Jump to content

Obustava ovršnog rješenja


nenad1975

Preporučene objave

, nenad1975 je napisao:

Poštovani imam pravomoćnu presudu za neplaćanje alimentacije.Obustava ide putem plaće tj.ovršnog riješenja.Podnio sam sudu za obustavu Ovršnog riješenja po kojom mi se obustavlja alimentacija.

Koliko je potrebno da sud donese riješenje po kojom stavlja Ovrhu za obustavom alimentacije van snage?

Ako vam je u tijeku naplata alimentacije prisilnim putem preko plaće, nije posve jasno što točno tražite od suda da obustavi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani napisao sam neplaćanja..da objasnim prestala je obveza plaćanja alimentacije još od mjeseca 10/2017,a po pravomoćnoj presudi.

Pošto mi je obustava preko plaće i ovršnog riješenja...poslodavac ne prizna presudu već treba ovršno rješenje da se stavi van snage..što sam podnio sudu i sad me interesira koliko treba da sud to odradi..rečeno mi je da to ide brzo ali koliko vidim ne ide baš tako brzo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, nenad1975 je napisao:

poslodavac ne prizna presudu već treba ovršno rješenje da se stavi van snage..što sam podnio sudu i sad me interesira koliko treba da sud to odradi..rečeno mi je da to ide brzo ali koliko vidim ne ide baš tako brzo...

Ponovno pošaljite sudu podnesak-požurnicu kojim tražite obustavu svog rješenja i uz njega priložiti potvrdu poslodavca da je tražbina po ovršnom rješenju u cijelosti naplaćena. Sud to šalje ovrhovoditelju na očitovanje i potom donosi rješenje o obustavi vašeg postupka.

 

Također i vaš poslodavac, može dostaviti sudu detaljan izvještaj o naplati po rješenju i zatražiti od suda očitovanje da li postoji još nešto što je propustio naplatiti ili se njegova obveza s ovim smatra ispunjena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, nenad1975 je napisao:

Napominjem da je prestanak plaćanja alimentacije nastao po svim  zakonskim uvijetima  tako da je isplaćeno...i od 10/2017 je presuda za prestankom plaćanja..međutim i nadalje mi se obustavlja alimentacija. 

Koji god da je razlog za obustavu, sud mora vaš dopis dostaviti na očitovanje ovrhovoditelju, a potom će donijeti odluku. Ukoliko je alimentacija pretplaćena, uvijek na raspolaganju imate protuovrhu kojom tražite povrat ovakvih sredstava.

uređeno: od Borbena7
Ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Wanksta je napisao:

Da ne otvaram novu temu, samo me zanima dali postoji rok u kojem se može tražiti protuovrha ?

Prijedlog za protuovrhu može se podnijeti u roku od 3 mjeseca od dana kad je ovršenik saznao za razlog za protuovrhu, a najkasnije u roku od 1. godine od dana provedbe ovrhe. To je po zadnjim izmjenama NN 73/17.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

Prijedlog za protuovrhu može se podnijeti u roku od 3 mjeseca od dana kad je ovršenik saznao za razlog za protuovrhu, a najkasnije u roku od 1. godine od dana provedbe ovrhe. To je po zadnjim izmjenama NN 73/17.

 

prije 7 sati , Wanksta je napisao:

Znači datum pravomoćnosti presude je nebitna ?

Po prijašnjem Ovršnom zakonu objektivni rok za protuovrhu je bio 1. godina od dovršetka ovršnog postupka (postupak ovrhe smatra se dovršenim pravomoćnošću odluke o odbacivanju ili odbijanju ovršnoga prijedloga, provedbom ovršne radnje kojom se ovrha dovršava ili obustavom ovrhe), a po zadnjim izmjenama NN 73/17 isto je objektivni rok 1. godina, ali od provedbe ovrhe (ovrha se provodi određenim radnjama kojima sud prisilno ostvaruje tražbinu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Obustava ovršnog rješenja

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija