Jump to content
Marta01

OSOBNA INVALIDNINA

Preporučene objave

Mama dobiva osobnu invalidninu IV. Stupanj invaliditeta koju je odobrio Centar za soc. skrb na temelju vjestacenja HZMO. Dobiva najvisi iznos + ima mirovinu 2200 Kn. Na sebe nema nekretnine. Sve to ce trajati do 3 mj. 2019. kada mora ponovno na vjestacenje. 

Prije 8 mj. sam prebacila svoj auto na njeno vlasnistvo /auto vrijedi cca 30.000 kn/ ako je to bitno.

Sada sam u strahu da li posjedovanje automobila moze utjecati na prekid isplate njene OSOBNE INVALIDNINE. Jer kada sam podnosila zahtjev za nju uzimala  se u obzir mirovina i morala sam donjeti izvode iz katastra.

Da li bi doslo neko Rjesenje o prekidu isplate. 

Hvala na savjetu ako netko zna !

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Posjedovanje automobila ne utječe na osobnu invalidninu.

Bitno je da ne posjeduje nekretninu, osim one u kojoj živi.

Ako je u mirovini i ima mirovinu manju od 2445 kn ima pravo na osobnu invalidninu.

Od 1.4.2018. maksimalni iznos se povaćava sa 1250 kn na 1500 kn.

Podijeli ovu objavu

Prije 16 minuta, wrritteer je napisao:

Posjedovanje automobila ne utječe na osobnu invalidninu.

Bitno je da ne posjeduje nekretninu, osim one u kojoj živi.

Ako je u mirovini i ima mirovinu manju od 2445 kn ima pravo na osobnu invalidninu.

Od 1.4.2018. maksimalni iznos se povaćava sa 1250 kn na 1500 kn.

Mislite da joj ne bi ukinuli zbog auta?

Povecava se jos ???

Mislite da onda automatizmom isplacuju povecanje, ne treba osobno reagirati. Gdje ste to procitali da se povecava :)

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , scvrtil6 je napisao:

Molim Vas da li netko zna da osobe s teškim invaliditetom mogu primati invalidninu bez obzira na visinu mirovine

Osobna invalidnina za osobu koja nema vlastiti prihod iznosi mjesečno 300% osnovice iz čl. 27. stavka 2. Zakona o socijalnoj skrbi. A ako osoba ostvaruje prihod po bilo kojoj osnovi, osobna invalidnina utvrđuje se kao razlika između iznosa od 300% osnovice i prosječnog prihoda ostvarenog u prethodna tri mjeseca prije mjeseca u kojem je podnesen zahtjev.

Podijeli ovu objavu

Osoba sam sa teškim invaliditetom 100%, razina funkcionalnosti IV stupanj. E sada dali se uzima u obzir kako piše na središnjem državnom portalu "u prihod se ne uračunava minimalna mirovina ostvarena za 40 godina mirovinskog staža" što  iznosi manje od minimalne braniteljske mirovine od 45 % koju ja primam. Nije mi jasno što se uzima kao relevantno, minimalna mirovina ostvarena za 40 godina mirovinskog staža (manje od 2445,00 kuna) ili minimalna braniteljska mirovina (više od 2445,00). Napominjem da nisam HRVI.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad