Jump to content

Dodir retrovizorima = "Bijeg s mjesta nesrece"?


DFurka

Preporučene objave

Prije nepunih godinu dana, zena je vozila i u uskoj ulicici na Tresnjevci zakacila je svojim retrovizorom (fiat punto) drugi retrovizor parkiranog automobila. Ona to nije niti primjetila u voznji, no kad je dosla kuci, primjetila je da je retrovizor djelomicno sklopljen. Nije obracala previse paznje jer ih i sama cesto sklapa, no nakon nepunih mjesec dana joj je dosao poziv da se javi u PU Lucko. Naravno, sva se prepala no nije znala radi cega bi moglo to biti. Uredno se odazvala i kad je dosla tamo, rekli su da je prijavljena radi, pazite sad - "bijega s mjesta nesrece". Tek je retrogradno uspjela povezati taj dan i kako je tamo prolazila tog dana.

U policiji su rekli da je napuklo ogledalo na retrovizoru drugog auta. Doslovno nikakve druge stete nije bilo.

Sada je dosla presuda u kojoj stoji kazna od 3.300 kn i 6 mjeseci bez vozacke.

Za one koji zele uzeti u obzir kakav retrovizor ima fiat punto, neka pogleda vise ovdje. Retrovizor se doslovno moze sklopiti jednim prstom (Slika retrovizora https://goo.gl/asG7Gz) tako da postoji i sumnja u to da je steta napravljena cak i u slucaju dodira retrovizorima. Radi se o uskoj ulicici u kojoj ni pod razno nije moguce voziti brzo tako da je i parametar vece/velike brzine ovdje iskljuciv.

Zanima me kako i gdje se moze zaliti na ovakvu potpuno besmislenu presudu. Dok se ljudi okolo voze s dozvolama za ubijanje ljudi i prolaze bez kazni, zanima me kako se i gdje boriti u ovom slucaju?


Hvala i pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je staklo puklo, formalno se radi o prometnoj nesreći i trebala je ostaviti svoje podatke vlasniku (papirić za brisačima i sl.).

Pretpostavljam da je sad dobila prekršajni nalog od policije? Ako je, napisati prigovor da ne postane pravomoćan, pa ići na sud. Na ovoj temi imaš ukratko o prigovorima, a za ovu situaciju je možda najbolji onaj bez izjašnjavanja o krivnji, pa imate vremena za razmišljanje dok ne dođe poziv sa suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , DFurka je napisao:

Prije nepunih godinu dana, zena je vozila i u uskoj ulicici na Tresnjevci zakacila je svojim retrovizorom (fiat punto) drugi retrovizor parkiranog automobila. Ona to nije niti primjetila u voznji, no kad je dosla kuci, primjetila je da je retrovizor djelomicno sklopljen.

Citiraj

 

Zanima me kako i gdje se moze zaliti na ovakvu potpuno besmislenu presudu.

Pa jel kriva ili nije?

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Pa jel kriva ili nije?

Osobno ne gledam na stvari da li su crne ili bijele.

Vjerujem da je bitno utvrditi vještačenjem sve činjenice (kao i mogućnost toga da je ogledalo recimo bilo već prethodno napuknuto), uzevši u obzir kompletnu sliku i pozadinu. Ovdje se ne radi o mojoj zeni vec o tome da je potpuno apsurdna i nesrazmjerna kazna u odnosu na ono što je izvršeno. Obzirom na nepostojanje tragova ili stete na puntu, moze postojati sumnja.

 

Ako je netko nesto skrivio, neka snosi posljedice, o kome god se radilo. No, kako je sve oko nas prepuno apsurda, javio sam se ovdje da bi vidio što drugi ljude misle o tome te kako djelovati u ovoj apsurdnoj situaciji.

 

, drot13 je napisao:

Ako je staklo puklo, formalno se radi o prometnoj nesreći i trebala je ostaviti svoje podatke vlasniku (papirić za brisačima i sl.).

Pretpostavljam da je sad dobila prekršajni nalog od policije? Ako je, napisati prigovor da ne postane pravomoćan, pa ići na sud. Na ovoj temi imaš ukratko o prigovorima, a za ovu situaciju je možda najbolji onaj bez izjašnjavanja o krivnji, pa imate vremena za razmišljanje dok ne dođe poziv sa suda.

Zena je napisala zamolbu da se prema tom prekrsajnom nalogu ovaj slucaj proslijedi na prekrsajni sud kako bi mogla iznijeti svoju obranu.

Prouciti cu navedeno, a tebi svakako hvala na savjetu

uređeno: od DFurka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

DFurka, ne trebaš širiti problem. Ono što si linkao je druga situacija, a što se tiče kazni, one su propisane takve kakve jesu. Za bijeg s mjesta prometne nesreće je propisana velika kasna i primjenjuje se na sve takve situacije, a zato i imaš pravo prigovora, tako da će o svemu na kraju odlučiti sud.

U redu, nadam se da ce na sudu biti razumni. Hvala ti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , DFurka je napisao:

Osobno ne gledam na stvari da li su crne ili bijele.

Vjerujem da je bitno utvrditi vještačenjem sve činjenice (kao i mogućnost toga da je ogledalo recimo bilo već prethodno napuknuto), uzevši u obzir kompletnu sliku i pozadinu. Ovdje se ne radi o mojoj zeni vec o tome da je potpuno apsurdna i nesrazmjerna kazna u odnosu na ono što je izvršeno. Obzirom na nepostojanje tragova ili stete na puntu, moze postojati sumnja.

 

Ako je netko nesto skrivio, neka snosi posljedice, o kome god se radilo. No, kako je sve oko nas prepuno apsurda, javio sam se ovdje da bi vidio što drugi ljude misle o tome te kako djelovati u ovoj apsurdnoj situaciji.

Bez problema se može tražit vještačenje kao i to da policija da dovoljne dokaze da je gospođa to i napravila.Kako su utvrdili da je ona ne znam (možda je netko vidio što je najvjerovatnija mogućnost).

Kazne su takve kakve jesu (bar početne) a sud će kaznu zasigurno smanjit jer nije bila klasika da je dobro udaren auto pa se otišlo iz raznoraznih razloga kao što to obično biva.

Kako djelovat?Ili se kaže nisam to napravio ili nisam siguran da sam to napravio i prema tome se i postavlja obrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je situacija koja je na prilično klimavim nogama, jer kako dokazati da je baš njezino vozilo zakvačilo i razbilo retrovizor na drugom? Svjedok koji je zapisao registraciju? Možda, ali to je onda njegova riječ protiv njezine. Isto tako, koliko puta se desi da vlasnici na parkingu pronađu oštećen auto i nema šanse doznati tko je krivac. Po tome bi taj vozač mogao jednostavno zapisati registraciju prvog vozila u prolasku i prijaviti policiji. Slažem se sa sivkom da je najbolje ili ne priznati ili reći da se ne sjeća, a teret dokazivanja je onda na njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija