Jump to content

100% bolovanje posljedica rata


beni

Preporučene objave

Da li je netko od vas na bolovanja i da mu je hzzo to priznao kao posljedicu rata pa prima cijelu plaću?

Ja sad na bolovanju i mislim podnijeti zahtjev ali nisam siguran kako ću proći jer su me već jednom odbili.

Ptsp od 94 ali ne šljive, ja se žalio i nikom ništa.

Imate li svoje iskustvo o tome?

 hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , beni je napisao:

Da li je netko od vas na bolovanja i da mu je hzzo to priznao kao posljedicu rata pa prima cijelu plaću?

Ja sad na bolovanju i mislim podnijeti zahtjev ali nisam siguran kako ću proći jer su me već jednom odbili.

Ptsp od 94 ali ne šljive, ja se žalio i nikom ništa.

Imate li svoje iskustvo o tome?

 hvala

Meni je PTSP priznat  kao posljedica ratnih djelovanja i priznali mi 100 % bolovanje  ali to je bilo 2010 cijeu placu nikad nisam dobio trebalo je tužiti tvrtku i tražiti zaostatke na osnovu rješenja HZZO s obzirom da moja tvrtka nije poslovala pozitivno u to vrijeme a poradi privatizacijskih malverzacija i premjestanja djelatnika iz DD u razne d.o.o. ipak na kraju odvjetnik tuži tvrtke slijednice proces je jos u tijeku s nepredvidivim rješenjem. Hzzo je sve svoje obveze namirio prema meni sta se tice mirovinskog oba stupa i zdravstvenog.

Ukratko najbitnije ti je o kakvoj se tvrtci radi i kako posluje iskustva govore da su u ovoj nevolji najbolje prošli ljudi koji su bili u državnim tvrtkama i javnim poduzečima raznim agencijama odnosno na radnim mjestima koja nisu prošli famoznu HR privatizaciju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beni, moraš odnjeti u Hzzo zamolbu da ti se prizna bolovanje. Uz medicinsku dokumentaciju priloži Rješenje o Hrvi i druge potvrde o sudjelovanju u DRu.

Ja sam tako napravio prije 10 ak godina.

Čekao sam njihovo rješenje skoro godinu dana, al sam dobio pozitivno i odnio svojoj doktorici koja je prepravila doznake u 100 % bolovanje.

U svakom slučaju trebaš dobiti pozitivan ili negativan odgovor.

Šalji požurnice!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, apache70 je napisao:

Beni, moraš odnjeti u Hzzo zamolbu da ti se prizna bolovanje. Uz medicinsku dokumentaciju priloži Rješenje o Hrvi i druge potvrde o sudjelovanju u DRu.

Ja sam tako napravio prije 10 ak godina.

Čekao sam njihovo rješenje skoro godinu dana, al sam dobio pozitivno i odnio svojoj doktorici koja je prepravila doznake u 100 % bolovanje.

U svakom slučaju trebaš dobiti pozitivan ili negativan odgovor.

Šalji požurnice!!!

Bio si na bolovanju mjesec dana za PTSP pa si tek onda predavao zamolbu a sada kako to ide ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , apache70 je napisao:

Beni, moraš odnjeti u Hzzo zamolbu da ti se prizna bolovanje. Uz medicinsku dokumentaciju priloži Rješenje o Hrvi i druge potvrde o sudjelovanju u DRu.

Ja sam tako napravio prije 10 ak godina.

Čekao sam njihovo rješenje skoro godinu dana, al sam dobio pozitivno i odnio svojoj doktorici koja je prepravila doznake u 100 % bolovanje.

U svakom slučaju trebaš dobiti pozitivan ili negativan odgovor.

Šalji požurnice!!!

ma jasno je to meni sve, samo ponavljam, jednom su me već odbili pa se pitam hoće li opet htjeti uštedjeti na meni. zakon kaže jedno oni drugo... ah bumo videli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutno sam na bolničkom liječenju i na bolovanju od 1.3. U firmu sam odnio doznake od svoje liječnice, nisam siguran ali mislim da na teret firme možeš biti na bolovanju 42 dana, a nakon toga ako se liječenje nastavlja, ide na teret HZZO. Kod njih se, navodno, ispunjava obrazac za pripadnike DR i tada je bolovanje 4200.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dečki, još jednom molim one koji to znaju ili su to prošli! Na bolovanju sam od 1.3., od firme sam dobio iznos za bolovanje za treći mjesec. Nakon mjesec dana bolničkog liječenja ostajem i dalje na bolovanju. To će ići na teret HZMO! Tko to rješava? Moja doktorica ili ja? Koji je iznos tog bolovanja za pripadnike iz DR koji se nalaze na bolovanju i koji čekaju rješenje za mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Šime2 je napisao:

Dečki, još jednom molim one koji to znaju ili su to prošli! Na bolovanju sam od 1.3., od firme sam dobio iznos za bolovanje za treći mjesec. Nakon mjesec dana bolničkog liječenja ostajem i dalje na bolovanju. To će ići na teret HZMO! Tko to rješava? Moja doktorica ili ja? Koji je iznos tog bolovanja za pripadnike iz DR koji se nalaze na bolovanju i koji čekaju rješenje za mirovinu?

Dobijaš max 4250 od hzzo ali to je max. ovisi o tvojoj plaći jer od 43 dana ide 70% tvoje plaće. ako ti hzzo ocjeni bolovanje kao posljedicu rata onda dobijaš 100% plaće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 1.3. sam na bolovanju, bio sam mjesec dana na bolničkom liječenju po osnovi PTSP i danas mi moja liječnica opće prakse kaže da je zvala HZZO i da se više ne prakticira isplata bolovanja u iznosu 100% za nas koji smo na bolovanju i čekamo izlazak pred komisiju. Dakle, obrazac za bolovanje DR više se ne prizna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Šime2 je napisao:

Od 1.3. sam na bolovanju, bio sam mjesec dana na bolničkom liječenju po osnovi PTSP i danas mi moja liječnica opće prakse kaže da je zvala HZZO i da se više ne prakticira isplata bolovanja u iznosu 100% za nas koji smo na bolovanju i čekamo izlazak pred komisiju. Dakle, obrazac za bolovanje DR više se ne prizna.

Šime2 da li znaš onda koliki  je postotak plaće nakon 42 dana bolovanja ako više nema 100% na osnovi PTSP ? Kako je onda kod tebe sad ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Šime2 je napisao:

Od 1.3. sam na bolovanju, bio sam mjesec dana na bolničkom liječenju po osnovi PTSP i danas mi moja liječnica opće prakse kaže da je zvala HZZO i da se više ne prakticira isplata bolovanja u iznosu 100% za nas koji smo na bolovanju i čekamo izlazak pred komisiju. Dakle, obrazac za bolovanje DR više se ne prizna.

Nazovi ti HZZO ili idi direktno kod njih.Idi u ministarstvo ili u ured za obranu.Nemoj slijepo vjerovati liječnici jer sam bio svjedok kada je doktor od mog frenda uvjeravao da ne postoji obnova postupka(a znao je)Ne budi lijen pa malo prošetaj

 

 

prije 3 sati , Skywalker007 je napisao:

Šime2 da li znaš onda koliki  je postotak plaće nakon 42 dana bolovanja ako više nema 100% na osnovi PTSP ? Kako je onda kod tebe sad ?

70%

uređeno: od beroduba
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima! 

Pratim temu i imam pitanje u vezi hzzo-a: 

ako obvezno osiguranje pokriva 70% troskova lijecenja, a ostalih 30% se namiruje iz dopunskoga, vazi li isto i za obracun place za vrijeme bolovanja? 

Pogotovo ako branitelji imaju "besplatno" dopunsko. 

Tj. treba li preostalih 30% potrazivat iz dopunskoga? 

Za lijecnike opce prakse se slazem, imamo isto losa iskustva: ne znam jesu li neinformirani, lijeni ili jednostavno zli. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , rumores je napisao:

Pozdrav svima! 

Pratim temu i imam pitanje u vezi hzzo-a: 

ako obvezno osiguranje pokriva 70% troskova lijecenja, a ostalih 30% se namiruje iz dopunskoga, vazi li isto i za obracun place za vrijeme bolovanja? 

Pogotovo ako branitelji imaju "besplatno" dopunsko. 

Tj. treba li preostalih 30% potrazivat iz dopunskoga? 

Za lijecnike opce prakse se slazem, imamo isto losa iskustva: ne znam jesu li neinformirani, lijeni ili jednostavno zli. 

Dopunsko osiguranje nema nikakve veze sa bolovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Dopunsko osiguranje nema nikakve veze sa bolovanjem.

Isla sam ovom logikom: radi se o novcima koji se uplacuju "za ne daj boze". U zakonu o zdr. osiguranju pise da se osiguraniku jamci 

1. zdravstvena zastita 

2. novcana naknada 

Obvezno osiguranje (ono koje nam se odbije od place) pokriva samo dio troskova lijecenja; ako nemate dopunsko, sestra na salteru vam izdaje racun koji placate na licu mjesta. 

Ako imate dopunsko ili dobrovoljno, drugi se dio namiruje iz njega, dakle, ne placate na licu mjesta, ali imate mjesecnu novcanu obavezu. trosili je ili ne. 

Zanimalo me, je li tko provjerio mogu li se ti novci koristiti i u ovakvim slucajevima. Dakle, kao naknada ili pomoc u slucaju duzeg bolovanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, rumores je napisao:

Isla sam ovom logikom: radi se o novcima koji se uplacuju "za ne daj boze". U zakonu o zdr. osiguranju pise da se osiguraniku jamci 

1. zdravstvena zastita 

2. novcana naknada 

Obvezno osiguranje (ono koje nam se odbije od place) pokriva samo dio troskova lijecenja; ako nemate dopunsko, sestra na salteru vam izdaje racun koji placate na licu mjesta. 

Ako imate dopunsko ili dobrovoljno, drugi se dio namiruje iz njega, dakle, ne placate na licu mjesta, ali imate mjesecnu novcanu obavezu. trosili je ili ne. 

Zanimalo me, je li tko provjerio mogu li se ti novci koristiti i u ovakvim slucajevima. Dakle, kao naknada ili pomoc u slucaju duzeg bolovanja. 

Prvi put čujem za ovakvu " ideju".još dok sam radio ( 2002) nitko to nije spominjao.na "takav" način isplata fond bi se brzo ispraznio pogotovo kad su krenula bolovanja 2005 >.smanjenjem plača na bolovanju ( dok se ne radi) smanjuje se masovna dugomjesečna odsutnost s posla.kao "nadoknada" za umanjenu plaću ( u mojij bivšoj firmi) sindikat je svaki mjesec davao 150 kn ( bio sam u dva sindikata) pkus svaka tri mjeseca firma isplačivala 750 kuna.ja sam bio na bolovanju i dobivao sam punu plaću ( + navedene dodatke).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo velim da bi trebalo provjerit: ima i tih dopunskih svakakvih, pokrivaju jedno, a ne pokrivaju drugo. 

Kako sindikat moze, a zdravstveni ne? Clanarina je vjerojatno bila niza od rate dopunskog.

Smanjenjem placa na bolovanju otezava se ozdravljenje. Troskovi lijecenja plus svakodnevni zivot. Jos ako su to jedina primanja u familiji - 

Treba sve to provjerit a ne samo pristat na ono sto lijecnik kaze. Nasa, npr. cak nece ispunit obrazac i smije se: pa promijenite me, ako mozete. A ne moze jer je na dugom bolovanju i nitko drugi nece da se bavi time. 

Isto ceka odgovor s hzzo-a. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Šime2 je napisao:

Od 1.3. sam na bolovanju, bio sam mjesec dana na bolničkom liječenju po osnovi PTSP i danas mi moja liječnica opće prakse kaže da je zvala HZZO i da se više ne prakticira isplata bolovanja u iznosu 100% za nas koji smo na bolovanju i čekamo izlazak pred komisiju. Dakle, obrazac za bolovanje DR više se ne prizna.

Gledaj, PTSP nije dijagnoza eksluzivno vezana za rat. Možeš donijeti nekakve nalaze psihijatra i psihologa , ali ti vještak HZZO-a to neće priznati, nego traži traži verifikaciju dijagnoze  jednog od centara za psihotraumu da je tvoja bolest posljedica sudjelovanja u DR. Ako to imaš , onda ti nije važno koliko si dugo na bolovanju već ćeš dobivati stalno 100% do okončanja bolovanja ili pozivanja u HZMO na vještačenje. Iako iskreno mislim kako ne samo da je taj vlak davno otišao, nego više ni pruge nema. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovani nalazim se na dugotrajnom bolovanju zbog psihičkih tegoba F43.1 i F62 te sam nedavno bio na stručnoj procjeni u svezi ostvarivanja prava HRVI, koji su rekli da je moje oboljenje nastalo zbog rata (1991-1996, specijalna policija, 1600 dana borbenog),međutim komisija HZZO u I i II stupnju mi odbija dati 100% bolovanje jer smatraju da moje bolovanje je zbog bolesti PTSP ali da nije od rata nego je zbog mog policijskog posla. Molim vas da li znate kako se sad ostvaruje bolovanje od 100% zbog bolesti u DR ako ne priznaju komisiju za HRVI (dr.spec. psihijatar x 2, prof. psiholog dr.sc ) koja je stručnija nego njihova u HZZO (dr. medicine rada x 3). Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Šime2 je napisao:

Beni, i ja sam dobio pozitivno! Reci mi, molim te, koliko je prošlo vremena za isplatu od kada si dobio Rješenje! I koliko iznosi 100%, jel to prosjek države ili plaće iz firme?

Šime2 negdje sam pročitao da je max rok 45 dana od rješenja do isplate...kako si ostvario 100% bol. Da li si dobio rješenje HRVI pa onda predao ili...Hvala ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Skywalker007 je napisao:

Šime2 negdje sam pročitao da je max rok 45 dana od rješenja do isplate...kako si ostvario 100% bol. Da li si dobio rješenje HRVI pa onda predao ili...Hvala ;-)

K

 

Prije 26 minuta, Skywalker007 je napisao:

Šime2 negdje sam pročitao da je max rok 45 dana od rješenja do isplate...kako si ostvario 100% bol. Da li si dobio rješenje HRVI pa onda predao ili...Hvala ;-)

Da, nakon rješenja za trajno i odlaska na bolničko liječenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Šime2 je napisao:

Beni, i ja sam dobio pozitivno! Reci mi, molim te, koliko je prošlo vremena za isplatu od kada si dobio Rješenje! I koliko iznosi 100%, jel to prosjek države ili plaće iz firme?

Šime to ti je prosjek tvojih 6 plaća prije bolovanja. Zbroje tih 6 plače i podjele s brojem sati u tih 6 mjeseci. Kada dobiješ koliki je iznos prosječnog sata to pomnože s brojem sati iz siječnja predhodne godine 2018 i taj iznos tj. razliku dobiješ za mjesece na kojima si bio na bolovanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Skywalker007 je napisao:

Šime to ti je prosjek tvojih 6 plaća prije bolovanja. Zbroje tih 6 plače i podjele s brojem sati u tih 6 mjeseci. Kada dobiješ koliki je iznos prosječnog sata to pomnože s brojem sati iz siječnja predhodne godine 2018 i taj iznos tj. razliku dobiješ za mjesece na kojima si bio na bolovanju.

A tko isplaćuje tu razliku? Firma pa im se to refundira ili ide direktno iz državnog proračuna? Iz Rješenja se može samo vidjeti da je pozitivno riješeno, a tko i kada to isplaćuje ne piše! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Šime2 je napisao:

A tko isplaćuje tu razliku? Firma pa im se to refundira ili ide direktno iz državnog proračuna? Iz Rješenja se može samo vidjeti da je pozitivno riješeno, a tko i kada to isplaćuje ne piše! 

Naknada plaće iznosi 100% od osnovice za naknadu se izračunava kako sam ti napisao, a obračunava ju i isplaćuje HZZO na teret državnog proračuna. A firma im mora vjerovatno poslati podatke o tvojim plaćama za 6 mjeseci prije bolovanja koliko sam shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav moj slučaj pored 20 % privremeno HRVI još mi trebaju vještačit stradavanje te ga dodat i možda povečat invalidnostPodnio sam zahtjev za 100% plaće i odbijen u prvom stupu.Šaljem žalbu traže mi nadopunu dokumentacije mada sam sve predao .Znači neko iz prve komisije nije poslao potpunu dokumentaciju.Zaključno što god ako budem odbijen idem na sud.Odvjetnik mi govori da je u mom rješenju već utvrđeno da je bolest posljedično vezana za DR.Moja saznanja govore da se u mojoj županiji radi od za sad 2 slučaja .Ako je ovo točno na razini države nebi ih smjelo biti više od 30 do 40.Svakako u ovo bi se trebalo uključiti i Ministarstvo branitelja te na višoj razini rješiti ovakve predmete. Izvještavam što i kako bude.Nonsens je da jedno ministarstvo priznaje a drugo ne priznaje zavod za vještačenje.

uređeno: od Tomislav l
greška u textu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija