Jump to content

Ovrha zbog Ht- iz 2009


Lelaleon

Preporučene objave

Postovani, racun mi je u utorak ovrsen na temelju vjerodostojne isprave u korist Ht- zbog navodnog dugovanja iz 2009 godine. 

 

Moze li se ista vise napraviti? Te sam godine napustila sa malodobnim djetetom supruga alkoholicara i promjenila 5 stanova u 2 godine. Na navedenoj adresi se ne sjecam da smo bili niti imali prijavu...dakle nikada niti jedan racun mi nije dostavljen kao ni ovr.prijedlog niti sama ovrha. Moze li se na tu caku zaliti pisati prigovor bilo sto jer se ovoga stvarno ne sjecam. Radi se o fiksnom telefonu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju ovrhovoditelj dostavlja Fini na izravnu naplatu djelomično podmirenu tražbinu. 

 

 

Prije 31 minuta, Lelaleon je napisao:

Moze li se ista vise napraviti? Te sam godine napustila sa malodobnim djetetom supruga alkoholicara i promjenila 5 stanova u 2 godine. Na navedenoj adresi se ne sjecam da smo bili niti imali prijavu...dakle nikada niti jedan racun mi nije dostavljen kao ni ovr.prijedlog niti sama ovrha. Moze li se na tu caku zaliti pisati prigovor bilo sto jer se ovoga stvarno ne sjecam. Radi se o fiksnom telefonu..

Pokušajte na način da šaljete zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti rješenja o ovrsi, gore navedenog poslovnog broja javnog bilježnika. Isti prijedlog  dostavite javnom bilježniku koji je izdao ovo rješenje. Pozovite se da nikada niste imali saznanja da se protiv vas vodi postupak, odnosno da dostava nije u skladu sa odredbama Zakona o praničnom postupku jer da nikada niste bili prijavljeni na navedenoj adresi. Mada, će vam ovo teško proći ako ste sami otplati ovaj dio duga. Ali ako niste sami otplatili, onda imate šanse za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti na ovom rješenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Pokušajte na način da šaljete zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti rješenja o ovrsi, gore navedenog poslovnog broja javnog bilježnika. Isti prijedlog  dostavite javnom bilježniku koji je izdao ovo rješenje. Pozovite se da nikada niste imali saznanja da se protiv vas vodi postupak, odnosno da dostava nije u skladu sa odredbama Zakona o praničnom postupku jer da nikada niste bili prijavljeni na navedenoj adresi. Mada, će vam ovo teško proći ako ste sami otplati ovaj dio duga. Ali ako niste sami otplatili, onda imate šanse za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti na ovom rješenju.

Hvala Vam puno. Kopam po sjecanju i ne sjecam se niti da sam uzimala fiksni telefon, niti da sam zivjela na toj adresi a kamoli tko je racune podmirivao. Uhvatila sam se te adrese jer sam negdje procitala da se moze navesti kao razlog prigovora...stvarno mi je svaka pomoc dobrodosla i sansa od 5% je bolja nego ne poduzeti nista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Lelaleon je napisao:

Hvala Vam puno. Kopam po sjecanju i ne sjecam se niti da sam uzimala fiksni telefon, niti da sam zivjela na toj adresi a kamoli tko je racune podmirivao. Uhvatila sam se te adrese jer sam negdje procitala da se moze navesti kao razlog prigovora...stvarno mi je svaka pomoc dobrodosla i sansa od 5% je bolja nego ne poduzeti nista

Onda pođite do tog javnog bilježnika i tražite uvid u svoj spis, pa vidite na osnovu čega je izadano to rješenje i kako je postalo pravomoćno odnosno kako vam je dostavljeno. Ali to napravite što prije, jer je pitanje da li javni bilježnik još uvijek ima vaš spis u svojoj arhivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Lelaleon je napisao:

Postovani, racun mi je u utorak ovrsen na temelju vjerodostojne isprave u korist Ht- zbog navodnog dugovanja iz 2009 godine. 

..dakle nikada niti jedan racun mi nije dostavljen kao ni ovr.prijedlog niti sama ovrha. Moze li se na tu caku zaliti pisati prigovor bilo sto jer se ovoga stvarno ne sjecam. Radi se o fiksnom telefonu..

račun može biti ovršen  samo  ako je rješenje o ovrsi pravomoćno.

od  fine traži rješenje o ovrsi temeljem kog se provodi ovrha.

ako nisi dobila rješenje o ovrsi nadležnom sudu podnijeti prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti zbog neuredne dostave rješenja o ovrsi. uz obrazloženje da na navedenoj adresi nisi živila niti prijavljena sa prebivalištem ili boravištem.

ako sud ukine klauzulu pravomoćnosti  imaš pravo u roku od 8 dana podnijeti prigovor javnom  bilježniku koji je donio rješenje o ovrsi. osporavaj potraživanje s obrazloženjem da nisi bila pretplatnik tj. nisi potpisala ugovor/zahtjev.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , bovu je napisao:

ako sud ukine klauzulu pravomoćnosti  imaš pravo u roku od 8 dana podnijeti prigovor javnom  bilježniku koji je donio rješenje o ovrsi.

Prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti ima učinke pravodobno izjavljenog prigovora.

Ako sud po ovom prijedlogu ukine klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti rješenja o ovrsi javnog bilježnika, tada istovremeno to rješenje stavlja izvan snage i postupak se nastavlja kao u povodu prigovora protiv platnog naloga. Tako da ne ne podnosi ponovno prigovor u roku od 8 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

jučer su mi blokirali račun, HT...jedna za internet i jedna za telefon.

Na kopijama oba Prijedloga za ovrhu navedena je adresa na kojoj jesam živjela neko vrijeme (kao podstanar) međutim nikad nisam bila prijavljena, a nisam bila tu ni u vrijeme slanja Prijedloga.

Mogu li na osnovu toga tražiti ukidanje klauzule i što time dobivam? Hoću li na taj način izbjeći troškove bilježnika, odvjetnika i kamate na njih ili ću ih ipak morati podmiriti?

 

Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijedi Vam se upuštati u to samo ako u konačnici možete osporiti glavnicu duga (da ste eventualno platili dug, da je dug u zastari i sl.) Ako je Vaš jedini prigovor da Vam nije uredno dostavljeno, po mom mišljenju, samo će Vam uredno dostaviti i opet je sve isto... No možda ima i drugih mišljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija