Jump to content

Ovrha pomagajte!


anchy34

Preporučene objave

Prije 36 minuta, anchy34 je napisao:

Dobar dan. 

Dosla mi je ovrha od 1000kn jer sam glupaca ja dala mojoj frendici osobnu da digne pretplatu. I sad jel mogu ja platit 500kn . Pa naknadno 500. Kad dodem na sud sto i kako ? Neznam nista molim Vas pomagajte .Oce mi oni uvazit tih 500kn .?ili ipak idem na sud.?

Od kada je dugovanje?

Ako nije u zastari, probajte se dogovoriti sa ovrhovoditeljem da Vam dugovanje da platiti u dva jednaka dijela, ali pripazite, ako je u zastari, zastarni rok je godinu dana od naplate računa, nemojte ništa plaćati, jer bi u tom slučaju priznali dugovanje, već napravite prigovor u kojem se pozovite na zastaru sukladno ZOO (Zakonu o obveznim odnosima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , anchy34 je napisao:

Dosla mi je ovrha od 1000kn jer sam glupaca ja dala mojoj frendici osobnu da digne pretplatu. I sad jel mogu ja platit 500kn . Pa naknadno 500. Kad dodem na sud sto i kako ? Neznam nista molim Vas pomagajte .Oce mi oni uvazit tih 500kn .?ili ipak idem na sud.?

Od koga Vam je dostavljeno ovršno rješenje? Kada ste ga zaprimili, odnosno je li istekao rok za prigovor/žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , anchy34 je napisao:

dala mojoj frendici osobnu da digne pretplatu.

Vi ste dali frendici svoju osobnu da digne pretplatu na vaše ime ?

Tko je potpisao pretplatu ?

 

Prije 42 minuta, anchy34 je napisao:

Odgovor je od Handzekovica....ugovor taj je potpisan u 7-8mj prosle god .Stiglo je prije 2tj. ovrha ta na kucnu adresu.

Zastara nije, a i rok za podnošenje prigovora je istekao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platite, dogovorite se na rate i da Vam što više duga otpuste, a kolegicu - odfrendajte (ili pokušajte natjerati da Vas obešteti, mada u slučaju spora teško možete dokazati da niste upravo za sebe zasnovali pretplatnički odnos). I da, ako niste već, razvrgnite tu pretplatu, tko Vam garantira da neće opet napraviti dug na Vaše ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija