Jump to content

Gospodo molio bih pravni savjet


Guba

Preporučene objave

Postovani naime moj problem traje vec godinu dana moja supruga me jedanput lazno prijavila za prijetnju da tucem svoje malodobno dijete i nju da sam nasilnik i tako dalje i tako blize bio sam jedan dan u zatvoru radi toga sutkinja je fala bogu bila razumna i vidjela da bas njezina izjava i tuzba nije uvjerljiva te me je pustila uz mjeru opreza tj zabranu pristupa mj dana prema mojoj supruzi ok razlog svemu tome je to sto je nas brak trajno poremecen tj. Nemozemo se nista dogovoriti pa sam spomenuo rastavu i to je napravila iz ljutnje.

Eh sada 02.03.2018 mi je napravila istu stvar dosao sam iz njemacke uz predhodni dogovor sa socijalnom radnicom da mi zena jel potpise papir za pokretanje brakorazvodne parnice sto je i napravila te je nakon nase kave nazvala policiju i napravila laznu prijavu u kojoj je navela da sam ju grdo izvrjedao i da sam joj rekao da me nece opet strpati u zatvor da cu ja nju ubit i odlezat e sada moje pitanje za sve dobre ljude i odvjetnike je sljedece kako da se pravno branim protiv toga Jedva sam izbjegao zatvor jel je po zakonu ponavljanje istovrsnog kaznenog dijela koje napominjem nisam napravio a imam zabranu pristupa na ne manje od 300 m zabranu svih vrsta komunikacije uhodenja pracenja svakakvog cuda pa vas pitam sto da radim nisam vise pametan sto bih ja mogao napraviti kontra nje na pravni nacin da i ona osjeti ruku zakona ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Gospodo molio bih pravni savjet

Poštovani,

Je li vas supruga prijavila nakon ovog prvog okončanog prekršajnog postupka, odnosno, moje pitanje glasi: u ovom trenutku vodi li se protiv vas bilo kakav novi prekršajni ili kazneni postupak, odnosno jeste li nakon ovog prvog događaja i posljednje kave sa suprugom bili privođeni od strane policije, jeli nad vama provođeno i dovršeno kriminalističko istraživanje? Za kraj vas molim da mi kažete pošto nisam razumio. U prethodnom prekršajnom postupku kad ste noćili u postaji, jeste li proglašeni krivim za nasilje u obitelji ili ste o s l o b o đ e n i od optužbe u tom prekršajnom postupku? Za kraj: jeste li do sada prekršajno i kazneno bili osuđivani, te kada i zašto? Molim vas da odgovirite na pitanja pa će vam se moći dati kvalitetan savijet.

 

Malo sam bolje pročitao post. Vidim da vam je izrečena mjera opreza, odnosno približavanja supruzi. Pretpostavljam da ste osuđeni u prvom postupku pred prekršajnim sudom. Molim vas podatke o tom slučaju. Jeste li sa tom kavom prekršili naredbu iz mjere opreza? Recite mi tko je pokrenuo brakorazvodnu parnicu i u kojoj je fazi? Oko tuče vašeg djeteta, možete li pobliže objasniti što je utvrđeno, jeste li ga tukli ili ne? Također, molim vas da napišete ono što je utvrđeno od strane policije i suda, a ne jeste li to zaista činilii ili ne. Jer u ovakvim slučajevima nije bitno što ste vi zaista činili već što je utvrđeno pred pravosudnim organima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Guba je napisao:

 

Eh sada 02.03.2018 mi je napravila istu stvar dosao sam iz njemacke uz predhodni dogovor sa socijalnom radnicom da mi zena jel potpise papir za pokretanje brakorazvodne parnice sto je i napravila te je nakon nase kave nazvala policiju i napravila laznu prijavu u kojoj je navela da sam ju grdo izvrjedao i da sam joj rekao da me nece opet strpati u zatvor da cu ja nju ubit i odlezat e sada moje pitanje za sve dobre ljude i odvjetnike je sljedece kako da se pravno branim protiv toga Jedva sam izbjegao zatvor jel je po zakonu ponavljanje istovrsnog kaznenog dijela koje napominjem nisam napravio a imam zabranu pristupa na ne manje od 300 m zabranu svih vrsta komunikacije uhodenja pracenja svakakvog cuda pa vas pitam sto da radim nisam vise pametan sto bih ja mogao napraviti kontra nje na pravni nacin da i ona osjeti ruku zakona ????

Što se tiče prijetnji da ćeš je ubit to mora i dokazat.

A za kršenje mjere ćeš reći da su ti u centru rekli da možeš do nje radi potpisa a i sama je pristala doći i potpisala.Pa ćeš valjda naletit opet na pametnog suca.I moraš ih pitat kako da ideš na sud za razvod ako ne možeš bit pored nje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Guba je napisao:

...te je nakon nase kave nazvala policiju i napravila laznu prijavu u kojoj je navela da sam ju grdo izvrjedao i da sam joj rekao da me nece opet strpati u zatvor da cu ja nju ubit i odlezat e sada moje pitanje za sve dobre ljude i odvjetnike je sljedece kako da se pravno branim protiv toga Jedva sam izbjegao zatvor jel je po zakonu ponavljanje istovrsnog kaznenog dijela koje napominjem nisam napravio a imam zabranu pristupa na ne manje od 300 m zabranu svih vrsta komunikacije uhodenja pracenja svakakvog cuda pa vas pitam sto da radim nisam vise pametan sto bih ja mogao napraviti kontra nje na pravni nacin da i ona osjeti ruku zakona ????

Mogli biste ju prijaviti za lažno prijavljivanje kaznenog djela.

Ali od toga slaba korist jer ODO u pravilu takve prijave protiv žena rutinski odbacuje - pod uvjetom da policija to uopće proslijedi Državnom odvjetništvu. 

Kad se ratificira Istanbulska konvencija, za takvo postupanje će se svi u sustavu moći pozivati na konvenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija