Jump to content

rastava skrbništvo djeteta


emka

Preporučene objave

Poštovani,

U slučaju rastave -suprug svojevoljno uzeo dijete ( 4god)

što majka može učiniti.? Naime ukoliko postupak mirenja traje mjesecima, majka ne može fizički uzeti dijete (ucjena-ne dam ti dijete)

da li mora čekati sudsku presudu ..? Napominjem da majka potpuno vodi brigu o djetetu što mogu

svjedočiti vrtički djelatanici, otac nema fiksno 8 satno radno vrijeme, dijete bi većinu vremena provodilo

sa svekrvom. Otac također ima agresivnu narav no to mogu potvrditi uža obitelj i prijatelji.

Molim savjet i iskustva jer mi nepojmljivo da dijete čeka mjesecima normalan život. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se djelatnicima CZSS koji moraju adekvatno reagirati, jer, kako kaže i poštovani mario-sb, dijete je Vaše koliko i njegovo i on ne može, a i ne smije, kao ni Vi, sprečavati Vas, niti Vi njega, u kontaktima i viđanjima djeteta do donošenja odluke o roditeljskoj skrbi...

Neka ga oni pozovu, te o navedenom popričaju s njime, jer krši odrednice Obiteljakog zakona braneći djetetu i Vama međusobno viđanje i kontaktiranje, a oni bi trebali znati kako dalje postupiti i "rasplesti" tu situaciju, ako neće oni adekvatno reagirati obratite se nadležnom Ministarstvu, kao i Pravobraniteljici za djecu...

Sretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda nisam dobro objasnila situaciju. Ma razumijem ja to da se ne može braniti ocu viđanje,

bolja je po meni situacija da dijete boravi kod majke do donošenja odluke uz dozvolu

viđanja od oca. Ovo bi bila situacija kad bi otac odveo dijete prisilno od majke.

Da li u tom slučaju može CZSC donijeti odluku i na koji način postupiti.

Nema sumnje obzirom na ponašanje i uvijete kome će dijete pripasti, međutim ovdje

je slučaj o privremenoj mjeri, koliko se čeka da sud donese odluku ??. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštova, mislim da bi ipak bilo najbolje da se obratite djelatnicima CZSS i sve opišete kako ste ovdje opisali, dakle, bez obzira na obvezno savjetovanje prije razvoda braka i medijacije, djelatnici CZSS su kompetentni i u drugim slučajevima postupati kada su narušena prava djeteta...

Sudska odluka se čeka toliko dugo dok sud ne utvrdi sve bitne činjenice za dobrobit djeteta, te temeljem tako utvrđenog činjeničnog stanja donese odluku o roditeljskoj skrbi, nekad se to zna odužiti, a nekada, kad je situacija jasnija, dosta brzo sud donese takvu odluku, na kraju krajeva, od nekud morate početi, ovdje Vam niko ne može adekvatno riješiti Vašu  situaciju, zato su djelatnici CZSS i sud...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija