Jump to content

posao ili beba?


anonimno

Preporučene objave

Evo dragi moji da podijelim s vama svoju dvojbu i dobijem pokoji savjet ili mišljenje. Nedavno sam diplomirala, tražim posao, za sad bezuspješno, a opasno sam počela razmišljat o bebicama - i šta da radim? Ako idemo prvo na bebu, bojim se kako ću poslije naći posao, a muči me koliko ću dugo tražiti posao... Ili da sve prepustim slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za posao domaćice ti nije trebala diploma...no, to je samo moje mišljenje. Vidio sam dosta slučajeva gdje cure završe faks, zaposle se u državnoj službi, dum tras odmah dvoje, troje, četvero djece jedno za drugim i tako dalje...žali bože studiranja i karijere. Većina žena zapravo ne žele biti emancipirane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, kod nas se baš i ne može planirati jer sve ovisi od okolnosti i sreće, moj prijatelj bi rekao od "veze"...

Imam kolegicu koja se zaposlila na sudu, radila 6 mjeseci i otišla na održavanje trudnoće, njoj je lako jer zna da ju posao čeka... međutim, ona je upala na sud.

Tako ti je i ako uletiš u drž.upravu.. ali vrlo dobro znamo kako se na ta radna mjesta upada.

Ako radiš kod odvjetnik, nije baš ista priča... i tako dalje, dalje..

Moj savjet ti je da se prvo zaposliš, a onda beba u hodu.. jer te kao majku "štiti " zakon...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toplo, toplo ti savjetujem da posao staviš na drugo mjesto u ljestvici priroriteta. Rođenje djeteta promijeni i oplemeni svaku ženu. Upravo dok ono raste raste i tvoja snaga da mu omogućiš normalno odrastanje, pa ti je i onda posao bitan.Ja sam rodila sina i kćer pa se zaposlila (u državnoj službi!). Obožavam svoje radno mjesto, ali još više obožavam doći kući i biti s djecom.Sad već imam 36 godina i planram negdje slijeće godine u ovo vrijeme pokušati još jednom dobiti bebu.Okreni se malo oko sebe pa počuj koliko parova danas ima problema sa začečem. Tvoj biološki sat kuca i oslušuj ga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep i topal savjet, svakako ga i ja podržavam, ali ipak si se ti zaposlila u državnoj službi. Ako se ne živi u Zg. posao u drž.službi, sudu, odvjetništvu bez velike štele nećeš nikada dobiti!! Ako imaš jaku vezu, onda ti je svejedno, prvo bebe..

Znači, treba sagledati gdje živiš, pod kojim okolnostima, i kojim ljudima se možeš obratiti..

Znam jednu kolegicu koja je nakon faksa prvo rodila, malo se i uljenila, muž je relativno dobro zarađivao pa baš i nije bila frka, prošle su godine... ona nigdje ne radi više... Intenzivno je na kraju tražila posao pune dvije godine, sada je već i odustala... jel posla bez preporuke NEMA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cuj, nikako nije dobro.

1. Ako nemas djece, a zensko si, onda ce poslodavac pitati planiras li djecu, pa ces ti biti iskrena i reci da planiras, pa ti poslodavac nece dati posao zbog toga.

2. Ako imas malu djecu, poslodavac ti nece dati posao jer ce ocekivati da budes stalno po bolovanjima.

3. Ako imas veliku djecu, to znaci da imas vec (malo vise) godina, a staza (imas ili nemas), prednost imaju mladji.

 

Sve u svemu, ako si zensko, nije ti lako.

Ali cuj, i ja sam zensko i meni se sve poklopilo.

Nadam se da ce se poklopiti i tebi.

Zelim ti srecu i bebu i bogatog muza da te uzdrzava i da ti ne moras nista raditi.

je napisao:

Evo dragi moji da podijelim s vama svoju dvojbu i dobijem pokoji savjet ili mišljenje. Nedavno sam diplomirala, tražim posao, za sad bezuspješno, a opasno sam počela razmišljat o bebicama - i šta da radim? Ako idemo prvo na bebu, bojim se kako ću poslije naći posao, a muči me koliko ću dugo tražiti posao... Ili da sve prepustim slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zelim ti srecu i bebu i bogatog muza da te uzdrzava i da ti ne moras nista raditi.

 

Haloooo :-o , sreća i beba-u redu, ali bogat muž koji će uzdržavati ženu koja je završila ne baš tako jednostavan faks, tako da ista ne mora ništa raditi????!!!!

 

Pa čemu joj onda trud oko faksa, mirno je sa 18 mogla krenuti u lov na bogatog muža, kojeg bi do sad valjda negdje i ulovila.

 

Stvarno se ponekad pitam u kakvom mi to svijetu živimo kad je kod intelektualaca još uvijek prisutna ideja "bogatog muža koji uzdržava ženu" dok ona doma :hekla: sa završenim fakultetom??

Lijep savjet, nema što.

Ili možda malo previše "Kućanica" i mrs Solis ili još gore, raznoraznih sapunica.

 

Btw. da ne bi netko drvljem i kamenjem, krenuvši od pretpostavke da je post pisalo muško, ne, ja sam žensko sa svim ispunjenim preduvjetima za "da ne moram ništa raditi", ali isto mi ne pada na pamet.

Naravno, dopuštam različite životne težnje i stavove, ali opet, naravno da sam mišljenja da je moj ispravan

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija