Jump to content

Podjela imovine


Valentina2018

Preporučene objave

Poštovani

Moje pitanje je ovakvo: moj bivši suprug je izgradio kuću sam i ta kuća je znači njegova stečevini prije početka braka. Međutim, da bi uspio dovršiti i urediti tu kuću do kraja podignuo je hipoteke na istu. Od 10 godina otplaćivanja hipoteke, 9 sam otplaćivanja zajedno s njim. Imam li pravo tražiti ikakvu naknadu? 

Nadalje, on vodi tužbu već neko vrijeme protiv RH. radi ozljede na radu koja se dogodila 2007.g. (On je radio u vojsci), i zbog koje ima 60% invalidnosti na kralježnicu. Imam li ja pravo, ako tužba bude u njegovu korist, na dio dobiven tom tužbom. S obzirom da brak još nije razveden, a za donošenje odluke te tužbe ne mogu znati kad će biti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Valentina2018 je napisao:

Imam li ja pravo, ako tužba bude u njegovu korist, na dio dobiven tom tužbom. S obzirom da brak još nije razveden, a za donošenje odluke te tužbe ne mogu znati kad će biti.

"Iznosi isplaćeni jednom bračnom drugu s naslova naknade za pretrpljenu štetu nepredstavljaju bračnu stečevinu, nego posebnu imovinu tog bračnog druga.“

-Odluka Vrhovnog suda RH, br. Rev 929/07-2, od 2. travnja 2008.

 

prije 1 sat, Valentina2018 je napisao:

, da bi uspio dovršiti i urediti tu kuću do kraja podignuo je hipoteke na istu. Od 10 godina otplaćivanja hipoteke, 9 sam otplaćivanja zajedno s njim. Imam li pravo tražiti ikakvu naknadu? 

„Sudjelovanjem u otplati dijela kredita tijekom trajanja braka, kojim je prije zaključenja braka jedan od bračnih drugova kupio stan, drugi bračni drug nestiče stvarno pravo na dijelu tog stana, već obveznopravni zahtjev razmjerno uloženim sredstvima u otplati kredita.“

Odluka Vrhovnog suda RH, br. Rev3024/90-2, od 30. prosinca 1991.;

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Matrix je napisao:

"Iznosi isplaćeni jednom bračnom drugu s naslova naknade za pretrpljenu štetu nepredstavljaju bračnu stečevinu, nego posebnu imovinu tog bračnog druga.“

-Odluka Vrhovnog suda RH, br. Rev 929/07-2, od 2. travnja 2008.

 

Pretpostavljam da i pravomocna presuda Visokog upravnog suda i zaostaci za pretrpljenu stetu invalidnosti sudjelovanjem u Domovinskom ratu i isplati na mirovini, ne ulazi u bracnu stecevinu, nego posebnu imovinu, u mom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija