Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

sused

Kako dokazati vlasništvo, a vlasnik mrtav

Preporučene objave

Obrađujem vinograd koji se nalazi na dvije čestice gdje ima više suvlasnika. S jednim od njih radila se zamjena prije 50 i više godina. Vinograd uživamo od 1983.g. moja ga je otac stekao kupovinom od čovjeka koji ga je stekao zamjenom. Nitko ne polaže pravo na taj dio čestica niti nas smeta. U razgovoru sa ostalim suvlasnicima došao sam do informacije s kim je u povijesti bila zamjena ali taj je čovjek mrtav preko 40 godina. Nitko ne zna ima li nasljednike ili ne. U gruntovnici i katastru se sve još vodi na njega. Pošto se mrtav čovjek ne može tužiti tako su mi rekli na sudu ne znam što mi je za činiti dalje ? Molim nekoga da mi pomogne , hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ovu temu nisam puno proučavao, pa moj savjet nije možda stručan, ali čudno da vas sud nije upoznao sa načinom rješavanja takvog problema.

U tom slučaju bi sud trebao postupiti po pravnoj činjenici presumpcije, tj. riješiti situaciju s činjenicom da nema nasljednika.

Za sličan slučaj sam čuo gdje je obitelj davno odselila van i ostatak rodbine nije mogao raspolagati imovinom jer je sve stajalo na osobu za koju se dugo vremena (40-45god.) ništa nije znalo, samo da živi negdje vani i dali je uopće živ, pa je sud rješio na način presumpcije (mislim da su ga proglasili nestalim ) da može rodbina dalje raspolagati imovinom ovdje.

Ali pričekajte još koji odgovor.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad