Jump to content

ovrha zabe SAVJET MOLIM


notoEU

Preporučene objave

Pozdravljam sve , nadam se da mi mozete pomoci , nedavno tocnije 22.3.2018 mi je stigla koverta "RJESENJE O OVRSI" avionom iz HR buduci da sam drzavljanin BiH , 

u koja je navodno zapoceta 4.8.2016 bez moga znanja jer sam tada vec bio u BiH , i nikakva upozorenja nisam dobio prie te koverte , u kojoj se nalaze i prijedlog za ovrhu i rjesenje o ovrsi . Radi se o nedozvoljenom minusu koji je bio 2,797 kuna a sada je negdje oko 3, 200 ,     i sto me najvise brine u ovrsi stoji stan koji sam iznajmio u hrvatskoj i nije moj , zanima me takodjer da li mogu vrsiti ovrhu na stanu koji sam iznajmio u tom periodu , jer sam prijavljen na toj adresi bio i sa stanodavcem imao ugovor o izdaji , 

 

Molim vas pomozite sajvetujte  sta da uradim HVALA VAM 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, notoEU je napisao:

sto me najvise brine u ovrsi stoji stan koji sam iznajmio u hrvatskoj i nije moj , zanima me takodjer da li mogu vrsiti ovrhu na stanu koji sam iznajmio u tom periodu , jer sam prijavljen na toj adresi bio i sa stanodavcem imao ugovor o izdaji , 

Sasvim izvjesno da se neradi o ovrsi na nekretnini,obzirom da stan nije u vašem vlasništvu,glede čega je najvjerovatnije ovrha uperena na pokretnine ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, notoEU je napisao:

Pozdravljam sve , nadam se da mi mozete pomoci , nedavno tocnije 22.3.2018 mi je stigla koverta "RJESENJE O OVRSI" avionom iz HR buduci da sam drzavljanin BiH , 

u koja je navodno zapoceta 4.8.2016 bez moga znanja jer sam tada vec bio u BiH.

Za ovaj postupak je ključna činjenica, da li ste u vrijeme njegovoga pokretanja imali u RH prijavljeno prebivalište ili boravište? Ukoliko niste bili prijavljeni postupak bi trebalo obustaviti, a ovršni prijedlog odbaciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbom č. 279. st. 1. OZ, u svezi sa čl. 38. OZ, propisano je kako je za odlučivanje o prijedlogu za ovrhu isključivo mjesno nadležan javni bilježnik mjesta prebivališta ovršenika. Nadalje, odredbom č. 279. st. 3. OZ, propisano je kako će sud ukoliko je prijedlog podnesen mjesno nenadležnom javnom bilježniku takav prijedlog odbaciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija