Jump to content

Tuzba autobusnog poduzeca


Chane

Preporučene objave

Pozdrav,

Imao sam uzasno iskustvo sa jednim autobusnim poduzecem.

Naime, autobus je prvo kasnio oko sat i pol. Nakon prelaska granica sa Slovenijom (na kojima smo se isto malo zadrzali), slijedi uzasno iskustvo. Na autocesti nas presreta Slovenska policija zbog toga sto su vozaci ili firma radili nekakve muljaze sa tablicama. Tu smo se zadrzali jos nekih sat i pol do dva sata. Vozac je dobio kaznu od 200 ili 400 eura, a firma 1000 eura. Nije potrebno da navodim kolike su frustracije kad se nekome oduzima njegovo vrijeme prvo zbog kasnjenja (sto mozda cak ima neko racionalno opravdanje), ali oduzimanje mog vremena zbog toga sto ili firma ili vozac ide spremati novce u dzep mi je krajnje ponizavajuce.

Ali najgora stvar u cijeloj prici je to sto nakon sto smo nastavili voznju prema Italiji, gledam vozaca kako vozi slalom po autocesti sa brzinom od nekih 150-160kmph. Sto mi je i razumljivo, jer je bilo pritiska i psovanja i unosenja u lice od strane ostalih putnika koji su imali tanje zivce i koji su kasnili na svoje daljnje linije, ali meni je apsolutno nehumano da se ugrozava ne samo moj zivot, niti od suputnika, vec zivot svih ljudi koji su putovali na autocesti, dok vozac vozi pod adrenalinom pritiska odredenih suputnika.

Takoder, cijelo putovanje bilo je popraceno smradom iz wca.

Pa mene zanima dal imam mogucnost tuzbe protiv firme, te sto mogu ocekivati.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Chane je napisao:

Takoder, cijelo putovanje bilo je popraceno smradom iz wca.

Pa mene zanima dal imam mogucnost tuzbe protiv firme, te sto mogu ocekivati.

Sigurno niste jedini od putnika koji razmišlja o tužbi za naknadu štete. Jeste li kontaktirali druge putnike u vezi zajedničke tužbe?

Također, trebalo bi prvo uputiti pismo autoprijevozniku i dati im priliku da vam ponude odštetu i ispriku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , crny46 je napisao:

autobus je limitiran na max brzinu 100 km/h....da je vozija 150-160 i slalom radija-nebi pisa više ništa.

Vrijeme od polazista do vremena odredista podjeljeno sa trajanjem voznje mi govori da je vozio 140 u prosjeku. Nitko te nije trazio da se dodes pravit pametan jer hvala Bogu da nesto pisem.

 

prije 6 sati , felixx je napisao:

Sigurno niste jedini od putnika koji razmišlja o tužbi za naknadu štete. Jeste li kontaktirali druge putnike u vezi zajedničke tužbe?

Također, trebalo bi prvo uputiti pismo autoprijevozniku i dati im priliku da vam ponude odštetu i ispriku. 

Vecina putnika je rekla da ce na povratku traziti povrat novca za kartu, s tim da mene to ne zadovoljava s obzirom na sve okolnosti koje su prosle.

Prvo cu otici kod autoprijevoznika traziti odstetu, ali samo zelim prvo znati koja su moja prava da se znam postaviti sto je bolje moguce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Chane je napisao:

Vrijeme od polazista do vremena odredista podjeljeno sa trajanjem voznje mi govori da je vozio 140 u prosjeku. Nitko te nije trazio da se dodes pravit pametan jer hvala Bogu da nesto pisem.

 

Vecina putnika je rekla da ce na povratku traziti povrat novca za kartu, s tim da mene to ne zadovoljava s obzirom na sve okolnosti koje su prosle.

Prvo cu otici kod autoprijevoznika traziti odstetu, ali samo zelim prvo znati koja su moja prava da se znam postaviti sto je bolje moguce.

Molim Vas da zadržimo razinu rasprave na uobičajenoj visini.

Mislim da nemate pravo ni na kakvu drugu odštetu osim povrata karte, osim ako Vam je navedena vožnja izazvala teško narušenje zdravlja koje možete dokazati medicinskom dokumentacijom i medicinskim vještačenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Chane je napisao:

Vrijeme od polazista do vremena odredista podjeljeno sa trajanjem voznje mi govori da je vozio 140 u prosjeku. Nitko te nije trazio da se dodes pravit pametan jer hvala Bogu da nesto pisem.

 

Vecina putnika je rekla da ce na povratku traziti povrat novca za kartu, s tim da mene to ne zadovoljava s obzirom na sve okolnosti koje su prosle.

Prvo cu otici kod autoprijevoznika traziti odstetu, ali samo zelim prvo znati koja su moja prava da se znam postaviti sto je bolje moguce.

da bi prosjek bija 140 km/h brzina bi bia više,manje oko 220 km/h. i uz i nizput ....samo sam 2 M km proveza....i znam što pišem.....busu je srednja brzina-prosječna oko 55 km /h, osobnom autu oko 65 km/h. na autoputu osobni auto nije limitiran osim savješću vozača,i policijom. ali autobus je limitiran! nadalje-ako misliš tužiti firmu-u busu imaš tahograf koji bilježi vrime i brzinu-u busu moraju vozači imati listiće za zadnjih 30 dana,a u firmi unazad 3 godine!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija