Jump to content

Trazenje bracne stecevine na ostavinskoj raspravi


Tekna

Preporučene objave

Situacija sljedeca

Otac ima dvije kcerke,jednoj prepisao darovnim ugovorom stan.

Kcerka koja je primila stan kao poklon prepisuje stan svojoj sestri.Da bi sestra kad je vidjela koliko kostaju troskovi rezija i odrzavanja vraca ponovo darovnim ugovorom stan svojoj sestri.

Otac umire nedavno i treba se uskoro odrzati ostavinska i sestra sad trazi sad svoj nuzni dio.

Pitanje dal ima pravo na nuzni dio od stana,s tom napomenom da ostalu imovinu ostalu od oca dijele popola.

Hvala na odgovorima!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tekna je napisao:

dal ima pravo na nuzni dio od stana

Obzirom da je sestra pravno gledajući predmetni stan stekla darovanjem od strane sestre koja bi potraživala nužni dio a ne od strane oca,to je i više nego jasno kako po pitanju stana može zaboraviti na nužni dio.

Pa sve da je sestra(vlasnica stana)stekla stan darovanjem od strane oca,pitanje je osnovanosti zahtjeva za nužnio dio zadiranjem u dar, ako je iz preostale imovine koja čini ostavinu ona več namirena u svom pravu na nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac za svog zivota je davao novac kcerkama u istom dijelu,nije preko darovnog ugovora niti sa nekom potvrdom.

Jedna sestra cuvala i stedjela,druga sestra trosila.Otac umire,uskoro treba biti ostavinska rasprava i sestra zahtjeva pola novca i prijeti parnicnim postupkom ukoliko joj sestra ne da pola.

Molim za odgovor da li sestra koja je svoj novac dobijen od oca ima pravno uporiste zahtjevati pola novca sestrine ustedjevine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac darovnim ugovorom mi darovao kucu,bio uveden 1/1 vlasnik,bio u bracnoj zajednici s mojom majkom do 2013 kada se razvode.Otac umire 2015 i sad pokrecemo ostavinsku i ona ce se pojaviti traziti svoj dio kuce.

Pored mene nasljednik je i moja sestra koja ce traziti nuzni dio.Napominjem ostalu imovinu u drugoj drzavi sam podijelila 1/2 sa sestrom.Majka nije imala pravo jer je ta imovina bila naslijedje od oca

Pitanje dal ce to sve biti tako ko sto one traze i zahtjevaju.Ja sam kucu naslijedila 2008 god.Sve troskove od tada sama podmirujem,ulaganje i renoviranje 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Tekna je napisao:

Ja sam kucu naslijedila 2008 god

Kuču ste stekli pravnim poslom a ne nasljeđivanjem.

 

prije 11 sati , Tekna je napisao:

dal ce to sve biti tako ko sto one traze i zahtjevaju.

To vam niko nemože reći dok se neutvrdi,odnosno izračuna da li je sestrin nužni dio povrijeđen.

Po pitanju zahtjeva majke je prije sve rečeno u temi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija