Jump to content

Prenamjena stanmeno poslovne u stamneno


Renovator

Preporučene objave

Imam stambeno poslovnu gradu izgradjenu van građevinske zone na temelju određene kvadrature zemljista. Posjedujem uporabnu objekt je legalan. Sad me zanima jel postoji nacin da se komplet zgradu pretvori u stambeno s obzirom da poslovni dio zgrade je neiskoristen radi neisplativog poslovanja u našoj drzavi. Zivim u podneblju gdje  funkcjonira turizam pa bi htio prenanjeniti objekt kucu za odmor .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Renovator je napisao:

van građevinske zone

Mislite izvan građevinskog područja utvrđenog prostornim planom? Odnosno izdvojenog građevinskog područja? 
 

, Renovator je napisao:

Sad me zanima jel postoji nacin da se komplet zgradu pretvori u stambeno

Postoji, ukoliko udovoljavate uvjetima iz čl 151., 152., Zakona o prostornom uređenju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da baš tako. Jer je bilo zakonski dozvoljeno graditi stambeno gospodarski objekt do 400m2. Uz 1hektar zemljista na poljoprivrednom zemljistu. Sad me zanima koji bi bio postupak za pretvorit gospodarski dio u stanbeni jer gospodarski dio nemozes iznajmit turistima tj ne mozeš ga kategorizirati.naravno  ured za prostorno uređenje nemaju ješenja. Predao sam zahtjev za prenamjenu terena u turističku zonu ali i tu nes steka objekt stoji neiskoristen 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija