Jump to content

Rad umirovljenika


ledena_kisa

Preporučene objave

Pozdrav,

 

prije svega hvala svima na odgovorima.

 

Što bi trebao umirovljenik u civilnoj mirovini napraviti kako bi mogao raditi sezonski posao, sve legalno, prijavljeno i tako dalje? Zamrzavanje postojeće mirovine? Također, radi se o slučaju da je x umirovljenik u civilnoj mirovini, ali je uz to i  RVI 20 %

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani atomic95,

Za točan odgovor neophodno je znati koju vrstu mirovine koristite po općem propisu ZOMO, radi li se o invalidskoj mirovini opća ili profesionalna nesposobnost, prijevremenoj starosnoj mirovini, starosnoj mirovini zbog dugogodišnjeg osiguranja ili klasičnoj starosnoj mirovini nakon 65.g. života.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ne zamjerite ako što promašim, jer radno pravo mi je još uvijek strano.

 

Koliko sam shvatio od osobe, radi se o prijevremenoj invalidskoj mirovini, međutim, nije invalidska mirovina po osnovu ratnog vojnog invaliditeta, već zbog nesposobnosti za rad točno određenog posla ( nesposobnost nastala tijekom godina kontinuiranog rada ). Pretpostavljam da se u tom slučaju radi o profesionalnoj nesposobnosti ( nesposoban za rad točno određenog posla zbog specifične invalidnosti za taj posao, odnosno osoba nije nesposobna za rad na drugim poslovima, već za taj posao koji je radila do prijevremenog umirovljenja radi daljnje nesposobnosti rada tog posla )

 

Dodatak; osoba mi kaže da se radi o općoj nesposobnosti za rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija