Jump to content

POMAGAJTE - CZSS


MolimPomoc

Preporučene objave

Nikako na zelenu granu...

Jucer sam isla nesto iskopirat, izletim iz auta doslovno 5min, ostavila malu u autu. U to se tu nade slucajno neki inspektor i paf - postaja, razgovor, pozivanje dezurnog soc radnika (svjesna sam da je problem u ostavljanju diteta bez nadzora), pokusaj prisilne hospitalizacije na psihijatriju (sirovine su se ponasale ka da sam okorjeli kriminalac, zadrzali i mene i malu skoro 3h, a ja sam zbog toga od pocetne suradnje, pocela gubit strpljenje) i soc radnica je trazila odvajanje diteta od mene.

Iskreno, unazad par godina centar je radio analizu ob situacije (materijalni problemi) i bila sam prisiljena potpisat da dica idu zivit u moje matere, a ja da ih vidam po dogovoru sa njom (sudski je rjeseno da mi je oduzeto pravo zivota sa dicom).

Uglavnom, jutros sam bila na razgovor u centar i receno mi je da moraju po protokolu opet u obradu uvjeta zivota, mene, diteta, bla bla i da se dite hitno mora odvojit od mene u moje majke

Sta se moze ocekivat? Kako i po cemu oni mogu zakljucit da sam nesposobna brinit se za dite? Sta ako odbijem obradu i uzmem dite od moje majke?

Izvjesce policije navodi da je dite uredno, cisto, uhranjeno, zdravo. Po cemu sam onda nesposobna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, nemam namjeru da vas niti malo kritiziram, krivim, isl. 

Ali zamislite sa kakvim sankcijama bi se suocio muskarac u ovakvim okolnostima.

Ako postoje zakoni koji sankcioniraju takve propuste, u brizi o djetetu a koje nisu nimalo bezazlene kako ih vi navodite, onda ona trebaju isto važiti i za vas kao i za muški spol.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario, slazem se u potpunosti da je vama muskarcima daleko gore, nazalost, znam primjera koliko oces i to nije ni fer ni u redu jer postoje (i poznam ih) muskarci koji su daleko bolji roditelj od majke.

Ali za izolirani slucaj, zbog nepromisljene odluke, oduzimat tako olako dite...

Zeljac, znam da je sa njima sve moguce.. Nadam se da nisam takve blesave srice da ce me dopast najgore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma neće, nemojte nikad prejudicirati stvari i unaprijed se predavati, ipak je to Vaša djetešce i morate gledati sa pozitivne strane i boriti se "do zadnje kapi krvi", a vrijeme će pokazati, možda ćete se sutra sami sebi " smijati" radi čega ste se plaśili, no i ako sve krene neželjenim smjerom i za to ima lijeka, samo mirno, bez panike i čekati daljnji potez djelatnika CZSS i onda se adekvatno postaviti i boriti se svim pravnim sredstvima, sretno Vam bilo.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Željac047 je napisao:

Ma neće, nemojte nikad prejudicirati stvari i unaprijed se predavati, ipak je to Vaša djetešce i morate gledati sa pozitivne strane i boriti se "do zadnje kapi krvi", a vrijeme će pokazati, možda ćete se sutra sami sebi " smijati" radi čega ste se plaśili, no i ako sve krene neželjenim smjerom i za to ima lijeka, samo mirno, bez panike i čekati daljnji potez djelatnika CZSS i onda se adekvatno postaviti i boriti se svim pravnim sredstvima, sretno Vam bilo.!

Boze sacuvaj se predavat, samo volim znat opcije/posljedice. Svasta vidis/cujes/citas i definitivno mi nije svejedno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MolimPomoc je napisao:

Nikako na zelenu granu...

Jucer sam isla nesto iskopirat, izletim iz auta doslovno 5min, ostavila malu u autu. U to se tu nade slucajno neki inspektor i paf - postaja, razgovor, pozivanje dezurnog soc radnika (svjesna sam da je problem u ostavljanju diteta bez nadzora), pokusaj prisilne hospitalizacije na psihijatriju (sirovine su se ponasale ka da sam okorjeli kriminalac, zadrzali i mene i malu skoro 3h, a ja sam zbog toga od pocetne suradnje, pocela gubit strpljenje) i soc radnica je trazila odvajanje diteta od mene.

Iskreno, unazad par godina centar je radio analizu ob situacije (materijalni problemi) i bila sam prisiljena potpisat da dica idu zivit u moje matere, a ja da ih vidam po dogovoru sa njom (sudski je rjeseno da mi je oduzeto pravo zivota sa dicom).

Uglavnom, jutros sam bila na razgovor u centar i receno mi je da moraju po protokolu opet u obradu uvjeta zivota, mene, diteta, bla bla i da se dite hitno mora odvojit od mene u moje majke

Sta se moze ocekivat?

Pošto se niti Vi, a niti Vasa majka niste držali pravomoćne sudske odluke, najvjerojatniji je scenarij da djelatnici CZSS oduzmu i Vama i Vasoj majci, kao skrbnici, dijete, da se dijete privremeno smjesti u adekvatnu ustanovu do konačnog sudskog rjeśenja slučaja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Željac047 je napisao:

Pošto se niti Vi, a niti Vasa majka niste držali pravomoćne sudske odluke, najvjerojatniji je scenarij da djelatnici CZSS oduzmu i Vama i Vasoj majci, kao skrbnici, dijete, da se dijete privremeno smjesti u adekvatnu ustanovu do konačnog sudskog rjeśenja slučaja...

Moja greska, nisam dobro napisala. Djeca iz braka sa ex muzem. Te presude smo se drzale. One zive sa mojom materom, a ja ih vidam u dogovoru sa njom (prijedlog centra i po sud rj stoji tako). 

Ovo se izdogadalo sa ditetom pok vanbracnog muza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Željac047 je napisao:

Za koga mislite da li postoje sankcije?

Za mene i/ili moju mater

Ako odlucim ic protiv i uzest dite sebi za vrijeme procijene, da u biti vidu da se za dite brinem u svakom aspektu..

Malo je glupo da iz razgovora samo  sa mnom/materom i obilaska stana, procjenjuju jel se brinem za dite kako triba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaju sveukupnu situaciju, a psihosocijalnu anamnezu rade za Vas i Vašu majku kako bi utvrdili što je najbolje za dijete i kome ga povjeriti na daljnju adekvatnu skrb, jer se uvijek gleda sto je najbolje za dijete i njegovu buducnost, poglavito djetesce tog uzrasta (starosti), jer, priznali Vi to ili ne, počinili ste katastrofalnu pogrešku ostavljajući dijete te starosti u vozilu bez svog nadzora, no, budete vidjeli kako ce to sve završiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Željac047 je napisao:

Gledaju sveukupnu situaciju, a psihosocijalnu anamnezu rade za Vas i Vašu majku kako bi utvrdili što je najbolje za dijete i kome ga povjeriti na daljnju adekvatnu skrb, jer se uvijek gleda sto je najbolje za dijete i njegovu buducnost, poglavito djetesce tog uzrasta (starosti), jer, priznali Vi to ili ne, počinili ste katastrofalnu pogrešku ostavljajući dijete te starosti u vozilu bez svog nadzora, no, budete vidjeli kako ce to sve završiti

Svjesna sam greske, priznam je i to sam i ponovila x puta..

U biti, ceka me jos razgovora i psihotest? Pretpostavljam da ce na temelju toga donit odluku. psihijatru i psihologu idem redovito i nalaze su iskopirali (uputna dg je ptsp zbog smrti muza i kao posljedica problemi separacije i blaga razina anksioznosti - to valjda nebi tribalo bit problem)

Nezz vise ni sama.. Imam dojam da ce i kucne ljubimce smatrat problemom, a kamoli ne nalaz..

Uff

Najradije bi ih vragu dala, jer uvik malu vodim sa sebom i jedan nepromisljeni potez i odma nevaljas. Priznas problem, opet nevalja

Ma..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Nemojte odmah stvari gledati tako crno, to su samo mogućnosti, a stvarno rješenje će donijeti sud u koordinaciji sa djelatnicima CZSS.

Sretno Vam.!

A sta se dogada u slucaju da ignoriram odluku o izdvajanju diteta od mene, i odvedem je sebi? Postoji li kazna za to? Sankcije? Meni? Mojoj materi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MolimPomoc je napisao:

A sta se dogada u slucaju da ignoriram odluku o izdvajanju diteta od mene, i odvedem je sebi? Postoji li kazna za to? Sankcije? Meni? Mojoj materi?

Ma nema za vas nikakvih kazni i sankcija, ne brinite se.

Ako to napravite samo će vam u narednih nekoliko godina oduzeti skrbništvo nad ditetom.  

 

" U biti, ceka me jos razgovora i psihotest? Pretpostavljam da ce na temelju toga donit odluku. psihijatru i psihologu idem redovito i nalaze su iskopirali (uputna dg je ptsp zbog smrti muza i kao posljedica problemi separacije i blaga razina anksioznosti - to valjda nebi tribalo bit problem) "

Samovoljno postupanje sa ovakvom dijagnozom bi bilo za vas katastrofalno.

Probajte se malo smiriti. Nemojte ići na silu protiv onih koji imaju vlast u svojim rukama, kojima je npr. vaš slučaj dio rutine i koji znaju kako će to riješiti a da njihova bude zadnja , ma što vi napravili, osim, ne daj bože nepromišljenog nasilja.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario, ma kakvo nasilje :-) 

nisam po prirodi nasilna osoba.. Zar je takva dg zaista strasna? Bilo bi gore da nisam trazila strucnu pomoc

Željac, jasno mi je za sudsku odluku, al ovo je odluka centra. Znaci li to da je sudska odluka i odluka centra u istoj razini?

rociste imamo u petak. To je dio procedure? Ili centar nije mogao odlucit? Ili je odlucio oduzimanje pa trazi i od suda rjesenje?

Ma 300 pitanja mi je po glavi.. Od toga sta ce sutkinja pitat do toga kako se postavit i sta i kako rec.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , MolimPomoc je napisao:

Aha! :-) 

Ona ce vjerovatno pitat sta se dogodilo, zasto, jesam svjesna nedjela, jel mi zao i odlucit..

 

Gospođo, neće oni ništa odlučit. Oni će prihvatiti ili ne prihvatiti prijedlog CZSS i po njihovom naputku donijeti rješenje.

Vama ostaje slamka spasa a to je iskreno kajanje zbog toga što ste učinili, suze, ,.... i svakako čarobne riječi: MOLIM, i DAĆU SVE OD SEBE DA SE TAKO NEŠTO VIŠE NIKADA NE DOGODI, MOLIM VASSSS, PA OPET SUZE......

Da sam ja kojim slučajem na vašem mjestu i to učinio, slatko bi se nasmijali i prihvatili prijedlog CZSS koji bi otprilike glasio ovako:

""...te radi nebrige o djetetu, odnosno njegovom zanemarivanja a što je moglo u konačnici završiti i sa tragičnim ishodom, tj. smrću istoga, radi sprječavanja mogućeg sličnog incidenta te zaštite djeteta od zanemarivanja i brige o njegovoj sigurnosti a uzimajući u obzir i samu anamnezu stranke, koja u sebi upravo i sadrži mogućnost istih ili sličnih ponašanja, molimo sud da: ......""

Mislim da vam dalje ne trebam pisati.

P.S. kad sam ja ovako nešto sročio iz glave , na prvu , možete samo zamisliti što oni mogu a i ne moraju sročiti kada se uhvate šablona svojih stariji kolegica.  

uređeno: od mario-sb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Željac047 je napisao:

Poštovana, mislim da Vam je odgovoreno na sva Vaša pitanja, niko Vam ne može reći što će ona pitati i što će je zanimati u svezi Vas i Vašeg slučaja..

Sretno Vam...!

Jesu, i zahvaljujem!

Pretpostavila sam da postoji "šablona" po kojoj pitaju. Nema mi druge nego sacekat petak..

Mario, mislim da umiljato janje zaista sisa dvi sise, i iskreno kajanje moze proci svugdi, ali suze bas i ne :-)  Hvala na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo me opet.. Malo sam se jos dodatno raspitivala i saznala da sud najcesce odlucuje po misljenju centra, sta je u nasem slucaju privremeno povjeravanje skrbi o ditetu mojoj majci.

Jutros sam dobila rjesenje centra, u kojem je dezurna soc radnica navela da nemam primanja (sta nije istina). Nosim sa sobom na sud dokaz da imam redovna primanja?

Naveli su da sam pregledana na hitnoj psihijatriji, te na nalazu stoji pod dg "akutna stresna situacija". Ponesem nalaz sutkinji?

Naveli su da postoji sumnja u opasnost za zivot, zdravlje i dobrobit diteta. Moja opca praksa i pedijatar su mi dali potvrde da se adekvatno i redovito brinem i o svom i ditetovom zdravlju. I to nosim? I nalaze moga psihijatra?

I jedini problem ostaje dokazat da se takve, ni slicne stvari, nece nikad vise ponovit..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Sve što vam govori u prilog, iskopirajte i ponesite sucu na uvid i za predati u spis.

Da, jer se to sve sagledava u postupku određivanja i donošenja odluke o roditeljskoj skrbi, samo nemojte prejudicirati stvari, sve smireno obrazložite, te, kao što Vam se sugerira, izrazite iskreno kajanje i obećajte da se to više nikada ne može, a i neće, dogoditi, jer je to ipak ozbiljan propust koji ste počinili, pa možda i upali, jer i suci su samo ljudi i roditelji..

Sretno .!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Željac047 je napisao:

Da, jer se to sve sagledava u postupku određivanja i donošenja odluke o roditeljskoj skrbi, samo nemojte prejudicirati stvari, sve smireno obrazložite, te, kao što Vam se sugerira, izrazite iskreno kajanje i obećajte da se to više nikada ne može, a i neće, dogoditi, jer je to ipak ozbiljan propust koji ste počinili, pa možda i upali, jer i suci su samo ljudi i roditelji..

Sretno .!

Da, to sam tako i mislila. Hvala!

Doduse, stigao je jucer i sluzbeni poziv suda sa papirima. centar se vata na proslost i nisu prilozili nista sta sam im dostavila a da mi ide u prilog. Plus malo sam kopala po ob zakonu i naisla sam im na propust (nezz bili ga mogla iskoristit). clanak navodi da je centar duzan u roku 72h od donosenja njihovog rjesenja o izdvajanju, predat prijedlog za isto sudu, u suprotnom da se mjera izdvajanja ukida/prestaje (cl 138 st 3). U mom slucaju je centar prijedlog sudu podnja 5 dana nakon donosenja njihovog rjesenja. Imam li koristi od toga?

uređeno: od MolimPomoc
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, možete se Vi pozvati na citirani članak i prigovarati na povredu zakona od strane CZSS (kašnjenje)...

Pa naravno da oni neće dostaviti sudu što Vama ide u prilog kad traže mjeru izdvajanja djeteta iz obitelji, od toga ste Vi i na ročištu dostavite sve što mislite da Vama ide u prilog kao śto Vam je sugerirrla poštovana ruby, a možete se i pismeno očitovati na priloženu dokumentaciju koju ste uz poziv zaprimili od suda u čemu ćete pobijati dostavljenu dokumentaciju od strane CZSS (staru, a ne novu) i, kao privitak, dostaviti presliku nove dokumentacije, a možete to učiniti i na samom ročištu..

Razvidno je da su Vas pošteno "nagazili".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Željac047 je napisao:

Poštovana, možete se Vi pozvati na citirani članak i prigovarati na povredu zakona od strane CZSS (kašnjenje)...

Pa naravno da oni neće dostaviti sudu što Vama ide u prilog kad traže mjeru izdvajanja djeteta iz obitelji, od toga ste Vi i na ročištu dostavite sve što mislite da Vama ide u prilog kao śto Vam je sugerirrla poštovana ruby, a možete se i pismeno očitovati na priloženu dokumentaciju koju ste uz poziv zaprimili od suda u čemu ćete pobijati dostavljenu dokumentaciju od strane CZSS (staru, a ne novu) i, kao privitak, dostaviti presliku nove dokumentacije, a možete to učiniti i na samom ročištu..

Razvidno je da su Vas pošteno "nagazili".

Uf, itekako.. Centar se izvlaci na rjesenje o skrbi o starije dvi (priznas problem i jos ti i nadodaju) i na lose odnose sa materom. Papirologiju sam cilu prikupila, ono sta ide u prilog meni.

Kajanje, smirenost, iskrenost, skrusenost i da pristajem na sve sta sud/centar trazi, samo da ne produzuju mjeru.

Bude li povlacila pitanje odnosa, na tome radimo (sta zaista i jesmo), ne ide na silu ni priko noci, proslost se nemoze minjat, i nebi tribala utjecat na takve velike odluke, samo bit pouka i ucit iz nje.

I sta bude pitala, odgovarat.

Koliko znam sutkinju (bila mi je u postupku rastave), a i sta sam cula, zena je normalna.

Ajme, drzte mi fige

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako dobro razumijem, Vi ste imali nadzor nad skrbi i odgojem i nad starije dvije kćeri?

Ne, tada nisam radila i nisam se mogla skrbit o njima, ex nije placao alimentaciju (radija na crno) i jako tesko sam se sa svim tim nosila p je mater preuzela skrb o njima, formalno takoder. I tako pise i u rjesenju suda

Kako mi je soc radnica objasnila (sutkinja je produzila zbog toga izdvajanje, moji dokazi je nisu zanimali), nisu pratili moje stanje 4g ni odnose ni kako sve skupa funkcionira pa opet moraju napravit kompletnu obradu i dok to ne obave, dite nesmi bit samnom (da ih zanima kako funkcionoram bez nje - stagod znacilo)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

Najbolje Vam je sačekati sudsko ročište, pripremiti se, "oboružati" dokumentacijom koja Vam ide u prilog i onda ćemo svi biti pametniji i dati Vam adekvatan savjet....

Sretno Vam još jednom!

Shvatila sam centar da ne triba uopce bit jos jedno rociste, nego je dovoljno da se uvjere da se sve ditetove potribe zadovoljavaju kako triba, napravit taj psihotest meni, i da se uvjere da muzeva smrt ne utjece na moje svakodnevno funkcioniranje, i da napisu misljenje da je sve izolorani slucaj (u tom stilu) i da tada se stopira privremeno izdvajanje. Sve papire (dokaze) koje sam tila dat sutkinji, ostavila sam soc radnici, cisto da malo pokusam ubrzat stvari (sluzbeno trazenje valjda traje duze), iako mislim da ce centar iskoristit svih 30 dana produzenja privremenog izdvajanja (osim psihotesta pretpostavljam da ce nenadano dolazit i gledat kako se ponasa i mala i ja).

Ali, srozali su mene psihicki, a i dite. Kad dodem, ne mice se od mene, stalno zove tatu, tata dodi. Sav trud da ne osjeti gubitak je pao u vodu.. Umisto da pomognu, odnemazu

uređeno: od MolimPomoc
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ste pogriješili što ste dokumenraciju dali socijalnoj radnici (originali se nikada i nikome ne daju, već preslike, originali se čuvaju za sebe-zlu netrebalo), no, možda će Vam to ići "na ruku", kažem, sačekajte sudsko ročište, imat ćete pravo na žalbu na donesenu odluku (ako bude potrebito i odluka Vam ne bude pasala), tada ćemo svi biti puno "pametniji" i moći Vas adekvatno usmjeriti (dati Vam adekvatan savjet)

Još jednom svaku sreću Vama i malenoj...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Željac047 je napisao:

Možda ste pogriješili što ste dokumenraciju dali socijalnoj radnici (originali se nikada i nikome ne daju, već preslike, originali se čuvaju za sebe-zlu netrebalo), no, možda će Vam to ići "na ruku", kažem, sačekajte sudsko ročište, imat ćete pravo na žalbu na donesenu odluku (ako bude potrebito i odluka Vam ne bude pasala), tada ćemo svi biti puno "pametniji" i moći Vas adekvatno usmjeriti (dati Vam adekvatan savjet)

Još jednom svaku sreću Vama i malenoj...!

Hvala, tribat ce mi :-) 

Dala sam im kopije (osim potvrda lijecnika i pedijatra). Znam da nigdi nedajem originale. Samo da ne razduzuju na maximalno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet ja sa dodatnim problemom..

Brat i mater pok muza su dali nekakav zahtjev na centar trazeci tocno odredeno vrime za susrete i druzenja sa malom (kad sam doma, niko im ne brani sac doli i igrat se sa ditetom koliko god oce, ali nasamo nedam jer je on alkoholicar, a stara je bolesna zena od 80godina).

Sta napravit po pitanju toga, koja je procedura?

Prosvirat cu majke mi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što im je Centar na taj njihov zahtijev odgovorio?

Vi zatražite da se nad njima izvrši psihološko vještačenje, jer iz Vašeg pisanja, dijete se i nebi smjelo dati njima samo bez stručnog mišljenja da li su oni, stvarno, sposobni da djete ostane samo sa njima i kolika je sigurnost djeteta ako se to učini, ali će o svemu tome ipak, na kraju, sud donijeti odluku, bez sudske odluke ništa, a na sudu iznesite to što ovdje navodite vezano za majku pokojnog muža i brata..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma pustite Vi to "rekla-kazala", kad dođe vrijeme za to, zasigurno ćete biti izvješteni, a naravno da će se "ponešto" i Vas pitati, odgovorio sam Vam u svom prethodnom postu, o tome će odlučiti sud u suradnji sa djelatnicima CZSS, a sigurno im se neće omogućiti to što traže, ako treže, ako su takvi kakvim ih Vi opisujete, jer se ipak, iznad svega, gleda dobrobit djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Željac047 je napisao:

Ma pustite Vi to "rekla-kazala", kad dođe vrijeme za to, zasigurno ćete biti izvješteni, a naravno da će se "ponešto" i Vas pitati, odgovorio sam Vam u svom prethodnom postu, o tome će odlučiti sud u suradnji sa djelatnicima CZSS, a sigurno im se neće omogućiti to što traže, ako treže, ako su takvi kakvim ih Vi opisujete, jer se ipak, iznad svega, gleda dobrobit djeteta.

Da, zvala je jutros soc radnica, rekla mi sta traze, ali i da nema sanse da im se to odobri (nastup im je "neda mi uopce vidit dite", a i napomenila me da malu nebi smila im ostavljat bez nadzora). Problem manje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E vidite, problem manje, kako pišete, tako će biti i sve ostalo samo nemojte previše "komplicirati" i prejudicirati stvari i rješenje, sve će se to adekvatno riješiti na Vaše zadovoljstvo, a najviše na dobrobit djeteta, to Vam je dobra škola za ubuduće da se nikada, ali baš nikada, dijete tog uzrasta ne smije ostavljati samo i bez nadzora, samo strpljivo i "hladnokrvno" i sve će se riješiti, ali ništa se ne može riješiti preko noći...

Još jednom sretno Vama i Vašem djetetu..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 7 sati , Željac047 je napisao:

Donijet će se vrlo brzo, no to je samo "privremeni nadzor" poslije kojeg će se opetovano odlučivati, sukladno nalazu nadzora, da li će se isti nastaviti ili se u potpunosti ukinuti, zato sada morate biti jako oprezni i dobro paziti...

Jako oprezna i pazit na sta? :-/ 

Da opet ne dovodim dite u opasnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mene uvik zabavno :)

Dakle, nakon problema sa czss-om i neuspjelog pokušaja moga djevera i svekrive da mi zagorčaju život i ocrne me, sad pokušavaju na druge načine pa mi opet triba par pravnih savjeta..

Prvo - on je mene navodno snima i slikava bez moga znanja i navodno ide u ministarstvo prijavit rad centra za socijalnu skrb, vezano za slučaj privremenog izdvajanja male od mene (u smislu da je slikava i snima malu dok je bila sa mnom - u sudskoj odluci stoji da dite provodi vrime sa mnom u dogovoru sa mojom majkom, kod koje je bila privremeno smjestena). Ima li iko uopće pravo snimat bez znanja onoga koga se snima? Vridi li to išta? Može li se uopće treća osoba, koja nema veze sa slučajem, žalit na rad institucije? Ako je sudska odluka bila "po dogovoru", može li išta?

Drugo - kakva prava imamo ja i mala po pitanju stanovanja? Kuća je na svekrvi, ja sam tu na adresi više od 4g. Može li nas izbacit tek tako ili ipak mora privatnom tužbom?

Treće - navodno će tražit od HEPa da mi isključe struju. Mjerilo je na pok mužu. Može li ona ka vlasnik kuće tražit iskopčavanje struje u stanu u kojem živim ili to može samo nasljednik pok muža?

Četvrto - postoji li ijedna intitucija kojoj se mogu obratiti i potražit žaštitu i sebe i male?

jer, ovo je postalo strašno, ukratko..

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , MolimPomoc je napisao:

Prvo - on je mene navodno snima i slikava bez moga znanja i navodno ide u ministarstvo prijavit rad centra za socijalnu skrb, vezano za slučaj privremenog izdvajanja male od mene (u smislu da je slikava i snima malu dok je bila sa mnom - u sudskoj odluci stoji da dite provodi vrime sa mnom u dogovoru sa mojom majkom, kod koje je bila privremeno smjestena). Ima li iko uopće pravo snimat bez znanja onoga koga se snima? Vridi li to išta?

Glede tog navodnog naslikavanja... Nije protuzakonito nekoga snimati na javnoj površini, ali bi bilo sporno takve snimke objavljivati. Naročito ako se radi o snimaju djece. Vi zaprao i nemate dokaz da vas netko snima dok vam ne predoče snimke. 

Oni će eventualne snimke opravdavati tako da će isticati brigu za dobrobit djeteta, da žele institucijama ukazati na to da zanemarujete dijete. Tek ako budu u tome pretjerali i stalno vas uhodili a pritom ne budu mogli pokazati da stvarno ima elemenata njihove 'brige', mogli biste ih prijaviti za uhođenje i nametljivo ponašanje ('stalking').

prije 8 sati , MolimPomoc je napisao:

Može li se uopće treća osoba, koja nema veze sa slučajem, žalit na rad institucije? Ako je sudska odluka bila "po dogovoru", može li išta?

Svatko ima pravo prijaviti sumnju u zlostavljanje ili zanemarvanje djece. Tek kada se takve prijave opetovano pokažu kao neosnovane (i zapravo maliciozne) možete reagirati.

prije 8 sati , MolimPomoc je napisao:

Drugo - kakva prava imamo ja i mala po pitanju stanovanja? Kuća je na svekrvi, ja sam tu na adresi više od 4g. Može li nas izbacit tek tako ili ipak mora privatnom tužbom?

Ne može vas izbaciti tek tako, ali vas može na kraju iseliti uz pomoć suda i pritom vam nabiti velike troškove koje će naplaćivati ovrhama na vaša primanja.

Zato to rješavajte dogovorom.

prije 8 sati , MolimPomoc je napisao:

Treće - navodno će tražit od HEPa da mi isključe struju. Mjerilo je na pok mužu. Može li ona ka vlasnik kuće tražit iskopčavanje struje u stanu u kojem živim ili to može samo nasljednik pok muža?

Ako se računi redovito plaćaju, HEP neće isključiti struju stanaru samo na zahtjev vlasnika.

prije 8 sati , MolimPomoc je napisao:

Četvrto - postoji li ijedna intitucija kojoj se mogu obratiti i potražit žaštitu i sebe i male?

Možete se obratiti pravobraniteljici za djecu ili pučkoj pravobraniteljici, ali imajte na umu da su vama već bila oduzeta djeca i da institucije imaju temelja svako vaše postupanje i prigovor razmatrati sa dozom nepovjerenja.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Felixx!

ne zele oni ukazivat na zanemarivanje, nego zeli ukazat ministarstvu da centar ne radi svoj posa kako triba i da ja nisam postivala sudsku odluku (zato su snimke i slike  a nezna da je sudska odluka bila izmedu ostalog, u dogovoru sa mojom majkom da dite moze provodit vrime samnom). Sta me dovodi do pitanja odakle mu informacije o slucaju koji ga se ne tice uopce i smi li mu ravnatelj centra/sudac uopce davat takve info (kao, kucni su prijatelji)? Zar takve stvari nisu povjerljive?

Za ostala pitanja sam bila dodatno vridna i naisla sam na pojam "mirni posjed". Uglavnom sam svatila o cemu se radi.

Hvala jos jednom!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Me again :-) 

Jucer je, po sudskom rjesenju, isteklo 30 dana privremenog izdvajanja male od mene. Centar je mjeru ukinija, ali kao da mogu malu uzest nakon sta sud donese rjesenje o ukidanju mjere.

Jos nema ni poziva za rociste ni objave na oglasnoj ploci ni nista.

Moje pitanje je - odnosi li se tih 30 dana na doslovno 30 dana ili 30 radnih dana?

Obzirom da je period sudske odluke istekao, ako pricamo o normalnim danima, smim li uzest dite (ispada da je sad dite "nigdi"; do jucer povjereno mojoj staroj, a od danas - kome?- nema rjesenja o prekidu mjere od strane suda)?

Hvala opet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niko nema odgovor sta se dogada u meduvrimenu, sa zakonske strane? Iz aspekta centra, dite u meduvrimenu mora bit u moje stare, do donosenja novog rjesenja, koje JOS nije niti na vidiku, u pon je tek spis dosa u sutkinje. Kako ubrzat stvari? Zar su oni u zakonskim okvirima? Da obicni smrtnik ne radi u zakonskim rokovima, snosija bi posljedice.. 

Nadzor centra.. Eee, kao, "pomoc", "produzena ruka", "podrska".. Moram li pristat na nadzor, obzirom na nedonesenu sudsku odluku o nadzoru? Sta se dogada ako ne pristanem na nadzor? Jer, ravan je zatvoru. I zatvor je bolja opcija. Centar je kao primarni problem naveja problem sigurnosti (zbog dogadaja sa autom) i zanemarivanja, jer dajem repeticije dok je dite samnom u prostoriji, i, kao, moram ih drzat dok dite spava ili ako je budna, mora je neko cuvat van stana, jer je "emocionalno najvaznije". Ako stopiram repeticije, to je opet vrsta zanemarivanja jer su mi izvor prihoda. A da ne pricam o tome da, kako voditeljica nadzora kaze, moram potpuno zanemarit sebe (odlasci psihijatru, popit kavu uru vrimena sa drustvom da zaboravim, pusenje u kuci, bit vani iza 9 navecer ni pod razno, itd). Pucam po savovima. Ako sam u icemu dobra, organizacija dana je jedna od stvari. Skoro 6mj je tribalo i samoj sebi i psihijatru i psihologu da me maknu sa mista i pokrenu, da pocmen izlazit medu ljude, a ova gamad me vracaju nazad, umisto da pomazu i poticu, guraju naprid. Ludim. 

Ako ikako mogu izbjec nadzor, bez da mi oduzimaju dite, recite mi kako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dilema...

Nekidan sam zvala sutkinju je pitat kad ce cca bit rociste. Ona mi govori da rocista nece bit, nego cu samo dobit doma rjesenje, ali kao, da nema zurbe za rjesenje jer je mjera istekla, a centar ono kaze (nisam ih zvala iza toga) da nesmin dite uzest bez novog rjesenja.

Ko je ovdi lud i zasto centar neda uzest dite bez rjesenja, a sutkinja da? Koga poslusat? Cekat? Cekat mogu ko zna dokad, ako je zena puna posla.. I opet, kakve sankcije mogu bit ako ne poslusam centar, obzirom da je sudska mjera istekla?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija