Jump to content

Ovrha HRT-a


Ruby82

Preporučene objave

Poštovani,

treba li ovršena osoba biti prethodno pismenim putem obaviještena o ovrsi koja će uslijediti?

Naime, tekući račun mi je blokiran radi 3 neplaćene rate HRT pretplate u 2017. g., u iznosu od 80,00 kn po jednoj. Ukupan iznos ovrhe je 1200,00 kn (u Fini navode troškove odvjetnika i javnog bilježnika kao najveći dio iznosa). U banci mi ne mogu odblokirati račun/isplatiti plaću koja je daleko veća od ovršenog iznosa dok ne podmirim cjelokupan iznos novom uplatom, tako da ni sama ne znam kako postupiti.

Postoji li neko rješenje/prigovor za ovo jer mi je sam iznos nevjerojatan kao i neinformiranost o ovrsi koja je nastupila? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako to ide:

Recimo da imaš na računu nula kuna.

Stigne ti ovrha od 1200 kn.

Blokirana si jer nemaš dovoljno sredstava za pokriti ovrhu.

Za recimo 5 dana ti dolazi plaća u iznosu 6200 kn.

Plaća ti sjedne na račun.

Fina ti automatski oduzima 1200 kn i stavlja ih u rezervaciju i tu ih drži te nakon isteka od 60 dana proslijedi

ih ovrhovoditelju.

Nakon što to fina napravi, ti si već idući dan oko podne odblokirana i možeš slobodno raspolagati sa 5000 kn.

Ti ne čekaš 60 dana, ti već idući dan od oduzimanja 1200 kn nisi blokirana .

 

Ako ti se sviđa gornji način, ne moraš nikuda ići,hodati,pitati, samo moraš pričekati plaću.

U ostalom, to je i jedini mogući način da ti se ukine blokada.

Ili da sama položiš na svoj račun 1200 kn koje će fina automatski oduzeti i ti si opet već drugi dan odblokirana.

uređeno: od wrritteer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje iskustvo kaže da ovrha od hrt-a ide preko javnog bilježnika i trebala bi biti obaviještena prije same ovrhe a

i tada imaš pravo na prigovor pa se ide u parnicu.

Drugo iskustvo sa hrvatskim vodama mi kaže da su ukrali novac sa računa bez ikakve obavijesti.

Pa eto..lijepa naša :)

 

Možda je po novome i hrt krenuo stopama hrvatskih voda, to ne znam.

Pričekajmo nekog stručnijeg da pojasni :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, wrritteer je napisao:

Moje iskustvo kaže da ovrha od hrt-a ide preko javnog bilježnika i trebala bi biti obaviještena prije same ovrhe a

Slažem se da ovrha za Hrt ide preko javnih bilježnika, ali problem je što oni vrlo često dostavu vrše pogrešnom primjenom ZPP-a. Pa tako, uglavnom koriste oglasnu ploču za dostavu rješenja i tu u pravilu ima prostora za traženje ukidanja klauzule pravomoćnosti i ovršnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija