Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

gogi1

Pronalazak oporuke

Preporučene objave

Molim objasnjenje i pomoc

Nakon  mamine smrti sestra i ja pronalazimo novac u kuci te ga dijelimo taj dan po pola svakom od iznosa... par dana prije ostavinske sestra kaze da nasla papir di pise da mama pri punoj svijesti ostavlja sve svojoj kceri odnosno mojoj sestri. taj papir ne sadrzi ni rijec oporuka, nema svjedoka te nema datuma kad je to pisano. Jel  to pravovaljan  dokument i dal cu morat vrtatit polovinu nadjenog iznosa koji smo taj dan podjelili sestra i ja?

Unaprijed zahvaljujem

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , gogi1 je napisao:

Jel  to pravovaljan  dokument

Ako je pokojnica napisala taj tekst i isti svojeručno potpisala,valjan je.

prije 2 sati , gogi1 je napisao:

dal cu morat vrtatit polovinu nadjenog iznosa koji smo taj dan podjelili sestra i ja

Ukoliko se doista radi o oporuci,nužno je da u ostavinskom postupku istaknete zahtjev radi nužnog dijela,slijedom čega bi imali pravo na polovinu od onog što bi nasljedili da nema oporuke.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad