Jump to content

Bolničko liječenje


Šime2

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

Otpušten sam sa bolničkog liječenja koje je trajalo mjesec dana! U otpusnom pismu mi je navedeno da se nakon f43.1, šifra mijenja u F 62.0, te je dodano i F 33.2.

Može li mi netko ( prof, Buda ili tko se razumije) pojasniti što to sad znači! Od ranije imam 40% trajno! Što mi je dalje za činiti u smislu traženja mirovine HRVI?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Šime2 je napisao:

Otpušten sam sa bolničkog liječenja koje je trajalo mjesec dana! U otpusnom pismu mi je navedeno da se nakon f43.1, šifra mijenja u F 62.0, te je dodano i F 33.2.

Može li mi netko ( prof, Buda ili tko se razumije) pojasniti što to sad znači! Od ranije imam 40% trajno! Što mi je dalje za činiti u smislu traženja mirovine HRVI?

To ti može na komisiji biti i otegotna okolnost s obzirom da imaš već, koliko sam skužio hrvi 40% na osnovu ptspa. 

Sada ti komisija, ne mora, a može, uzeti u obzir promjenu dijagnoze kao posljedicu od ratnih zbivanja jer ti je u vezi rata priznat ptsp, ovo sada je druga dijagnoza. 

Što se tiče hrvia, 40% je max za ptsp i psihu općenito, tako da sada jedino možeš, ako već nisi, ići na komisiju hzmoa. Da ti oni odrede preostalu radnu sposobnost, odnosno nesposobnost. 

Kako će ti oni odrediti, toooo nitko ne zna. 

Sve je moguće s obzirom na promjenu dijagnoze i protek vremena od rata. 

Uglavnom, sretno. 

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Kompa je napisao:

To ti može na komisiji biti i otegotna okolnost s obzirom da imaš već, koliko sam skužio hrvi 40% na osnovu ptspa. 

Sada ti komisija, ne mora, a može, uzeti u obzir promjenu dijagnoze kao posljedicu od ratnih zbivanja jer ti je u vezi rata priznat ptsp, ovo sada je druga dijagnoza. 

Što se tiče hrvia, 40% je max za ptsp i psihu općenito, tako da sada jedino možeš, ako već nisi, ići na komisiju hzmoa. Da ti oni odrede preostalu radnu sposobnost, odnosno nesposobnost. 

Kako će ti oni odrediti, toooo nitko ne zna. 

Sve je moguće s obzirom na promjenu dijagnoze i protek vremena od rata. 

Uglavnom, sretno. 

 

Hvala, Kompa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Kompa je napisao:

To ti može na komisiji biti i otegotna okolnost s obzirom da imaš već, koliko sam skužio hrvi 40% na osnovu ptspa. 

Sada ti komisija, ne mora, a može, uzeti u obzir promjenu dijagnoze kao posljedicu od ratnih zbivanja jer ti je u vezi rata priznat ptsp, ovo sada je druga dijagnoza. 

Što se tiče hrvia, 40% je max za ptsp i psihu općenito, tako da sada jedino možeš, ako već nisi, ići na komisiju hzmoa. Da ti oni odrede preostalu radnu sposobnost, odnosno nesposobnost. 

Kako će ti oni odrediti, toooo nitko ne zna. 

Sve je moguće s obzirom na promjenu dijagnoze i protek vremena od rata. 

Uglavnom, sretno. 

 

Kristalno čist odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Šime2 je napisao:

Otpušten sam sa bolničkog liječenja koje je trajalo mjesec dana! U otpusnom pismu mi je navedeno da se nakon f43.1, šifra mijenja u F 62.0, te je dodano i F 33.2.

Može li mi netko ( prof, Buda ili tko se razumije) pojasniti što to sad znači! Od ranije imam 40% trajno! Što mi je dalje za činiti u smislu traženja mirovine HRVI?

Na tražilicu uguglaj MKB i dalje odeš na MKB-10-Wikipedija i tamo ti piše šta koja šifra znači za sve moguće bolesti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beroduba, znam šta znače te šifre, ali me zanima, što se tiče Povjerenstva, jeli to bolje ili lošije kad procjene sposobnost, odnosno kako oni na to gledaju obzirom da mi je od 94. šifra f43.

Nadalje, ne znam kako će mi obračunavati bolovanje jer sam na teret firme 42 dana. Koliki mi je sad iznos bolovanja, jel će obračunavati po prosjeku plaće iz firme ili nekako drugačije obzirom da sad idem na teret HZZMO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Šime2 je napisao:

Beroduba, znam šta znače te šifre, ali me zanima, što se tiče Povjerenstva, jeli to bolje ili lošije kad procjene sposobnost, odnosno kako oni na to gledaju obzirom da mi je od 94. šifra f43.

Nadalje, ne znam kako će mi obračunavati bolovanje jer sam na teret firme 42 dana. Koliki mi je sad iznos bolovanja, jel će obračunavati po prosjeku plaće iz firme ili nekako drugačije obzirom da sad idem na teret HZZMO?

Nakon mjesec dana na konto bolovanja od PTSP-a predaj papire da ti priznaju 100% za bolovanje.Čudno mi je to da nisi dosad to napravio.Za bilo koju bolest si mogao ići na bolovanje i reći dr. da ti nije dobro zbog PTSP-a i mao bi 100% ya bolovanje. Kada to napravi{ dobi;e[ yaostatke.EBE me tipkovnica.Bey obyira na ;iji si teret moraju ti priynati 100%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija