Jump to content

Problem s osiguranjem


vanna2603

Preporučene objave

Pozdrav svima. Imam problem s dopunskim osiguranjem i nadam se da me mozete posavjetovat. Imam dobrovoljno zdravstveno osiguranje od 2014 godine. Prosle godine u 07.mj istekla je kartica. Ja sam se u 04.mj preselila i uredno javila o promjeni adrese. Medutim niti su stigle nove uplatnoce niti je stogla nova kartica. 

Otisla sam prije 15 dana u njihovu ispostavu da otvorim ponovo dopunsko no medutim oni mene sada terete za sve ove mjesece unatrag iako ja nisam dobila uplatnice, niti novu karticu, niti bilo kakvu obavjest o dugovanju.

Danas mi dolazi nova kartica na kojoj pose vrijedi od 22.08.2017. i naravno sad su naznacili traje do otkaza. Dolazi mi kartica 9 mj kasnije. 

Sta sada? 

Unaprijed puno hvala na bilo kakvom.savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, virtalni je napisao:

Nazalost isto dugovanje morate platiti...

Upravo tako, jer u protivnom može ići ovrhom ili još gore, platiti svaki liječnički pregled koji ne spada pod osnovno zdravstveno osiguranje, a Vama ako nisu dolazile uplatnice i kartica, odmah ste trebali otići u njihovu poslovnicu i utvrditi zašto Vam isto nije stiglo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavjestila sam ih  o promjeni adrese. A iskreno posto na kartici pise da vrijedi do 07.mj 2017 ja sam mislila da je dopunsko isteklo. I da ga niti nemam. Srecom nije mi trebao dr.pa nisam niti koristila karticu. Zato mi je krivo kartica je istekla nisu mi poslali novu i mislila sam da vise niti nemam dopunsko. A sad me terete dugom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , vanna2603 je napisao:

Obavjestila sam ih  o promjeni adrese. A iskreno posto na kartici pise da vrijedi do 07.mj 2017 ja sam mislila da je dopunsko isteklo. I da ga niti nemam. Srecom nije mi trebao dr.pa nisam niti koristila karticu. Zato mi je krivo kartica je istekla nisu mi poslali novu i mislila sam da vise niti nemam dopunsko. A sad me terete dugom

Kod kojeg osiguratelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da razjasnimo: jeste li Vi imali dobrovoljno zdravstveno ili dopunsko zdravstveno? Dobrovoljno zdravstveno je nešto drugo, i ono se doista ugovara na jednu osigurateljnu godinu i ima drugačije pokriće nego dopunsko zdravstveno.

Što piše u polici dopunskog zdravstvenog koju ste morali dobiti, otkad je pokriće?

U svakom slučaju (ako je bilo dopunsko zdravstveno u pitanju), ili ćete sporiti da ste za vrijeme prekida bili pokriveni policom (a tada riskirati da u slučaju da jeste bili kod liječnika, da Vas liječnici terete za punu cijenu), ili ćete priznati da jeste bili pokriveni policom, u kojem slučaju postoji dugovanje koje ste dužni podmiriti.

Time da vjerojatno postoji mogućnost da se s njima dogovori obročna otplata duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija