Jump to content

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju


Irish

Preporučene objave

Poštovani opet ja :) unaprijed bih se zahvalio Matrixu i ostalima na odgovorima.

Naime muce me dvije stvari. Majka je sa svojim bratom potpisala ugovor o DOZIVOTNOM uzdrzavanju i odvjetnik joj je to naplatio 1000 eura i javna biljeznica oko 250 eura. Citajuci po forumima to mi se cini abnormalno puno, da li mi moze netko reci da li je to normalna cijena i koja je ona uopce? 

 

I ne samo da je naplatio toliko nego je pogrijesio i umjesto DOSMRTNOG napisao DOZIVOTNOG uzdrzavanja. Nakon sto sam to skuzio javio sam mu se i odlucio je to ispraviti i napraviti novi ugovor. Mene sad jako zanima cijena novog dosmrtnog ugovora.

Naime kako je vec naplatio 1000e samo za izradu dosmrtnog ugovora (nece naplatit prepravku i pisanje novog)  da li moju majku uz to jos ceka placanje poreza na upisivanje 2/5 obiteljske kuce temeljem ugovora o dosmrtnom uzdrzavanju koju bi trebala dobit od brata?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Irish je napisao:

umjesto DOSMRTNOG napisao DOZIVOTNOG uzdrzavanja.

Takva činjenica i nije neka posebna greška,ako se iz sadržaja ugovora na nesumnjiv način može utvrditi da se radi o dosmrtnom uzdržavanju,odnosno da je upis prava vlasništva temeljem istog ugovora dopušten za života primatelja uzdržavanja a ne poslije njegove smrti.

 

prije 2 sati , Irish je napisao:

da li moju majku uz to jos ceka placanje poreza na upisivanje 2/5 obiteljske kuce temeljem ugovora o dosmrtnom uzdrzavanju koju bi trebala dobit od brata?

Da,budući da odnos brat-sestra nepodliježe oslobođenju od plaćanja poreza.

 

prije 2 sati , Irish je napisao:

da li je to normalna cijena

Vidi glavu XIII Tbr.29

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija