Jump to content

Promjena osobne iskaznice i istek registracije


hetta

Preporučene objave

Osobna iskaznica mi ističe 16.05.2018.g. Nakon toga će na osobnu ići novo mjesto prebivališta.

Registracija mi ističe 02.05.2018.g. i treba ju mijenjati jer se mijenja grad prebivališta.

Moja pitanje je: U kojem trenutku moram napraviti novu registraciju i obaviti tehnički? Mogu li auto sa starom registracijom voziti do 16.05. ili ju moram promijeniti 02.05 kad idem izraditi novu osobnu iskaznicu? I neovisno o tome svemu - mogu li na tehnički samo sa starom osobnom i onim papirićem da je u izradi nova ili ne?

Ovisno o odgovoru, vjerojatno ću imati još koje pitanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš vozit do 16 ako ne produžio registraciju.Osobnu možeš dat napravit i za par dana.Ako ostaje isto reg područje mjenjaš samo prometnu a to možeš napravit i kad dobiješ novu osobnu.Ako trebaju i tablice i to riješiš na tehničkom nabrzinu.Sve zavisi kad se seliš,kad ti odgovara ili kad istječe osobna.Rokovi za zamjenu su 15 dana od promjena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, ajmo ponovo.

Osobna vrijedi do 16.05.2018.g. Do onda - na njoj stoji grad x gdje mi je trenutno prebivalište. Kako sam u gradu Y skoro dvije godine, sa 16.05.2018.moram promijeniti prebivalište na grad y gdje trenutno imam prijavljeno boravište.

Registracija izlazi 02.05.2018.g.  Tablicu treba mijenjati, drugo je registarsko područje.

Ok, riješili smo da na registraciju moram 02.05.2018, da ne može čekati 16.05. Dobro.

Mogu li se na registraciji i tehničkom pojaviti sa starom osobnom na kojoj je grad x, i sa prijavom boravišta u gradu Y i tražiti registraciju na grad Y ili već moram imati za nove tablice izrađenu osobnu na grad Y?

Ne znam kako pitati a da se razumijemo...možda ovako:

Moram li već sad dati raditi osobnu iskaznicu na novo prebivalište kako bi bila gotova do 02.05.? Ili mogu na tehnički doći sa starom osobnom, potvrdom da je nova u izradi i tražiti tablice na grad novog prebivališta (a u kojem imam boravište)?

Bezveze mi je dva mjeseca prije dati raditi osobnu zbog auta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A-ha, ovako, sad ti mene ispravi ako nisam dobro shvatila:

registraciju produžim sa starom osobnom, 02.05., ono, kao da sve ostaje isto kao do sad... A kad stigne nova osobna, promijenim i tablicu i prometnu. Ok, sad mi je jasnije, nije mi to niti palo na pamet.

Ovaj tehnički će mi vrijediti i za novu registraciju, jel' tako?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija