Jump to content

Nasljeđivanje i ulaganje u nekretninu


ivan495

Preporučene objave

Otac je umro, mi (2 sestre i ja) smo se odrekli u korist majke koja sada ima kuću 1/1.

E sad, ja trenutno živim s majkom, sestre su se odselile. Planiram veća ulaganja u kuću(fasada, krovište itd.)

U slučaju majčine smrti, što ako se sestra ne odrekne svog dijela tj. odluči ga zadržati, hoću li ja kao osoba koja tu živi i ulaže u kuću, imati veći udio u slučaju nasljedstva od sestre, koja nije uložila ništa? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ivan495 je napisao:

Otac je umro, mi (2 sestre i ja) smo se odrekli u korist majke koja sada ima kuću 1/1.

E sad, ja trenutno živim s majkom, sestre su se odselile. Planiram veća ulaganja u kuću(fasada, krovište itd.)

U slučaju majčine smrti, što ako se sestra ne odrekne svog dijela tj. odluči ga zadržati, hoću li ja kao osoba koja tu živi i ulaže u kuću, imati veći udio u slučaju nasljedstva od sestre, koja nije uložila ništa? 

tada sa majkom napravi ugovor u ulaganju u nekretninu ili potpiši ugovor o doživotnom uzdržavanju.

u svakom slučaju prije ulaganja slikaj kuću. čuvaj račune i sve račune traži na svoje ime (materijal,radovi).

ako dižeš  kredit i uložiš ga u majčinu nekretninu to se može smartati darom majci.

bez ugovora (o ulaganju u kuću) računa se da je u kuću ulagala majka i nekretnina se djeli jednako na nasljednike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , ivan495 je napisao:

Otac je umro, mi (2 sestre i ja) smo se odrekli u korist majke koja sada ima kuću 1/1.

E sad, ja trenutno živim s majkom, sestre su se odselile. Planiram veća ulaganja u kuću(fasada, krovište itd.) 

Zašto ne pokušate to riješiti u dogovoru sa sestrama?  Izložite svoje planove za ulaganje i dogovor stavite na papir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivan495 je napisao:

Puno hvala na odgovorima. 

Mogu se ja pokušati dogovoriti sa sestrama, ali ne mogu biti siguran da će se one držati svog dogovora. Toga se bojim. 

Da ja koji ulažam svoje novce i brinem o nekretnini, na kraju dobijem isti udio kao netko što prstom nije maknuo. 

dogovori se s majkom koja je  vlasnica ili majci posudi novac na godinu dana bez kamata. svake godine (dok je  živa)  vrača ti-100,00 kuna od duga (da bi prekinula zastaru).

ako ulažeš u nekretninu (samo uz pismeni dogovor i odobrenje vlasnika) čuvaj račune koji bi trebali glasiti na tvoje ime kao investitora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija