Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Chapati

Ostavinsko ročište u drugom gradu i naplata javnog bilježnika

Preporučene objave

Na ostavinsko ročište (bez oporuke) iza pokojne majke, pozvani smo brat i ja kao jedini nasljednici. Radi se o malom stanu od 25m2. Ročište se odvija u drugom gradu i tome nismo u mogućnosti prisustvovati.

Da li se isto može odgoditi ili prebaciti u naš grad? Te da li javni bilježnik ima pravo naplatiti se obzirom da sam ja nezaposlena ,a brat nije na slobodi.

Hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ročište mora biti tamo gdje se nalazi imovina ostaviteljice, tako da se ne može premještati, a javni bilježnik će ostavinski postupak održati i bez vas ako ste uredno pozvani, tako da platiti morate. Najbolje je da nazovete javnobilježnički ured, objasnite svoj i bratov status i vidite koje su mogućnosti. 

Podijeli ovu objavu

, Chapati je napisao:

Na ostavinsko ročište (bez oporuke) iza pokojne majke, pozvani smo brat i ja kao jedini nasljednici. Radi se o malom stanu od 25m2. Ročište se odvija u drugom gradu i tome nismo u mogućnosti prisustvovati.

Da li se isto može odgoditi ili prebaciti u naš grad? Te da li javni bilježnik ima pravo naplatiti se obzirom da sam ja nezaposlena ,a brat nije na slobodi.

Hvala na odgovoru.

ako ste uredno pozvani i primite poziv a pismeno se ne odreknete nasljedstva javni bilježnik će donijeti odluku da se stan djeli 1/2 i 1/2 . tako bi se trebali djeliti i troškovi  ( koji bi trebali iznositi maksimalno 3.500,00 kuna).

troškova niste oslobođeni i morate ih platiti. nasljedstvovrijuedi puno više od troškova javnog bilježnika.

ali budite oprezni pa se raspitajte dali je majka imala kakvih dugova. nasljednici su dužni vatiti dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad