Jump to content

Alimentacija nakon prekida skolovanja


baracuda11

Preporučene objave

pozz

 

prica ide ovako...

rastavljen sretno vec cca 10 godina

dvoje djece,sin i kcer

poslije rastave  uredno placao alimentaciju dok je trajalo skolovanjje,srednjeskolsko

sin je radio i zivio zajedno samnom a kcer je bila kod majke i njoj sam placao kako mi je bilo određeno

sve vrijeme skolovanja a i godinu poslije.

nije isla na fax,vec je sezonski na moru radila a kod majke zivjela uz moj đeparac i zarađenu sezonsku lovu...

 

e sad nakon cca 5 godina krece na fax

uz stipendiju za fax ja sam spreman nadodavati za punu cijenu mjesecnog skolovanja,radi se o privatnom ucilistu

uz moje odobravanje i naum da i dalje uskacem s đeparcem, koje su moje daljnje obaveze,mislim zakonske?

i majka i ja ne znamo koje su nam buduce zakonske obavezea, kcer zivi s majkom i dalje?

da napomenem podstanar sam a bivsa zivi u stanu koji sam joj ja kupio poslije rastave

da li sam duzan placati alimentaciju ponovo dok traje fax ili ne usprkos nadopuni mjesecne stipendije i đeparca iz moga đepa?

 da li majka mora placati alimentaciju ako kcer ne zeli zivjeti sa njom?....i koje su njene obaveze u tom slucaju?

da li ja moram placati alimentaciju ako kcer zivi u mom stanu,u kom ja ne zivim?

da li uopce moram nesto placati u ovoj prici?

ili je sve to moja dobra vjera i volja

kcer ima 24 godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , baracuda11 je napisao:

 

da li uopce moram nesto placati u ovoj prici???

ili je sve to moja dobra vjera i volja

kcer ima 24 godine

alimentaciju plaćaš ćerki na njen račun ali tek kad to odredi sud.

ako hoćeš dragovoljno doprinost njenom školovanju uplaćuješ joj svotu koju možeš (dar ).

 

dali si plaćao alimentaciju po sudskoj odluci dok je radila ni nije se školovala?

bivšoj si kupoi stan? zašto? na čije ime glasi stan

 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo odgovora...

Citiraj

dali si plaćao alimentaciju po sudskoj odluci dok je radila ni nije se školovala?

bivšoj si kupoi stan? zašto? na čije ime glasi stan

alimentaciju sam placao dok se skolovala i onu godinu poslje...

a dok je radila a nije se skolovala nije bilo ni alimentacije...

kupio sam joj stan poslije rastave jer je sud odredio cifru koju joj moram isplatiti pa smo to u stan pretvorili jel nije imala kuda a k starcima nije htjela...zagorska posla...a stan glasi na njeno ime...

 

Citiraj

Mišljenja sam da nema pravo potraživati plaćanje uzdržavanja, jer je završila redovito školovanje, pa i onih godinu dana nakon školovanja u kojem periodu ste joj bili dužni plaćati uzdržavanje sukladno Obiteljskom zakonu...

ne potraziva kcer nista nego zena trkelja pomalo prije pocetka faxa,prijeti bez veze

a onu godinu nakon skolovanja sam isto sve ispostovao i platio...sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, zanima me da li ste od suda zatražili ukidanje uzdržavanje za kcerku nakon završetka njezinog školovanja i godinu dana poslije školovanja ili je ta odluka o uzdržavanju ostala na snazi?

Pošto ona nije nastavila školovanje, te prolaskom tih godinu dana poslije školovanja, Vi ste trebali zatražiti poništavanje sudske odluke o plaćanju uzdržavanju, ovako, ako je sudska odluka ostala na snazi, sve je moguće, pa i potraživanje bivše, jer je odluka, najvjerojatnije, glasila da ste kćerki dužni uplaćivati uzdržavanje na račun majke kao zz kćerke, pa ako ta pravomoćna sudska odluka nije poništena od strane suda koji ju je i donio, nažalost, ona je ostala na snazi i sve je moguće, čak i to da bivša uspije sa potraživanjem temeljem pravomoćne sudske odluke...

Ovo sve drugo što opisujete da ste dali kćerki umjesto uzdržavanja (alimentacije) može se tretirati kao dar djetetu ako ta sudska odluka o uzdržavanju nije poništena od strane suda, tj. ostala je na snazi..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani, zanima me da li ste od suda zatražili ukidanje uzdržavanje za kcerku nakon završetka njezinog školovanja i godinu dana poslije školovanja ili je ta odluka o uzdržavanju ostala na snazi?

Pošto ona nije nastavila školovanje, te prolaskom tih godinu dana poslije školovanja, Vi ste trebali zatražiti poništavanje sudske odluke o plaćanju uzdržavanju, ovako, ako je sudska odluka ostala na snazi, sve je moguće, pa i potraživanje bivše, jer je odluka, najvjerojatnije, glasila da ste kćerki dužni uplaćivati uzdržavanje na račun majke kao zz kćerke, 

bivša nije korisnik alimentacije neg  kći. kći je punoljetna i bivša je bez punomoći nemože zastupati (nije više zakonski zastupnik).

kći može pokrenuti ovrhu. ima ovršnu ispravu (ako je sud donio odluku i ako ta odlka nije sarija od 10 godina) 

dali je kupnja stana obavljena (po vašem dogovoru) zbog podjele bračne stečevine? ili?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, bovu je napisao:

bivša nije korisnik alimentacije neg  kći.

Poštovani bovu, u pravu ste, moja krivica, jer nisam zapazio (dobro pročitao) da se pokretač teme pridržavao pravomoćne sudske odluke i plaćao uzdržavanje na račun majke dok su zato postojali zakonski osnovi, godinu dana po završetku redovnog školovanja kćerke, oprostite još jednom moja krivica...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nema, jer je svaki predmet specifikum za sebe, ali probajte potražiti možda i nađete...

No, ako ne nađete, jednostavno sastavite Tužbu za ukidanje uzdržavanja temeljem ispunjenih zakonskih osnova za ukidanjem uzdržavanja (citirate koji su osnovi-završetak redovnog školovanja i zaposlenje) i priložite dokaze, naslovite na sud koji je i donio odluku, te se pozovete na broj predmeta u kojem je ta odluka donesena, ništa strašno, proučite čl. 106. i čl. 186. ZPP-a što svaki podnesak (u ovom slučaju Tužba) mora sadržavati....ali ako se ne usudite to sami, možda bi bilo najbolje da se obratite stručnoj osobi (odvjetniku) da Vam to odradii...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
prije 1 sat, Narcisa Ivana Galović je napisao:

Postovanje, ako je dijete maloljetno i prekine slolovanje te se prijavi na burzu rada, da li je drugi roditelj obavezan i dalje placati alimentaciju do 18. G ili ne

Da, dužan je plaćati alimentaciju, odnosno dijete ima pravo na uzdržavanje od još godine dana ukoliko se u tom periodu ne uspije zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija