Jump to content

Pretplata alimentacije


Kokyy

Preporučene objave

Molim pomoć!!!!!! 

Imam osječaj da moja rastava neče završiti još 5 godina kako naši Sudovi rade. Ovako sada imam raspravu 17.04 za rastavi imam dvoje prekrasne djece za koje uredno plaćam alimentaciju od oko 1940 kuna. No međutim od rujna.2016 do sada ja sam preplatio alimentaciju za oko 10000 kuna sto imam ja sve na papiru kao dokaze no međutim moja nadam se bivša žena kaže da to nije istina i sada njezin zadnji potez prije oko 20 dana kad smo dobili poziv za sud je bio da je ona zatvorila svoj tekuči račun u HPB-u i otvorila u nekoj drugoj banci kako bi izbjegla uvid u njezine transakcije. Molim pomoć šta da radim i dali da napišem već sada neko pismeno prema sudu da zatraži od HPB-a Ispis njezinih transakcija i dali to sutkinja mora Napravit te dali uopće će to bit u mogučnosti Napravit pošto je zatvoren račun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, Kokyy je napisao:

Da  žena ima privremeno skrbništvo do okončanja postupka 

podsneskom obavjesti sud o više plaćeno alimentaciji i zatvaranju računa u HPB. dostavi dokaz (kopije uplatnica).

predloži da sud od HPB traži izlistanje uplata za alimentaciju.

nisi dobio broj novog računa na koji bi plaćao alimentaciju.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako smatrate da ste preplatili uzdržavanje i to možete dokazati, a iz Vaših navoda je razvidno da da, pokrenite postupak radi povrata preplaćenog iznosa ili da Vam se taj preplaćeni iznos ukalkukura u buduće obroke uzdržavanja...

Kao što Vam sugerira poštovani bovu, izvjestite sud o tome, zatražite povratak preplaćenih sredstava ili, kako sam napisao, da Vam se isti ukalkulira u buduće obroke uzdržavanja, a možete zatražiti od suda da donese odluku da se izvrši prestanak uplata do "sravnavanja" stvarnog stanja uzdržavanja (za iznos preplaćenih sredstava)...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja sam vec odnio sutkinji iz moga računovodstva platne liste a radim u državnoj firmi tako da tu nema muljanja a sutkinja tvrdi da to ona nije kriva što sam je ja preplatio i da čemo to rješit drugi puta od toga drugi puta prošlo je već godinu dana. Puno Vam Hvar na savjetima i pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To možete staviti kao dokaz (privitak)...

Dostavite sudu podnesak kojim tražite da Vam se utvrdi uplaćeni iznos uzdržavanja, stvarni iznos (iznos koji ste trebali uplatiti), te da ste uplatili XY kn, čime ste, temeljem privremene odluke, preplatili stvarni iznos (koliko ste trebali platiti) za xy kn, te da od nadležnog (imenovanog) suda tražite da donese odluku da Vam se vrati xy kn, tj. preplaćeni iznos ili da Vam se isti ukalkulira u sljedeće obroke plaćanja...

A ako ste to već podnesli, podnesite požurnicu da se po Vašem podnesku podnesenom tog i tog datuma radi povrata preplaćenog iznosa temeljem uzdržavanja do danas nije postupalo toliko i toliko dana/mjeseci, te da tražite, sukladno ZPP-u, da se isti žurno riješi...

Sve pisanim putem u tri primjerka, jedan Vraću Vama sa potvrdom dana podnošenja, a dva ostaju njima...

Naslovite na br. predmeta kojim je donesena odluka o privremenom plaćanju uszdržavanja...

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Željac047 je napisao:

, pokrenite postupak radi povrata preplaćenog iznosa ili da Vam se taj preplaćeni iznos ukalkukura u buduće obroke uzdržavanja...

 

zbog povrata preplaćenih sredstava morao bi podnijeti tužbu protiv djeteta. kako će  mu djete vratiti preplaćeno ?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , bovu je napisao:

zbog povrata preplaćenih sredstava morao bi podnijeti tužbu protiv djeteta. kako će  mu djete vratiti preplaćeno ?

Ima dijete zakonskog zastupnika (majku) na čiji je račun uplaćivao novce...

Tužba se može podnijeti i protiv djeteta čiji je zakonskom zastupnik majka, u biti, tako i ide, mislite da su ta sva uplaćena sredstva otišla za potrebe djeteta?

No, nije bitno, ako bi htio vratiti preplaćena sredstva Tužbu mora podnijeti protiv djeteta po zz majci xy..., jedino da se uspiju dogovoriti na miran način ili da ne pokreće ništa i sve "zaboravi"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto sam se raspitivao i rečeno mi je da mogu donijeti odvjetniku sve dokaze o Pretplati a onda nakon izračuna da on može sastavit ovršno rješenje koje odnesen kod javnog bilježnika i sjednem mojoj bivšoj ženi na racun. Aliiii neznam koliko je to istina a bio sam i u policiji oni kažu da se tu nedvojbeno radi o kaznenom djelu prevara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, bovu je napisao:

podsneskom obavjesti sud o više plaćeno alimentaciji i zatvaranju računa u HPB. dostavi dokaz (kopije uplatnica).

predloži da sud od HPB traži izlistanje uplata za alimentaciju.

nisi dobio broj novog računa na koji bi plaćao alimentaciju.  

Bio sam na sudu i opet po starom to je privremena mjera i to nema veze s ovim postupkom to morate pokrenut novi postupak, i tako sve u krug bla bla bla bla znate i sami kako to ide sa sudovima. Znaci moja zena kao skrbnica djece i njihov odvjetnik tvrde da taj novac nisu dobili kao sto je bilo i za očekivati i da ako ja smatram dokazem da su oni taj novac dobili. Od sutkinje sam zatražio da zatraži od banke u koju je uplaćivano Ispis uplata ona je rekla kao sto sam i gore rekao da je to privremena mjera koju imam i da je ona pravomoćna  i da se vise nemam pravo zalit na nju a da je ovo drugi postupak. Dali ja ako oni tvrde da nisu dobili novac a ja tvrdim da jesu imam pravo zatražiti od suda da angažira  nekoga vještaka koji ce utvrdit pravo stanje i da predložim tko nije u pravu da plati toga vještaka 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija