Jump to content

Prijedlog za provođenje dokaznih radnji


buffalo

Preporučene objave

Poštovani, dobio sam od ODO u Zagrebu Rješenje o odbačaju Kaznene prijave (zbog kaznenog djela iz čl. 139 st 2 KZ)  protiv privatne osobe te me u uputi o štećeniku savjetuju što mogu činiti. Pa dalje navode "...temeljem čl. 55 st 2 ZKP oštećenik može preuzeti progon protiv osumnjičenika u roku 8 dana. U smislu čl. 55 st 5 ZKP obavještavam vas kako prije podizanja optužnice protiv osumnjičene pred Općinskim kaz sudom u Zg ....., a kako osumnjičena nije ispitana to prije podizanja optužnice potrebno je provesti dokaznu radnju prvog ispitivanja. Provođenje ove dokazne radnje možete predložiti sucu istrage Županijskog suda u ZG. Prijedlog za provođ dokaz radnji mora sadržavati naziv DO koje je donijelo rješenje o odbačaju KP i oznaku rješenja, opis djela, zakonski naziv kaz djela, kratko obrazloženje te dokazne radnje koje se pradlažu provesti."

Moje pitanje glasi, da li pišem na adresu Županijskog suda u Zagrebu ( sucu istrage ili kako je ispravno ?) da li u 3 primjerka, da li je dovoljno preporučenom poštom, da li je naslov tog pismena Prijedlog za provođenje dokaznih radnji, i konačno kratko obražloženje ( da li navodim u tome pismu da u dosadašnjoj obradi ODO nije uzeo u obzir audio sminak iz kojega je čujna očita prijetnja malodobnom djetetu i meni te su evidentno namjerno izveli konstrukciju da prijetnje prema meni nema po njima, a što u prijavi nisam niti tražio nego sam PRIJAVIO PRIJETNJE DJETETU, jer onda više nije progon po služenoj dužnosti nego po privatnoj...) Molim odgovor.

Hvala .

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne pišete nikakvu žalbu, već Vas upućuju na privatni progon počiniteljice navedenog KD, podnošenje privatne Tužbe protiv osumnijenice za navedeno KD i predložiti provođenje dokazne radnje saslučanje osumnjičene od strane istražnog suca, jer ista nije saslušana pošto je prijava odbačena...

ODO je utvrdio da ne postoje osnovi sumnje da se radi o KD protiv osumnjičene da je izvršila KD za koje ste ju prijavili,  zato je i odbacio kaznenu prijavu, a Vasi uputio na privatni progon..

Ako audio snimanje nije bilo najavljeno, upozorena snimana osoba da se snima, taj audio snimak se ne može koristiti kao dokaz u postupku, kao ni osnov za pokretanje kaznenog progona protiv osumnjičenice...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Iako je vjerojatno sad već kasno, edukacije radi, podnesak naslova "Prijedlog za provođenjem dokazne radnje prvog ispitivanja okrivljenika" podnosite "Županijskom sudu u XY, sucu istrage" u onolikom broju primjeraka koliko ima okrivljenika (i njihovih branitelja) plus jedan primjerak za sud. Šaljete poštom preporučeno s povratnicoma.

U tom podnesku nema nikakvih navođenja dokaza koje je ODO, prema vama, neosnovano ispustilo, već samo navodite rješenje o odbačaju kaznene prijave broj K-DO-XY/18-X, kada je doneseno i vama dostavljeno.

Također, ako je ODO doista ignoriralo navode iz prijave, možete podnijeti i pritužbu na rad zamjenika koji je radio na predmetu, njegovom šefu, dakle općinskom DO-u, isto tako i županijskom DO-u, pa će je oni razmotriti i ako se utvrdi pogreška, nema zapreke za reaktivacijom predmeta budući rješenje o odbačaju kaznene prijave nema značaj presuđene stvari (res iudicate).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
, G-man je napisao:

Iako je vjerojatno sad već kasno, edukacije radi, podnesak naslova "Prijedlog za provođenjem dokazne radnje prvog ispitivanja okrivljenika" podnosite "Županijskom sudu u XY, sucu istrage" u onolikom broju primjeraka koliko ima okrivljenika (i njihovih branitelja) plus jedan primjerak za sud. Šaljete poštom preporučeno s povratnicoma.

U tom podnesku nema nikakvih navođenja dokaza koje je ODO, prema vama, neosnovano ispustilo, već samo navodite rješenje o odbačaju kaznene prijave broj K-DO-XY/18-X, kada je doneseno i vama dostavljeno.

Također, ako je ODO doista ignoriralo navode iz prijave, možete podnijeti i pritužbu na rad zamjenika koji je radio na predmetu, njegovom šefu, dakle općinskom DO-u, isto tako i županijskom DO-u, pa će je oni razmotriti i ako se utvrdi pogreška, nema zapreke za reaktivacijom predmeta budući rješenje o odbačaju kaznene prijave nema značaj presuđene stvari (res iudicate).

na temelju cega zakljucujete da odbacaj kaznene prijave nema status res iudicate, obzirom da mi se cini da sam negdje vidio da ako se odbaci prijava, vise se protiv osobe ne moze prijaviti, imate li neki izvor za ovo da nije res iudicata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija