Jump to content

Ostavinska rasprava


MarkoBrus

Preporučene objave

Pozdrav,

kratki upit i tocan molim.

Ostavitelj,(teta) je umrla bez nasljednika,bez muza i djece,oba roditelja umrla.kao dijete od njenog polubrata preko majke(ista tetina majka i oceva majka) potrebna mi je informacija je li uistinu nasljedujemo sto je ostavila te da li maloljetni brat mora biti prisutan na ostavinskoj raspravi.?hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Molim informaciju je li imovina koja je u papirima zavedena kao vlasnistvo pokojnika ali za koju je u tijeku sudski spor predmet nasljedivanja? 

Moze li se nasljednik odreci samo odredenog dijela nasljedstva (tocno specificiranog dijela) te time izbjeci obveze vezane uz taj dio?

 

Takoder, koji je rok za prvi poziv na ostavinsku raspravu i koji razlozi izostanka tog poziva mogu biti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Svakako mu/joj se obratite, ako JB pristane bit će puno lakše na ostavinskoj.

 Odradio sam dvije ostavinske kod istog JB, njegovom ljubaznošću imali smo toliko kvalitetnu pripremu koja je u stvari bila ostavinska, tako da je sama ostavinska u stvari nakon toga bila čista formalnost. 

Bilo je lakše i njemu i meni, to je obostrani interes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija