Jump to content

Udjeli u d.o.o


Nkrcko23

Preporučene objave

vrijednost ukupne inovine firme - umanjeno po - obavezama- ako postoje.

5% = 300.000.kn.

Ali stvarnu vrijednost - radi - REVIZOR ili - REVIZORSKA USTANOVA.

P.S. To košta.

probaj te se dogovori ti - Ako vrijednost bude veča od one koju vampredstavljaju - 

- troškove revizije snosi onaj tko izgubi - OKLADU :ideja::ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, frenki zg je napisao:

vrijednost ukupne inovine firme - umanjeno po - obavezama- ako postoje.

5% = 300.000.kn.

Ali stvarnu vrijednost - radi - REVIZOR ili - REVIZORSKA USTANOVA.

P.S. To košta.

probaj te se dogovori ti - Ako vrijednost bude veča od one koju vampredstavljaju - 

- troškove revizije snosi onaj tko izgubi - OKLADU :ideja::ideja:

Hvala na informaciji. Dobio sam izvješće revizije za 2017 godinu koju svake godine radi neovisan revizor za tvrtku. U izvješću je prikazana sva aktiva i sva pasiva. 

Ako ja od ukupne aktive oduzmem dugoročne i kratkoročne obveze dobio bih stvarnu vrijednost društva?

I još jedno pitanje: 

Ako ja istupim iz društva, dali je meni društvo dužno isplatit tu vrijednost društva prema udjelu stvarne vrijednosti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

20180321_115225.thumb.png.d3571e2dc9afda104bdef5bfa52a0bd8.png

, frenki zg je napisao:

vrijednost ukupne inovine firme - umanjeno po - obavezama- ako postoje.

5% = 300.000.kn.

Ali stvarnu vrijednost - radi - REVIZOR ili - REVIZORSKA USTANOVA.

P.S. To košta.

probaj te se dogovori ti - Ako vrijednost bude veča od one koju vampredstavljaju - 

- troškove revizije snosi onaj tko izgubi - OKLADU :ideja::ideja:

Hvala na informaciji. Dobio sam izvješće revizije za 2017 godinu koju svake godine radi neovisan revizor za tvrtku. U izvješću je prikazana sva aktiva i sva pasiva. 

Ako ja od ukupne aktive oduzmem dugoročne i kratkoročne obveze dobio bih stvarnu vrijednost društva?

I još jedno pitanje: 

Ako ja istupim iz društva, dali je meni društvo dužno isplatit tu vrijednost društva prema udjelu stvarne vrijednosti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemože te, tek tako istupiti iz Trg. Društva.

Da bi vi nekome - Prepustili - prodali - darovali...svoj udio u Društvu, druga strana to kod bilježnika,

mora i prihvat ti.

Malo je, nezahvalno, biti vlasnik - 5.% Udjela u nekomdruštvu,,a opet,,u nekom slučaju je i dobro..

ovisno koliko ima osnivača.

Ako vi sa 5.% nema te nikakav utjecaj na poslovanje, večinski vlasnik- ili vlasnici vas mogu ,,grubo

rečeno, ucjenjivati..ako me shvača te.

Da je to, recimo Dioničko Društvo, sa više dioničara,,nekome bi vaših 5.% falilo da postane VEČINSKI

VLASNIK..Tad bi svoj udio prodali po znatno višoj cijeni,od stvarne vrijednosti, jer se zna,što u 

upravljačkom smislu , znači - VEČINSKI VLASNIK.

Kod trg. društava je to drugačije.

Isto, kao što je drugačije u Zadrugama - može te ima ti 90% osnivačkog udjela,,ništa vam ne znači,

kad se odlučuje - brojem - glasovima Osnivača,,tako da ova 2 - sa po 5 - posto mogu nešto, odlučiti,

ili stopirati. - to je za stare zadruge - min - 3 člana - sad je - min - 7.članova.

Trgovačko Društvo se Bazira na Društvenom Ugovoru - Ono što ste tamo - ugovorili - tako stoji.

I, još nešto - stalni revizor - morate biti i tu - oprezni, jer ,,revizije se - NARUČU JU.

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , frenki zg je napisao:

Nemože te, tek tako istupiti iz Trg. Društva.

Da bi vi nekome - Prepustili - prodali - darovali...svoj udio u Društvu, druga strana to kod bilježnika,

mora i prihvat ti.

Malo je, nezahvalno, biti vlasnik - 5.% Udjela u nekomdruštvu,,a opet,,u nekom slučaju je i dobro..

ovisno koliko ima osnivača.

Ako vi sa 5.% nema te nikakav utjecaj na poslovanje, večinski vlasnik- ili vlasnici vas mogu ,,grubo

rečeno, ucjenjivati..ako me shvača te.

Da je to, recimo Dioničko Društvo, sa više dioničara,,nekome bi vaših 5.% falilo da postane VEČINSKI

VLASNIK..Tad bi svoj udio prodali po znatno višoj cijeni,od stvarne vrijednosti, jer se zna,što u 

upravljačkom smislu , znači - VEČINSKI VLASNIK.

Kod trg. društava je to drugačije.

Isto, kao što je drugačije u Zadrugama - može te ima ti 90% osnivačkog udjela,,ništa vam ne znači,

kad se odlučuje - brojem - glasovima Osnivača,,tako da ova 2 - sa po 5 - posto mogu nešto, odlučiti,

ili stopirati. - to je za stare zadruge - min - 3 člana - sad je - min - 7.članova.

Trgovačko Društvo se Bazira na Društvenom Ugovoru - Ono što ste tamo - ugovorili - tako stoji.

I, još nešto - stalni revizor - morate biti i tu - oprezni, jer ,,revizije se - NARUČU JU.

Poz.

22 vlasnika je u društvu s tim da samo društvo posjeduje 10 % udjela. Ja dijelim 4 mjesto po veličini udjela s jos jednim koji ima isto kao i ja. Ispred nas su 3 člana sa po 12 %. U društvenom ugovoru piše da član može istupiti ako da dobar razlog za istupanje ( ja imam nekoliko dobrih razloga, i nista necu poduzimati bez savjeta odvjetnika), i drustvo mu je duzno isplatiti naknadu udjela po tržišnoj vrijednosti. Samo sam htio saznati koliko vrijedi minimalno moj udjel (koliko mi obavezno moraju isplatiti). Ako vrijedi malo, necu ni prodavati nego cu cekati bolja vremena. Kad je moj otac kupio udjel 2003 bilo je 46 članova, sada je 22, i moj udjelse je povećao za 2%. 

Još jedanput, htio bih samo znati kako da izračunam vrijednost mog udjela, i koliko bih minimalno mogao dobiti ako istupim. 

Vi ste prvi koji ste dali  neke zanimljive podatke.

Nadam se da mi možete objasniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo jednostavno.

Pretpostavit ču,da 10%  udjela, kojeg je vlasnik,samo društvo - ostaje za daljna ulaganja,ako nije drugačije

regulirano.

Vi ima te 5.% i pripada vam 5 posto od tržišne vrijednosti Društva.. npr. 1.mil kuna - 5.% = 50.000.Kn.

Ako..svi zajedno dijeli te i tih -10.%, na ime društva - onda - 10.% dijeli se na - 22. osnivača i taj iznos 

se pribraja, vašem iznosu koji povlači te..sa 5 %.

Sve je u Društvenom ugovoru- regulirano.

Ako, društvo ima kostantu u razvoju i dobru budučnost - nemoj te prodava ti..!

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

problem koji vas muči je čest jer ljudi koji su udjelničari (članovi trgovačkog društva tipa d.o.o.) žele "prodati" (ustupit, prenseti) svoj udio i najčešće ne znaju pravu vrijednost jer nije riječ o nekom proizvodu koji ima svoju definiranu tržišnu cijenu (kao npr. nekretnine). Iz tog razloga se radi postupak procijene (eng. due diligence). To se najčešće radi kad se cijelo trgovačko društo prodaje (postupak prijenosa poslovnih udjela) nekom drugome društvu. Postupak due diligence uključuje detaljnu analizu (ekonomsku, revizorsku, pravnu) i zato je taj postupak skup i dugotrajan te najčešće uključuje suradnju svih članova društva jer se u tom postupku očekuje i suradnja radi dobivanja raznih dokumenata i podataka. Teško je na temelju javnog financijskog izvješća odrediti vrijednost trgovačkog društva. Međutim, ako se odlučite prodavati svoj udio to vam nitko ne može onemogućiti. Tu trebate razlikovati isključenje i istupanje člana društva od prijenosa poslovnog udjela. Najprije bi trebalo analizirati Društveni ugovor da se utvrde točne mogućnosti. No, Zakon o trgovačkim društvima vam daje mogućnost istupanja iz društva kojim se obvezuje ostale članove društva da vam naknade vrijednost vašeg udjela te prijenos poslovnog udjela gdje vi svoj poslovni udio prenoste na nekog tko nije dosadašnji član društva (za ovu opciju je potrebno analizirati Društveni ugovor jer se često za to traži suglasnost društva, a kad i ista postoji nije ograničavajuća no mjenja postupak prijenost)

LP!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

To u vezi - Procjene vrijednosti društva, od strane Revizorske ustanove, sam več napisao

na samom početku.

Uvid u -Društveni ugovor je - neizostavan,,a ovdje več naslučujem da je to u Društvenom ugovoru

lijepo precizirano - jer se več naglašava - da je samo društvo - vlasnik -10% udjela.

Vjerovatno je ugovorom definirano - ako nitko od suvlasnika nije zainteresiran za preuzimanje

dijela poslovnog udjela ,od strane svih osnivača - Tad Društvo preuzima taj poslovni Udjel.

To je,,ovo novo - aktivnost koja sprečava >neprijateljsko< preuzimanje društva.:klanja:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija