Jump to content

Vlasnik tužen, pogrešno postavljen tužbeni zahtjev, novi vlasnik...


Jethro

Preporučene objave

A je tužen radi služnosti prolaza, no tužba je krivo napisana- u njoj se traži služnost cijele parcele i upis u zk. B, tužitelj, stavlja plombu u ZK. krivo postavljen tužbeni zahtjev.

tužba je ofrlje napisana. ja se u međvremeno i svjesno da je parnica u tijeku, upisujem kao novi vlasnik, iako je zabilježba spora služnosti u zk.

dakle, tužitelj gubi pravo upisa i ako izgubi na županijskom, briše se zabilježba.

da li B sada mene treba tužiti za služnost? stvar je u tome da B ima granicu sa javnim putem. ako žs vrati predmet na 1.st., tuženi nije više vlasnik i nema interesa istupati.

presuda glasi: tužitelj ima pravo koristiti parcelu, a to je x (bivši vlasnik dužan trpjeti). dakle, ne trpi nekretnina, nego bivši vlasnik.

da li ja to motam trpjeti kao novi vlasnik? odluka nije u zk!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Jethro je napisao:

dakle, ne trpi nekretnina, nego bivši vlasnik.

dužnost trpljenja sud izrekom obvezuje vlasnika poslužne nekretnine,znači osobu a ne stvar.

 

prije 9 sati , Jethro je napisao:

ja se u međvremeno i svjesno da je parnica u tijeku, upisujem kao novi vlasnik, iako je zabilježba spora služnosti u zk.

Što će reči ukoliko tužitelj ishodi pravo služnosti,upis tog prava će biti proveden i protiv vas(učinak zabilježbe spora).

 

prije 9 sati , Jethro je napisao:

da li B sada mene treba tužiti za služnost

Ne,obzirom na odredbe čl.195 ZPP

 

IMG_20180403_222409_692.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

dužnost trpljenja sud izrekom obvezuje vlasnika poslužne nekretnine,znači osobu a ne stvar.

 

Što će reči ukoliko tužitelj ishodi pravo služnosti,upis tog prava će biti proveden i protiv vas(učinak zabilježbe spora).

 

Ne,obzirom na odredbe čl.195 ZPP

 

IMG_20180403_222409_692.jpg

ne, odbijen je zahtjev tužitelja za upis u gruntovnicu jer je tužbeni zahtjev skroz krivo postavljen. teško da će vratiti na1.stupanj pa me interesira mogu li sada mene tužiti za služnost? velim da je odbijen upis u zk, ali bivši vlasnik mora trpjeti služnost. dakle, zk nedirnuta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija