Jump to content

selidba u DE (zabrinuti otac)


tata3100

Preporučene objave

Poštovani, u izvanbračnoj zajednici sam 7 godina, rastali smo se prije godinu dana, imamo dijete 4,5 godina! Gospođa seli u Njemačku i misli povesti dijete sa sobom što ja ne odobravam i ne želim potpisati suglasnost, djete ima osobnu iskaznicu i putovnicu! Što mi je činiti? Imamo podjeljeno skrbništvo, dali ga ona može odvesti preko granice te što ja mogu učiniti kao otac da on neide s njom (imam uvjete i primanja za uzdržavanje istog), napominjem da alimentaciju plačam redovito,

 

s štovanjem 

 

Zabrinuti otac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, tata3100 je napisao:

Poštovani, u izvanbračnoj zajednici sam 7 godina, rastali smo se prije godinu dana, imamo dijete 4,5 godina! Gospođa seli u Njemačku i misli povesti dijete sa sobom što ja ne odobravam i ne želim potpisati suglasnost, djete ima osobnu iskaznicu i putovnicu! Što mi je činiti? Imamo podjeljeno skrbništvo, dali ga ona može odvesti preko granice te što ja mogu učiniti kao otac da on neide s njom (imam uvjete i primanja za uzdržavanje istog), napominjem da alimentaciju plačam redovito,

s štovanjem 

Zabrinuti otac

ako ga bez tvoje suglasnosti odvede preko granice možeš je prijaviti za otmicu djeteta. zašto  si dozvolio da se djetetu napravi osobna iskaznica i putovnica?

pismeno traži u policiji oduzimanje djetetove osobne i putovnice obzirom da majka imana namjeru bez tvoje suglasnosti  odvest djete izvan Hrvatske i sadašnjeg mjesta prebivališta. obavjesti i sud. imaš svoja prava na  vrijeme sa djetetom koja nećeš moći izvršavati ako ga odvede izvan Hrvatske. 

ali računaj na to da postoji mogućnost da se ona odseli i ostavi ti djete da se brineš o njemu.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , tata3100 je napisao:

... ništa ljepše na svijetu nebi bilo kada bi dijete ostalo samnom ovdje a ona neka ide gdje želi...

U tom slučaju bi trebali pokrenuti postupak za izmjenom odluke o roditeljskoj skrbi, tj. tražiti da se ista preinači i da dijete živi sa Vama, a njoj da se odrede viđanja i, naravno, plaćanje uzdržavanja...

Nemože ona dijete odvesti u inozemstvo bez Vašeg suglasnosti, jer, kako Vam je napisao i poštovani bovu, to bi se to tretiralo kao otmica djeteta..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, tata3100 je napisao:

Bovu ništa ljepše na svijetu nebi bilo kada bi dijete ostalo samnom ovdje a ona neka ide gdje želi, što ako ona odvede dijete preko granice bez mog dopuštenja? mogu je prijaviti i što onda? koji su koraci

Ako majka djeteta odvede dijete bez vaše suglasnosti van granica Hrvatske obraćate se Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku kao centralnom mjestu za pokretanje postupka na temelju Haške konvencije o građanskopravnim aspektima međunarodne otmice djece. Resorno Ministarstvo, iz dosadašnjih iskustava, katastrofalno odrađuje taj postupak u pogledu proteka vremena pa je vjerojatnost povrata djeteta 30 %. Vi imate nekoliko opcija na raspolaganju, osobno vam ne preporučam opciju čekanja da ona odvede djecu jer ima slučajeva u kojima su djeca odvedena van granice i vrlo brzo pokrenuti postupci za izmjenom odluke u zemlji gdje su djeca dovedena. Takva situacija dodatno bi vam sve otežala. Po meni najbolja opcija vam je hitno pokrenuti novi sudski postupak u kojem ćete predložiti da se djeca povjere vama na zajednički život i tražiti hitno deponiranje dokumenata djece. Samu strategiju postupanja dogovarate sa odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ću i učiniti  no s obzirom da je dijete s njom a ona planira ići kroz 10-ak dana u De, mogu li u policijskoj postaji (valjda nadležnoj po adresi s osobne) podnjeti zahtjeva za poništenje osobne iskaznice moga djeteta te tako spriječiti gore spominjanu mogućnost i koji su koraci tj kako se to radi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, tata3100 je napisao:

to ću i učiniti  no s obzirom da je dijete s njom a ona planira ići kroz 10-ak dana u De, mogu li u policijskoj postaji (valjda nadležnoj po adresi s osobne) podnjeti zahtjeva za poništenje osobne iskaznice moga djeteta te tako spriječiti gore spominjanu mogućnost i koji su koraci tj kako se to radi?

Koliko je meni poznato možeš tražiti jedino oduzimanje odnosno deponiranje djetetovih dokumenata zbog mogućnosti odvođenja djece bez suglasnosti van granica Hrvatske. Pisanim putem izvijesti o tome nadležnu policijsku postaju i Ravnateljstvo policije, kao i nadležni centar za socijalnu skrb i Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i nadaj se da će možda netko od njih u 10 dana uzeti u rad tvoje podneske. Žao mi je ali to se ne radi 10 dana prije odlaska djece u Njemačku, već puno prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumijem no doslovce sam prije 3 dana sjeo s bivšom za stol i ona mi kaže ja i dijete idemo u njemačku za 2 tjedna htio to nehtio........ da imam više vremena što i pokušavam ovdje od vas saznati da ju spriječim da ode (pada mi na pamet jedino trganje djetetovih dokumenata) s njim a dalje mogu poduzeti gore navedene korake

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Gringo je napisao:

Koliko je meni poznato možeš tražiti jedino oduzimanje odnosno deponiranje djetetovih dokumenata zbog mogućnosti odvođenja djece bez suglasnosti van granica Hrvatske. Pisanim putem izvijesti o tome nadležnu policijsku postaju i Ravnateljstvo policije, kao i nadležni centar za socijalnu skrb i Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i nadaj se da će možda netko od njih u 10 dana uzeti u rad tvoje podneske.

Upravo tako i zatražiti žurno postupanje radi možebitnog odvođenja djeteta van granice, dakle naglasiti da tražite žurno postupanje, no nije rečeno da će oni tako i djelovati i tako postupiti, al se nadajmo da ipak hoće, barem jedna ustanova koja će "pokrenuti lavinu"...

Držim Vam fige da ćete je uspijete spriječiti u njezinoj nakani...:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, tata3100 je napisao:

razumijem no doslovce sam prije 3 dana sjeo s bivšom za stol i ona mi kaže ja i dijete idemo u njemačku za 2 tjedna htio to nehtio........ da imam više vremena što i pokušavam ovdje od vas saznati da ju spriječim da ode (pada mi na pamet jedino trganje djetetovih dokumenata) s njim a dalje mogu poduzeti gore navedene korake

Vi najbolje poznajete svoju situaciju i morate biti spremni preuzeti odgovornost za korake koje ćete poduzimati. Neki puta brzoplet, nepromišljen postupak koji se u prvi tren čini kao jedini moguć, zna se dugoročno pretvoriti u veliki problem koji se onda reflektira na cijeli postupak. Ako je suprotna strana dovoljno manipulativna, nemojte joj još i vi davati argumente da vas prijavi za nasilje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da Gringo, razumijem i to neznam što da kažem, dogovorili smo se da dijete prva tri mjeseca ostaje kod mene, otišli smo kod mog odvjetnika te nam je on sastavio punomoć kojom ona ostavlja dijete meni na brigu na određeni period, te bi to sutra trebali ići potpisati kod javnog bilježnika, i to je početak ne? A za dalje ćemo vidjeti, nisam ishitreno donosio nikakvu odluku koja bi mogla samo narušiti iovako nepremostive probleme tako da, hvala svima što su pomogli sa savjetima a ja se svakako javim s krajnjim ishodom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mali update, majka je otišla u Njemačku, u petak smo kod j. bilježnika ovjerili suglasnost da dijete ostaje samnom prva 3 mjeseca dok se mama gore ne snađe s otvorenom opcijom produljenja toga roka, uz obostranu suglasnost naravno za sada je sve u redu a za dalje ćemo vidjeti, hvala svima na pomoći i savjetima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani evo mene s malim update-om, prošlo je skoro 2 mjeseca kako je sin kod mene, uz pisanu izjave majke kojom ga daje meni do 30-srpnja ovjerenu kod javnog bilježnika (sastavio moj odvjetnik) uz mogućnost produljenja, majka bila prije 15 dana u HR posjetila dijete, koji su koraci ukoliko bih htio potpuno skrbništvo nad djetetom, dali je moguće takvo što riješiti uz majčinu suglasnost ili bismo svejedno morali na sud i kako bi to išlo? 

 

S obzirom da majka nema namjeru vračati se u HR a nema niti uvjete da dijete povede sa sobom trenutno a nema naznaka niti da će se to desiti u dogledno vrijeme meni se ne sviđa ova pat pozicija u kojoj se nalazim, niti mogu s djetetom putovati niti djete ostvaruje svoja prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama je otišla, pokreni na sudu postupak  izmjene odluke. Dijete je kod tebe dovoljno dugo da se naviklo na novu situaciju. Izjava kod javnoga biježnika ti ne vrijedi ništa. Nije ju potpisalo dijete, a ovdje se radi o djetetovim pravima, a ne pravima roditelja. Dijete ima pravo biti s oba roditelja. Razumijem majku, život ide dalje, ali na njoj je bilo da izvaže što će raditi. Odluku je donijela. Svi rastavljeni u današnje vrijeme imaju mogućnost, pošto su slobodni, otići Van u potrazi za boljim životom. Ali repovi ostaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, tata3100 je napisao:

Poštovani evo mene s malim update-om, prošlo je skoro 2 mjeseca kako je sin kod mene, uz pisanu izjave majke kojom ga daje meni do 30-srpnja ovjerenu kod javnog bilježnika (sastavio moj odvjetnik) uz mogućnost produljenja, majka bila prije 15 dana u HR posjetila dijete, koji su koraci ukoliko bih htio potpuno skrbništvo nad djetetom, dali je moguće takvo što riješiti uz majčinu suglasnost ili bismo svejedno morali na sud i kako bi to išlo? 

 

S obzirom da majka nema namjeru vračati se u HR a nema niti uvjete da dijete povede sa sobom trenutno a nema naznaka niti da će se to desiti u dogledno vrijeme meni se ne sviđa ova pat pozicija u kojoj se nalazim, niti mogu s djetetom putovati niti djete ostvaruje svoja prava

Samo ti potpisuj izjave kod javnog bilježnika i čekaj ........... poslije će ti svi drugi biti krivi kad dijete završi u Njemačkoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Gringo, ovdje sam jer sam tražio savjet, nisam upučen u proceduru zahtjeva za potpuno skrbništvo nad djetetom nemoraš biti ciničan, na koji CZSS idem? s obzirom da ja i žena nikada nismo bili na istoj adresi prijavljeni ona spada pod jedan (koji nas je i savjetovao) i a ja pod drugi, a mali je sada prijavljen na moju adresu ta mu je u OI, idem na onaj po mjestu stanovanja ili? hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani update, no situacija se zakuhala, naime pokrenuo sam postupak za dodjelu skrbništva, te sam s podjeljenog pao na 100%tno majčino skrbništvo, sada je ona skrbnik, a tete iz CZSS-a su me lijepo izigrale, dijete je još uvijek kod mene, majka dolazi za 10-ak dana po dijete i ima ga namjeru voditi u njemačku jer sada ona ima skrbništvo, ona a i ja znamo da joj treba moja suglasnost ovjerena kod javnog bilježnika, da bi dijete odvela u DE, kao i upisala ga tamo u vrtić pa školu no ja je potpisati neću a nekako sumnjam da će ona odustati!!!! Koje su mi opcije sada? czss je stao na stranu majke, ona u de živi s 2 cimerice u stanu (koristi jednu sobu i radi na crno), uvjeta nema no nju boli ona stvar dali ću ja potpisati ili ne suglasnost, ona kad dođe tu ja joj dijete moram dati jer ima skrbništvo i vjerujem da će ona pokušati prijeći granicu.............. Očajan sam......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba joj suglasnost za prelazak granice, ona je roditelj. Vi eventualno možete kazneno prijaviti kršenje prava na susrete i druženja koja su određena sudskom odlukom, pa i za međunarodnu otmicu djeteta, sve to pod uvjetom da susreti i druženja nisu određeni putem Skypea i telefona...

Prije 52 minuta, Gringo je napisao:

Dakle, ako sam dobro razumio, vi hoćete reći da ste u 2 mjeseca od kada ste se zadnji put javili pokrenuli postupak za izmjenu sudske odluke o povjeri djeteta i da je sud u 2 mjeseca, preko ljeta, donio odluku da majka dobija samostalno skrbništvo!? Ispravite me ako negdje griješim!?

Da, ovo zvuči nevjerojatno, možete li malo pojasniti? Postupak ide svojim redoslijedom i možda se u nekoj fazi postupka može nešto učiniti, ali uopće ne mogu shvatiti gdje, u kojoj fazi postupka jeste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Gringo, ovo je već drugi puta da na moj upit dobijem ciničan odgovor nimalo vezan za moj upit, da krajem srpnja je bilo ročište u kojemu je sutkinja presudila skrbništvo bivšoj ženi uz veliku pomoć czss-a i ne vidim razlog tvojih odgovora ukoliko nemaš što pametno reći na moj upit,

 

dakle što ja mogu poduzeti da bivša dijete ne odvede preko granice, te ukoliko do toga dođe koji su moji pravni koraci, uz naravno moje odbijanje potpisivanja ikakve suglasnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , tata3100 je napisao:

Poštovani Gringo, ovo je već drugi puta da na moj upit dobijem ciničan odgovor nimalo vezan za moj upit, da krajem srpnja je bilo ročište u kojemu je sutkinja presudila skrbništvo bivšoj ženi uz veliku pomoć czss-a i ne vidim razlog tvojih odgovora ukoliko nemaš što pametno reći na moj upit,

 

dakle što ja mogu poduzeti da bivša dijete ne odvede preko granice, te ukoliko do toga dođe koji su moji pravni koraci, uz naravno moje odbijanje potpisivanja ikakve suglasnosti

Meni je zaista žao ako ste vi u mojim odgovorima prepoznali cinizam, što mi nije namjera. Također žao mi je ako vi očekujete samo odgovore kakvi se vama sviđaju. No ono što je itekako razvidno iz vaših napisa je da ne dajete kompletnu informaciju, već samo ono za što mislite da vama ide u prilog. Vi morate prvo raditi na sebi da bi mogli pomoći svome djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , tata3100 je napisao:

dakle što ja mogu poduzeti da bivša dijete ne odvede preko granice, te ukoliko do toga dođe koji su moji pravni koraci, uz naravno moje odbijanje potpisivanja ikakve suglasnosti

Mogu jedino ponoviti što sam napisala: 

 

prije 23 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne treba joj suglasnost za prelazak granice, ona je roditelj. Vi eventualno možete kazneno prijaviti kršenje prava na susrete i druženja koja su određena sudskom odlukom, pa i za međunarodnu otmicu djeteta, sve to pod uvjetom da susreti i druženja nisu određeni putem Skypea i telefona...

Napišite nam, molim Vas, što piše u sudskoj odluci: I. dijete će živjeti s majkom; II. susreti i druženja s ocem odvijat će se na način... ; III. otac će doprinositi za uzdržavanje...? Ili kako glasi sudska odluka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Dijete će živjeti s majkom

2.susreti oca i djeteta odvijat će se svake srijede,svaki drugi vikend te pola praznika

3. otac će doprinositi za uzdržavanje mjesečno 1400,00

 

ovdje nije bitno skrbnišvo to je sada njeno nego što ja mogu pravno napraviti da ona dijete ne odvede preko granice, samo to me interesira, tj može li ga odvesti na život u DE bez moje suglasnosti, ja sam svjestan da može dijete prevesti preko granice bez mene jer dijete ima dokumente (iako dijete ima moje prezime a ona više ne), no može li se trajno naseliti u Njemačkoj s djetetom bez moje suglasnosti samo me to interesira

 

Gore mi je Bovu napisao, ukoliko odvede dijete bez moje suglasnosti preko granice mogu prijaviti otmicu djeteta, vi sada pišete da nemogu napraviti ništa, dali je to zbog toga što je skrbništvo sada njeno a ne podijeljeno ili je razlog neki drugi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ne-trebaju-vise-suglasnost-roditelja-djeca-mlada-od-14-godina-iz-hrvatske-u-inozemstvo-od-sada-smiju-putovati-sama/292954/

Mijenjalo se to nedavno, i ja sam tako mislila.

Ali možete je prijaviti svaki put kad ne dovede dijete na sudski određeni susret, dakle, svake srijede, svaki drugi vikend itd. Vama je svejedno, nije šija nego vrat. Radi se o KD iz čl. 173. neprovođenje odluke za zaštitu dobrobiti djeteta; čl. 174. oduzimanje djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija