Jump to content

Ovršen bez ikakve najave, rješenja ili obavijesti


mzopg

Preporučene objave

Eto prije par dana sam se i ja pridružio blokiranima. Novac sa računa je počišćen i to je manje više sve što znam. Ne znam ni tko ni zašto ni kako. :)

Može li se ovrha provesti bez da sam dobio ikakvu obavijest, upozorenje, mogućnost prigovora?

I što sad dalje, da li su mi dužni poslati rješenje iz kojeg mogu vidjeti tko, zašto i na koji iznos ili moram sam obilaziti ustanove? fina?

Ne znam što bi rekao, da ti netko može uzeti novce sa računa bez da si dobio priliku saznati tko i zašto i ponuditi svoje argumente mi je zastrašujuće.

Pomoć! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odeš u FINA-u i vidiš tko te ovršio, pa odeš kod njih i vidiš kako je do toga došlo.

U  tom predmetu ćeš vidjeti kako je došlo do toga da nisi ništa dobio, jer si trebao, tj. oni tek nakon više neuspješnih dostava mogu ići dalje bez tebe.

Uglavnom, prvo na FINA-u, pa ćeš vidjeti dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, wrritteer je napisao:

Nisi napisao o kojem iznosu se radi..

Ako je manji iznos,mogu biti Hrvatske vode.

Njima ne treba niti sud niti bilježnik, prvo ti ukradu lovu a kasnije od fine dobiješ poštom tko te pokrao :)

Iznos je par tisućica i upravo je tako kako ste napisali, prvo su uzeli novce, a tjedan kasnije je stigla obavijest od FINE. :) 

 

, Borbena7 je napisao:

U pravilu dobijete sve oglašavanjem putem oglasne ploče, jer se dosta loše primjenjuju odredbe ZPP-a o dostavi pismena.

Ne vidim nekakve koristi od te ploče, nije baš da idem svaki dan do FINE provjeriti što je novo :D ako sam dobro shvatio kako to funkcionira. Jasno mi je da ih ima koji izbjegavaju primanje pošte, ali ne spadam u te.

U svakom slučaju obavijest je došla, samo tjedan dana nakon što su već uzeli novce, valjda igraju na faktor iznenađenja :o 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, mzopg je napisao:

Ne vidim nekakve koristi od te ploče, nije baš da idem svaki dan do FINE provjeriti što je novo :D ako sam dobro shvatio kako to funkcionira.

 

, drot13 je napisao:

Odeš u FINA-u i vidiš tko te ovršio, pa odeš kod njih i vidiš kako je do toga došlo.

U  tom predmetu ćeš vidjeti kako je došlo do toga da nisi ništa dobio, jer si trebao, tj. oni tek nakon više neuspješnih dostava mogu ići dalje bez tebe.

Uglavnom, prvo na FINA-u, pa ćeš vidjeti dalje...

Nije Fina ta koja objavljuje na oglasnoj ploči, ona postupa po takvim ovršnim ispravama koje joj se dostave na provedbu. Tako da je pitanje, da li ste postupili po savjetu drot13, da bi vam mogli reći nešto konkretnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Odeš u FINA-u i vidiš tko te ovršio, pa odeš kod njih i vidiš kako je do toga došlo.

U  tom predmetu ćeš vidjeti kako je došlo do toga da nisi ništa dobio, jer si trebao, tj. oni tek nakon više neuspješnih dostava mogu ići dalje bez tebe.

Uglavnom, prvo na FINA-u, pa ćeš vidjeti dalje...

To sam i napravio, saznao da sam ovršen za nekoliko računa koji su uredno plaćeni i za što imam i potvrdu. Na FINI su mi rekli da mogu sudu dostaviti potvrde, treba li mi odvjetnik za to ili to mogu sam odraditi? Nije mi problem priložiti potvrde, ali ne znam što točno treba napisati, kako nasloviti taj "prigovor"... čisto da nešto ne promašim pa zbog toga duplo platim račune. :(

Imate li savjet, što napraviti dalje. Postoji li nekakav rok u kojem moram reagirati? Vidim da se spominje 60 dana, je li to točno?

Postoji li nekakva odgovornost i ovršitelja, s obzirom da pokušava naplatiti što je već naplaćeno i da ja sada moram gubiti vrijeme, a ukoliko uzmem odvjetnika to je i dodatni trošak, a tu su i troškovi FINE koji su mi već naplaćeni.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, mzopg je napisao:

To sam i napravio, saznao da sam ovršen za nekoliko računa koji su uredno plaćeni i za što imam i potvrdu. Na FINI su mi rekli da mogu sudu dostaviti potvrde, treba li mi odvjetnik za to ili to mogu sam odraditi? Nije mi problem priložiti potvrde, ali ne znam što točno treba napisati, kako nasloviti taj "prigovor"... čisto da nešto ne promašim pa zbog toga duplo platim račune. :(Imate li savjet, što napraviti dalje. Postoji li nekakav rok u kojem moram reagirati? Vidim da se spominje 60 dana, je li to točno?Postoji li nekakva odgovornost i ovršitelja, s obzirom da pokušava naplatiti što je već naplaćeno i da ja sada moram gubiti vrijeme, a ukoliko uzmem odvjetnika to je i dodatni trošak, a tu su i troškovi FINE koji su mi već naplaćeni.

Ako sam dobro shvatila kod vas je u pitanju dvostruka naplata.

Imate pravo na protuovrhu, rok je 3. mjeseca od saznanja, odnosno 1. godina od dovršetka ovršnog postupka ako je taj postupak pokrenut prije 3.8.2017., pretpostavljam da je tako i da imate vremena za djelovanje.

Ako su vas uputili na sud vjerujem da su dobili sudsko rješenje na provedbu, pa za početak pođite na sud i pod tim poslovnim brojem spisa pod kojim vam je napravljena blokada na Fini, sada na sudu tražite uvid u taj svoj spis, da vidite za što točno i na osnovu čega je sud izdao rješenje koje je kasnije dostavio Fini. Možda ste platili glavnicu, ali niste npr. troškove postupka i kamate pa je za taj dio izdano rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija