Jump to content

Istek registracije lake prikolice


Ippiko

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Molim Vas pomoć oko jednog problema, nisam siguran da li sam adresirao pitanje na pravo mjesto, ali evo kakva je situacija:

 

-          2004. godine kupujem laku prikolicu za prijevoz čamca, najveće dopuštene mase do 750 kg. Prikolica prolazi tehnički pregled i dobivam registraciju (treću pločicu, identičnu registraciji mog tadašnjeg vozila) i dobivam karton tehničke ispravnosti i mislim da je trajanje bilo 3  godine, odnosno istek 2007. godine

-          2006. godine prodajem svoje vozilo s tim istim registarskim oznakama i odjavljujem vozilo i tablice. Napomena: nisam odjavio prikolicu, ili barem nisam svjesno ili izričito to tražio, niti sam predao treću tablicu.

-          Od tada nisam koristio prikolicu, stoji u garaži na moru, treća tablica je još uvijek na njoj

-          Kroz svo to vrijeme od 2007. nikad nisam dobio nikakvu kaznu, ni bilo kakav dopis u vezi te prikolice

 

Moja su pitanja sljedeća:

-          U kakovj sam situaciji s tom prikolicom, da li je ona i dalje prijavljena na mene, ili je odjavljena onog trena kada sam odjavio automobil s istim registarskim oznakama?

-          Mogu li opet registrirati\prijaviti prikolicu i na koji način, a da pri tom ne dobijem neku drakonsku kaznu jer nisam odjavio prikolicu?

-          Mogu li prodati prikolicu bez da išta dalje radim po njoj (odjave\prijave\registracije)?

 

Isprike ako sam bio konfuzan, i prikolica i papiri su mi na moru, a ja bih htio legalizirati ovu situaciju i po mogućnosti prodati prikolicu, a da pritom ne platim neke ogromne globe veće od vrijednosti prikolice.

 

Hvala na pomoći!

Ivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala puno na odgovoru!! Buduci da nije bilo nikakvih odgovora neko vrijeme vec sam pomislio nista od toga...

Uglavnom, imam karton tehnicke ispravnosti jos uvijek i na njoj sigurno pise tadasnja registracija. Ja se sada ne mogu sjetiti da li pise i moje ime, a ne mogu ovaj cas provjeriti jer papiri su mi na moru.

Koje su mi opcije za dalje? Jel’ mogu opet registrirati prikolicu i kako?

Hvala,

Ivan

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, a sad malo konkretnije, tablice su Zg, a prikolica u splitsko-dalmatinskoj zupaniji. Moje prebivaliste je u Zagrebu. Da rezimiram sljedece korake:

- prikolicu vozim u Zg neregistriranu :(

- odjavljujem staru, gdje u MUP-u ili stanici za tehnicki pregled?

- registriram prikolicu s novim tablicama

Da li je ovo gore ok i da li ste sigurni da necu nikakvu kaznu platiti za ovih desetak godina koliko je nisam ni registrirao, ni odjavio? Na stranu rizik da me uhvate na cesti s neregistriranom prikolicom dok se vozim za Zagreb.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija