Jump to content
svib54

Poklonio stan

Preporučene objave

...prije 15-tak godina prodao sam stan za koje novce sam kupio drugi u vlasništvu 1/1. Prije godinu dana sam se oženio i taj stan sam darovnim ugovorom poklonio svojoj supruzi temeljem čega se ona uknjižila i postala vlasnicom toga stana. U međuvremenu sam shvatio da sam pogriješio i želio bih to sve vratiti u prvobitno stanje. Da li je to moguće?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

....zapravo to znaći da bih ja natrag u posjed stana koji sam joj darovao mogao stupiti samo na način da ga ona meni daruje, ak sam dobro shvatio. Zar ne postoji neka druga pravna mogućnost?

Podijeli ovu objavu

Postoji i druga mogućnost.

Moguće je poništiti učinke darovanja pod određenim okolnostima. Treba pogledati odredbe koje pobliže propisuju darovanje. (pretpostavljam ZOO)

Mislim da je to moguće u slučaju grube nezahvalnosti darovanog prema darivatelju. Ne znam kakvi su odnosi tebe i supruge, ako su stvarno jako loši i ako se to na neki način može pripisati njoj u "krivnju", mogao bi nešto napraviti.

AKo želiš, javi mi se u inbox.

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , Totalna Parezija je napisao:

Postoji i druga mogućnost.

Moguće je poništiti učinke darovanja pod određenim okolnostima. Treba pogledati odredbe koje pobliže propisuju darovanje. (pretpostavljam ZOO)

Mislim da je to moguće u slučaju grube nezahvalnosti darovanog prema darivatelju. Ne znam kakvi su odnosi tebe i supruge, ako su stvarno jako loši i ako se to na neki način može pripisati njoj u "krivnju", mogao bi nešto napraviti.

AKo želiš, javi mi se u inbox.

...za sada ne, ali procijenit ću kaj bi bilo najbolje pa ću se javit, hvala

Podijeli ovu objavu

prije 20 sati , bovu je napisao:

stan ( i to cijeli ) je njena  osobna imovina stečena darovanjem.

moguće je  samo ako ona tebi daruje svoj stan. tada bi stan bio tvoj (stečen darovanjem)

...hvala...

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad