Jump to content

Je li HRT-ovo naplaćivanje "kazni" uopće utemeljeno na zakonu?


Izitpajn

Preporučene objave

Pozdrav. Imam teorijsko pitanje koje se tiče tumačenja propisa.

Kad HRT "ulovi novi plijen", ukoliko se plijen pokaže nekooperativan, slijedi "kazna od 1000 kuna" koja je, koliko sam shvatio, utemeljena na HRT-ovom internom pravilniku.

Međutim, jedino što sam *ja* pronašao u Zakonu o HRT-u, a tiče se pravilnika, je Članak 21 koji kaže da HRT može imati pravilnike koji reguliraju njegovo unutarnje funkcioniranje. Dakle, ništa o obavezama građana. Jedino što sam pronašao da u Zakonu piše o obavezama građana je:

- građani moraju plaćati pristojbu

- visinu pristojbe određuje HRT (trenutno 80 kuna)

I to je to.Nema ništa o nekakvim dodatnim kaznama za neprijavljivanje i naknadama za kontrolore. Sve o tome se nalazi u HRT-ovim internim dokumentima koji, zakonski, ne obvezuju nikoga osim HRT-a.

Može li mi netko objasniti jesam li dobro shvatio?

uređeno: od Izitpajn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Izitpajn je napisao:

Pozdrav. Imam teorijsko pitanje koje se tiče tumačenja propisa.

Kad HRT "ulovi novi plijen", ukoliko se plijen pokaže nekooperativan, slijedi "kazna od 1000 kuna" koja je, koliko sam shvatio, utemeljena na HRT-ovom internom pravilniku

Krivo si protumačio.to piše o zakonu o HRT-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , drot13 je napisao:

Naplaćuju i unazad od kad je utvrđeno da imaš TV, sukladno Odluci.

Još jednom: Ta odluka je interni dokument HRT-a. Otprilike kao da ja i supruga potpišemo bračni ugovor (na što također imamo pravo) u kojemu propišemo pod kojim uvjetima nam susjedi moraju davati novce.

 

prije 1 sat, sivko je napisao:

E to ne znamo jer nitko tko je završio na sudu ili poslije "utvrđivanja postojanja tv" zapisnikom nije tu stavio nikakav dokument.A mogu preko registracije da imaš u autu radio ili preko davaoca interneta ili kabelske.

Čini mi se da ćak ni to ne mora značiti ništa. Na primjer, ja imam auto, ali nemam radio. Netko može imati priključak i pretplatu na kabelsku, a ne mora imati TV (možda se baš pokvario i bačen je, a još nije kupio novi). Plaća se UREĐAJ, a ne gledanje programa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Izitpajn je napisao:

Još jednom: Ta odluka je interni dokument HRT-a. Otprilike kao da ja i supruga potpišemo bračni ugovor (na što također imamo pravo) u kojemu propišemo pod kojim uvjetima nam susjedi moraju davati novce.

 

Čini mi se da ćak ni to ne mora značiti ništa. Na primjer, ja imam auto, ali nemam radio. Netko može imati priključak i pretplatu na kabelsku, a ne mora imati TV (možda se baš pokvario i bačen je, a još nije kupio novi). Plaća se UREĐAJ, a ne gledanje programa.

Ta odluka je bazirana na Zakonu a ovo za bračni ugovor nema uporišta u nijednom Zakonu.

"Na temelju članka 36. stavka 1, članka 21. stavka 2. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji..."

i ova ti je nova

Možda drugi imaju radio,ako se pokvario opet ga "posjeduješ".Ma tko neće ići odmah u nabavu novog ili kakvog starog.Iz kojeg bi razloga netko plaćao pretplatu na kabelsku a da ne gleda?

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija