Jump to content

Zelim puno skrbnistvo


Mama02

Preporučene objave

Postovani, majka sam dvoje dijece. Zivim sa suprugom u obiteljskoj kući. Jedno dijete je steceno u izvan bracnoj zajednici sa bivsim deckom. Dijete je starp 2.5g. Otac krpz prvih godinu dana imao je jako slabe kontakte sa dijetetom te je sve zabiljezeno na centru za socijalnu skrb. Nakon sto je dijete prohadalo i postalo "zanimljivo" otac je uz moje forsiranje na vidanje dijeteta poceo pokazivati interes nad istim. I tada su se javili prvi problemi. Dijete je vracao smrdljivo po cigaretama tako da je dijete kasljalo i povracalo nakon dolaska kuci (nekoliko puta zabilježen slučaj na centru), dijete vratio sa temp i reko da on nema vremena sada njega vozit doktoru i da se snadem di cu ostavit dijete staro pola g jer je suprug iso u nocnu, dijete vratio sa ranicama od pelena i osipa, dijete dehidrirano i smrdljiv urin.... Zatražila sam na centru puno skrbnistvo nad sinom. Kolike su mi sanse da sud to odobri.? Svaki je problem zabiljezen kod soc radnice i otac je dobio opomenu za oduzimanje skrbnistva od njih te je receno da ce izac u uvid stanja gdje djete boravi ali to nisu proveli kao sto su rekli.
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šanse su Vam dosta velike ako je ovo sve točno što navodite, no i CZSS bi trebao reagirati službenim putem, ako je, kako pišete, upoznat sa činjenicama koje navodite....

Sve što ovdje navodite, morate potkrijepiti i relevantnim dokazima, jer tu ne oduzimate samo pravo ocu na viđanje s djetetom, već i pravo djeteta na viđanje sa ocem (jednim od roditelja), a koje pravo propisuje i Obiteljski zakon da dijete treba imati obadva roditelja, tj. komunicirati i viđati se sa njima ma kakvi oni bili, pa stoga dobro razmislite prije nego se upuštate u tako nešto - dobronamjerni savjet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

 Oduzimanje roditeljske skrbi je najteža mjera i nije česta.

Naravno, kako sam i u svom prethodnom postu napisao, tu se ne kažnjava samo roditelj, nego i dijete (prava djeteta) da "ima oba roditelja", ma kakvi oni bila, ipak ObZ je propisano da su jednakopravni i da imaju pravo na viđanje i kontakte sa svojim djetetom, a naravno, i dijete sa njima (dijete i interesi djeteta su uvijek na prvom mjestu - barem bi trebalo biti tako), a interesi djeteta su upravo ti, da se viđaju i kontaktiraju sa oba roditelja, ako se jednom od roditelja u potpunosti oduzima roditeljska skrb, tu se ne kažnjava samo taj roditelj, već još više dijete. tj. zadire se u prava djeteta zagarantirana ObZ, zato sam i napisao da se treba, prije nego se to zatraži, dobro razmisliti...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija