Jump to content

Posudba


horvatzd

Preporučene objave

Prije 52 minuta, horvatzd je napisao:

Nadam se da sam odabrao dobar podnaslov, kratko posudio sam prijatelju 7000 kn uplatio sam mu na racun u banci i sada se on malo pravi blesav. Nikakav ugovor nismo potpisali cisto na rijec, dali imam neki pravni manevar ili pisi kuci propalo?

dali je na uplatnici navedeno da se radi o zajmu? dali je  naveden rok vračanja posuđenog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Nisam siguran za pravnu stranu.

Ali znam iz osobnog iskustva kako su to moji poznanici rjesavali. Metodom bombardiranja koju primjenjuju agencije za otkup dugova.

Javljaj se doticnom na sve moguce nacine i upoznaj njegovu okolinu sa situacijom. Primjeri su: objavljivanje i oznacavanje svih njegovih prijatelja na drustvenim mrezama; slanje poste rodbini, susjedima, prijateljima, kolegama sa posla; zvanje na telefon. Bilo kome tko ima veze sa doticnim. I bilo kojom metodom koja ce kopati doticnog.

Upoznaj ih sa situacijom i reci im da pitaju doticnog kad planira vratit dug. Pa tko duze izdrzi. Potrudi se da ne popustis.

Ako ce netko ponuditi jednostavnije pravno rjesenje, odlicno. Ako ne, sa srecom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija