Jump to content

Pokušaj naplate kazne - Slovenija


Kopitar

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Supruzi je na adresu je stigla "Pisana obavijest" (doslovno, to je naslov Dokumenta) koju šalje Medobčinski Inšpektorat in Redarstvo Občine Bled. Iznos kazne je 80 eura i poslovično daju popust 50% ako se kazna plati u roku 60 dana. Za volanom nije bila moja supruga na koju glasi vozilo.

 

U Dokumentu je i fotografija na kojoj se ne vidi niti vozač niti suvozač. Izmjerena brzina je 65 km/h gdje je dozvoljeno 50 km/h, fotografirano je sa udaljenosti od  62m.

 

Nema upute o pravnom lijeku. Ne znam iz kojeg razloga. Možda zato jer pošiljatelj nije Sud, ali opet nisam siguran ni da li Ispektorat ima ovlasti za ovakve međunarodne postupke. Ipak, na pozadini Obrasca za odgovor postoji Obavijest (PLN) i Obavijest (Redovni) što po svom sadržaju podsjeća na uputu o pravnom lijeku ali ipak tako ne piše. Fotografija cijelog dokumenta je u prilogu. Mislim da je većina pravno bitnih podataka na zadnjem listu papira.

Na dnu Obavijesti piše ovako "Ako navedenu novčanu kaznu ne podmirite, savjetujemo Vam da ispunite priloženi obrazac za odgovor i pošaljete ga na navedenu adresu". Na tom obrascu se traže podaci vozača uz tri pitanja; 1:Je li navedeno vozilo registrirano na Vaše ime 2. Slažete li se da ste počinili prometni prekršaj 3. Ako se ne slažete, navedite razloge

 

Što bi bilo najpametnije učiniti? Da li da uopće reagiramo na obavijest i kako? Što će biti slijedeći potez Inspektorata ako ne platimo i ne pošaljemo Obrazac kao vrstu očitovanja na taj događaj? Ako ja tumačim dobro, slučaj će se prebaciti na Slovenski Sud ako ne platim bez obzira da li sam se očitovao ili nisam? Slovenci slučaj mogu samostalno riješiti bez da proslijeđuju našima? Koji su načini prisilne naplate i da li povlače i neke kamate i dodatne naknade za sobom?

 

Ako odlučimo popuniti Obrazac, možemo li popuniti sa podacima više ljudi koji su u tom trenutku mogli biti vozači.

Slovenija kazna1.png

Slovenija kazna 2.png

Slovenija kazna 3.png

Slovenija kazna 4.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Kopitar je napisao:

Za volanom nije bila moja supruga na koju glasi vozilo.

Ako ja tumačim dobro, slučaj će se prebaciti na Slovenski Sud ako ne platim bez obzira da li sam se očitovao ili nisam? Slovenci slučaj mogu samostalno riješiti bez da proslijeđuju našima? Koji su načini prisilne naplate i da li povlače i neke kamate i dodatne naknade za sobom?

 

Ako odlučimo popuniti Obrazac, možemo li popuniti sa podacima više ljudi koji su u tom trenutku mogli biti vozači.

 

Točno,ide na sud pa će oni riješit predmet

Članak 8

(odgovornost vlasnika vozila)

(1) Ako je prekršaj protiv sigurnosti cestovnog prometa počinjen s vozilom, ali ne može se utvrditi tko je počinitelj, vlasnik ili nositelj prava korištenja vozila kaznit će se za prekršaj ako ne dokaže da nije počinio prekršaj.

prisilno mogu naplatit preko porzne ali i mogu odbit ulaz u Sloveniju dok se kazna ne plati.

Dato je samo samo jedno mjesto za vozača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Točno,ide na sud pa će oni riješit predmet

Članak 8

(odgovornost vlasnika vozila)

(1) Ako je prekršaj protiv sigurnosti cestovnog prometa počinjen s vozilom, ali ne može se utvrditi tko je počinitelj, vlasnik ili nositelj prava korištenja vozila kaznit će se za prekršaj ako ne dokaže da nije počinio prekršaj.

prisilno mogu naplatit preko porzne ali i mogu odbit ulaz u Sloveniju dok se kazna ne plati.

Dato je samo samo jedno mjesto za vozača.

Ovo je članak Hrvatskog zakona? Ipak, mislim da podliježemo slovenskim zakonima u ovom slučaju. Naravno, moguće je da isti zakon postoji i tamo.

 

Na koji način slovenski sud u slučaju pravomoćne presude utjeruje kaznu? Mora opet slučaj prebaciti na naš Sud? Naši onda opet moraju cijeli slučaj revidirati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, esigente je napisao:

Prekrsaj je pocinjen, kazna nije velika, ja se ne bih natezao sa njima i isao po sudovima, niti bih zelio imati neugodnosti prilikom prelaska granice.

Samo da naglasim da sam cijelo vrijeme vozio iza automobila Slovenskih registracija. Vozili smo skupa. Na koji način oni nisu dobili kaznu, to već znamo kako funkcionira u Sloveniji. Čista selekcija tablica.

 

Do sada od tri kazne u 16 godina kao vozač sam dobio 100 kuna za pojas. 50 eura u Sloveniji gdje me zaustavljaju kao 5-6 vozilo na naplatnim kućicama (zbog brzine) i sad ovo po istom principu. Meni kazna osobno nije mala. Na tu kartu i igraju; stavit ćemo male kazne da se ljudi manje žale i imamo veći postotak naplate.

 

Ja ću svakako poslati obrazac pa nek ga šalju na sud. Sad ako netko ima prijedlog što je najbolje napisati, to bi bila prava pomoć. U najgorem slučaju, po izdavanju pravomoćne presude opet imam 8 dana da platim pola kazne kao i sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Kopitar je napisao:

Ovo je članak Hrvatskog zakona? Ipak, mislim da podliježemo slovenskim zakonima u ovom slučaju. Naravno, moguće je da isti zakon postoji i tamo.

 

Na koji način slovenski sud u slučaju pravomoćne presude utjeruje kaznu? Mora opet slučaj prebaciti na naš Sud? Naši onda opet moraju cijeli slučaj revidirati?

Ne nego slovenskog (ali s prijevodom).

Ima poreznu (njihovu i našu) a i ne moraju ti dozvolit ulaz jer nisi podmirio davanja njihovoj državi.

Prije 6 minuta, Kopitar je napisao:

Samo da naglasim da sam cijelo vrijeme vozio iza automobila Slovenskih registracija. Vozili smo skupa. Na koji način oni nisu dobili kaznu, to već znamo kako funkcionira u Sloveniji. Čista selekcija tablica.

Kako ti znaš da oni nisu dobili?Možda će i dobit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sivko je napisao:

Ne nego slovenskog (ali s prijevodom).

Ima poreznu (njihovu i našu) a i ne moraju ti dozvolit ulaz jer nisi podmirio davanja njihovoj državi.

Kako ti znaš da oni nisu dobili?Možda će i dobit?

Pa znam jer sam ih nazvao. Poznajem ih osobno. Sumnjam da su meni poslali tako ažurno (skoro je došlo prije nas iz Slovenije hahaha) a oni još uvijek nisu dobili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ovo ode na sud, netko ce platiti sudske troskove. Ako je prekrsaj pocinjen, za to postoji propisana kazna, ne znam kako to planirate negirati (ne mozete doci na sud i reci: Kako to da drugi nisu dobili kaznu. Tu se ne radi o drugima, vec o vasem prometnom prekrsaju).

uređeno: od esigente
dodatak teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija