Jump to content
vanna2603

Problem s osiguranjem

Preporučene objave

Pozdrav svima. Imam problem s dopunskim osiguranjem i nadam se da me mozete posavjetovat. Imam dobrovoljno zdravstveno osiguranje od 2014 godine. Prosle godine u 07.mj istekla je kartica. Ja sam se u 04.mj preselila i uredno javila o promjeni adrese. Medutim niti su stigle nove uplatnoce niti je stogla nova kartica. 

Otisla sam prije 15 dana u njihovu ispostavu da otvorim ponovo dopunsko no medutim oni mene sada terete za sve ove mjesece unatrag iako ja nisam dobila uplatnice, niti novu karticu, niti bilo kakvu obavjest o dugovanju.

Danas mi dolazi nova kartica na kojoj pose vrijedi od 22.08.2017. i naravno sad su naznacili traje do otkaza. Dolazi mi kartica 9 mj kasnije. 

Sta sada? 

Unaprijed puno hvala na bilo kakvom.savjetu

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 18 minuta, virtalni je napisao:

Nazalost isto dugovanje morate platiti...

Upravo tako, jer u protivnom može ići ovrhom ili još gore, platiti svaki liječnički pregled koji ne spada pod osnovno zdravstveno osiguranje, a Vama ako nisu dolazile uplatnice i kartica, odmah ste trebali otići u njihovu poslovnicu i utvrditi zašto Vam isto nije stiglo...

Podijeli ovu objavu

Obavjestila sam ih  o promjeni adrese. A iskreno posto na kartici pise da vrijedi do 07.mj 2017 ja sam mislila da je dopunsko isteklo. I da ga niti nemam. Srecom nije mi trebao dr.pa nisam niti koristila karticu. Zato mi je krivo kartica je istekla nisu mi poslali novu i mislila sam da vise niti nemam dopunsko. A sad me terete dugom

Podijeli ovu objavu

prije 18 sati , vanna2603 je napisao:

Obavjestila sam ih  o promjeni adrese. A iskreno posto na kartici pise da vrijedi do 07.mj 2017 ja sam mislila da je dopunsko isteklo. I da ga niti nemam. Srecom nije mi trebao dr.pa nisam niti koristila karticu. Zato mi je krivo kartica je istekla nisu mi poslali novu i mislila sam da vise niti nemam dopunsko. A sad me terete dugom

Kod kojeg osiguratelja?

Podijeli ovu objavu

Samo da razjasnimo: jeste li Vi imali dobrovoljno zdravstveno ili dopunsko zdravstveno? Dobrovoljno zdravstveno je nešto drugo, i ono se doista ugovara na jednu osigurateljnu godinu i ima drugačije pokriće nego dopunsko zdravstveno.

Što piše u polici dopunskog zdravstvenog koju ste morali dobiti, otkad je pokriće?

U svakom slučaju (ako je bilo dopunsko zdravstveno u pitanju), ili ćete sporiti da ste za vrijeme prekida bili pokriveni policom (a tada riskirati da u slučaju da jeste bili kod liječnika, da Vas liječnici terete za punu cijenu), ili ćete priznati da jeste bili pokriveni policom, u kojem slučaju postoji dugovanje koje ste dužni podmiriti.

Time da vjerojatno postoji mogućnost da se s njima dogovori obročna otplata duga.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad