Jump to content

savjet za sezonski obrt


navay

Preporučene objave

Zaposleni smo za stalno ja i supruga i htjeli bi otvoriti obrt koji će raditi 3 mjeseca godišnje.

Ukupni primitci bi bili oko 15000 kn.

Bavili bi se čišćenjem apartmana i stavili bi kao dodatnu djelatnost trgovina na malo, mada ćemo se samo baviti čišćenjem.

Sad me zanima što nam je najpovoljnija opcija.

Otvoriti sezonski paušalni obrt, jdoo, obrt ili?

Trebamo li biti prijavljeni i ja i supruga ili je dovoljno da prijava ide na jedno.

Koliki bi bili godišnji troškovi i da li je uopće isplativo otvarati nešto na tako malu zaradu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema Pravilnik o djelatnostima koje se mogu obavljati kao sezonski obrti („Narodne novine“, broj 60/10. i 17/12.), čišćenje ne može biti sezonski obrt. 

Možete otvoriti obrt pa ga staviti u privremenu obustavu dok ne radite, tu može pomagati član obitelji.

Možete otvoriti sporedno zanimanje, tu ne može pomagati član obitelji(ali možete otvoriti jedno na sebe, jedno na suprugu).

U jdoo ne može pomagati član obitelji, i malo je veći postupak zatvaranja danas-sutra.

Za isplativost trebali bi vidjeti s nekim knjigovođom da Vam objasni troškove u svim varijantama ili sami otići u Poreznu i pitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija