Jump to content

Potraživanje razlike od osiguranika


Andrija Katalenić

Preporučene objave

Kako i gdje se definira mogućnost potraživanja oštećenika prema štetniku, ako oštećenik nije zadovoljan isplaćenom naknadom od strane osiguranja?

 

Npr. nakon osiguranog slučaja osiguranje isplati neku manju svotu oštećenom i on nije zadovoljan pa za neku razliku tuži osiguranika (štetnika). Mislim da je tu osiguranje u prednosti i nad svojim klijentom i nad oštećenikom jer može isplatiti manju svotu od stvarno nastale štete a za ostatak neka se međusobno sude. Ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Andrija Katalenić je napisao:

Kako i gdje se definira mogućnost potraživanja oštećenika prema štetniku, ako oštećenik nije zadovoljan isplaćenom naknadom od strane osiguranja?

 

Npr. nakon osiguranog slučaja osiguranje isplati neku manju svotu oštećenom i on nije zadovoljan pa za neku razliku tuži osiguranika (štetnika). Mislim da je tu osiguranje u prednosti i nad svojim klijentom i nad oštećenikom jer može isplatiti manju svotu od stvarno nastale štete a za ostatak neka se međusobno sude. Ili?

ako je oštečeni potpisao da je isplatom isplaćena šteta tada više nema mogućnosti tražiti isplatu veče naknade štete. može tražit alii će biti odbijen sa zahtjevom (osiguranju ili tužba)

ako je oštečenik pismeno izjavio da prihvata ponuđenu akontaciju isplate štete a po završetku spora tražit će isplatu cjelokupne štete tada ima šanse da dobije veču naknadu štete (ovisno o procijeni vještaka). 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oštećenici najčešće prvo postavljaju odštetni zahtjev osiguratelju, i ako nisu zadovoljni, tuže osiguratelja. Osiguratelj se tada regresira (ustvari se radi o subrogaciji) od štetnika, ako za to ima razloga (alkoholiziranost, krivnja, ne znam). To je redoslijed. Zato imamo osiguranje, da na njega prebacimo odgovornost ako se nešto dogodi :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Andrija Katalenić je napisao:

Hvala na odgovorima.

Ja sam shvatio da oštećenik može tužiti i štetnika ako nije zadovoljan s isplaćenom naknadom od osiguratelja. Ali očito nije tako.

može ali ponuđeni iznos prihvati kao akontaciju naknadeštete.

ako  potpišu da su dobili isplatu štete i nemaju više potraživanja prema  osiguranju neće uspjeti  sa traženjem povečane naknade štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija