako je bolje da je sastavni dio Prijedloga za sporazumni razvod braka), jer se to odmah po donošenju presude o rastavi braka (u presudi) konstatita i dalje ste Vi bez brige da suprotna strana neće više moći polagati pravo na bračnu stečevinu, a koje pravo ne zastarjeva..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija