Jump to content
Sign in to follow this  
TitiM

Tužba Sudu za ljudska prava

Preporučene objave

Poštovani, 

je li ikako moguće obraćanje direktno odgovarajućem Sudu u Eu na način da se preskoči nacionalna pravna zaštita? Putem nekog hitnog postupka, traženje izricanja privremenih zaštitnih mjera i sl. Konkretno, slučaj traženja zaštite prava na zdrav život i okoliša. 

Hvala unaprijed! 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , TitiM je napisao:

Poštovani, 

je li ikako moguće obraćanje direktno odgovarajućem Sudu u Eu na način da se preskoči nacionalna pravna zaštita? Putem nekog hitnog postupka, traženje izricanja privremenih zaštitnih mjera i sl. Konkretno, slučaj traženja zaštite prava na zdrav život i okoliša. 

Hvala unaprijed! 

Poštovani

Sudu za ljudska prava se možete obratiti, poslati zahtjev-aplikaciju, ali sud će raspravljati o njemu tek kad su iscrpljena sva nacionalna pravna sredstva.

Podijeli ovu objavu

, Wanksta je napisao:

Poštovani

Sudu za ljudska prava se možete obratiti, poslati zahtjev-aplikaciju, ali sud će raspravljati o njemu tek kad su iscrpljena sva nacionalna pravna sredstva.

Hvala na odgovoru :) 

, sivko je napisao:

Prije će bit a/a čim dođe.

Hvala na odgovoru :) 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio 321Random
      Pozdrav,
      isprika ako je bilo, tj. ako sam previdio temu (a tražio sam...).
      U slučaju ovrhe, ako imam štedni račun u drugoj zemlji EU, da li se i taj račun ovršava ili samo računi u Hrvatskoj?
      Govorim o fizičkoj osobi (nije d.o.o., nije obrtnik ili slično).
      Hvala
    • objavio alanalaura
      Nakon uredne trudnoće i poroda bez komplikacija rodila sam zdravo dijete te sam 4 dan po pravilu trebala ići kući. Treći dan ujutro u vizitu mi je došao ginekolog i nakon pregleda rekao "Oooo što mi tu imamo?" i pokazao mi na pupak, nakon čega sam ja rekla "pupak", a on mi je odgovorio "Nije to pupak, to je bruh" i gurnuo kažiprst u ispupčeni pupak duboko unutra i počeo njime lijevo desno vrtiti i govorio mi "Gle koja je to rupa! Gle šta je to! Gle rupe!" "Evo možeš i sama probat kolka je to rupa, gurni prst unutra, ajde probaj" "Tu ti se  crijeva zapletu i onda umreš" i nakon toga izašao iz sobe. Naveće sam ga pitala bi li se to moglo operirati što prije na što mi se nasmijao i rekao "Što si se uplašila da ćeš umrijeti" i otišao. Nakon tog grubog mlatarenja po pupku počela sam osjećati neugodu i bol u trbuhu što sam i rekla cimerici da me od tog pregleda sad sve boli. Jednom me tog dana malo zgrčilo ali sam to pripisala vraćanju maternice jer su mi rekli da to može boliti. Idućeg jutra čekala sam supruga da dođe po mene i pojela krušku. Nakon par minuta počeli su neizdrživi i neopisivi bolovi i grčevi u pupku, pala sam na pod i vrištala i pozivala u pomoć. Nakon spazmolitika i infuzije me malo manje boljelo te prilikom pregleda kirurga rekao je da nije ukliješten bruh i da nema razloga za hitnu operaciju. Napravljene su mi kompletne ginekološke pretrage i sve je s te strane bilo u redu. Od kako sam došla kući pet mjeseci sam svakodnevno vrištala nakon svakog jela i plakala i razmišljala hoću li umrijeti, išla sam na pretrage i sve je bilo u redu, jedino je ultrazvuk pokazao da se u pupuku u herniji nalazio dio tankog crijeva koji se tu lagano pomicao i kako je taj dr rekao vjerojatno nakon što hrana dođe u taj dio crijeva nije ni čudo da me pri prolasku kroz to boli. Kako je došlo vrijeme da nisam više mogla jesti krutu hranu jer me pri prolasku hrane kroz crijevo neopisivo boljelo pisala sam bolnici i molila da me operiraju. Kirurg mi nije vjerovao da me boli od toga ali me pristao operirati. Nakon operacije prestali su ti neopisivi i neizdrživi bolovi, ostala je tupa bol i osjećaj rupe u trbuhu te povremeno grčenje i bolovi koji su prilično jaki, međutim ipak se daju izdržati te posebno boli ako bi se najela ili kad se hrana nakupi pa digne šavove koji zatim guraju meko tkivo a što se događa svakih par dana, te  sam čitala da zbog tog što sam šivana ne bi smjela više imati djece jer kako bi trbuh rastao šavovi bi popucali što bi dovelo do unutarnjeg krvarenja i smrtnog ishoda za mene i plod.
      Budući da sam ušla u rodilište kao zdrava osoba a izašla doživotno oštećena i zakinuta za daljnje potomstvo, sve zbog bahatosti i arogantnog ponašanja i nepažljivog pregleda liječnika, te kako i dalje određeni bolovi postoje, te se ne mogu se pomiriti sa činjenicom koju mi je kirurg rekao "To će te doživotno boljeti", a imam 34 godine, te kako sam do sad potrošila mnogo novaca na pretrage, a trebala bih još pretraga obaviti čak i van Hrvatske u klinici specijaliziranoj za pupčane hernije jer naši liječnici nemaju koliko vidim dovoljno iskustva s time, te sam i sa psihičke strane mnogo pretrpjela razmišljajući hoću li uopće doživjeti prve korake djeteta te da ne spominjem da prva tri mjeseca nakon operacije nisam ni smjela primiti svoje dijete ni kad je bilo bolesno ni kad me najviše trebalo,  razmišljam da podnesem kaznenu prijavu protiv liječnika sa imovinsko pravnim zahtjevom za odštetu, no kako ne bih htjela čovjeku upropasiti karijeru ili narušiti ugled zanima me mogu li podnijeti kaznenu prijavu za nesavjesno liječenje protiv bolnice kao institucije ili baš moram ići direktno protiv liječnika?
    • objavio Hariette
      Poštovani, 
      suprug i ja smo se odlučili razvesti. Dao je ponudu za iznos uzdržavanja 20% po djetetu od prosječne hr place. 
      S obzirom da su djeca sa mnom 330/360 dana u godini, a on ima primanja veća od hr prosjeka, imam li pravo na veću alimentaciju?
      Hvala na odgovorima
    • objavio Nida
      Trazim odvjetnika koji bi zelio tuzit drzavu zbog rada sudca
      One koji znam.su kvalitetni, ali ne zele na sudca
      Pa ako netko ima hrabrosti
      Radi se o dokazanoj zloupotrebi osobnih podataka od strane sudca  i drugih propusta
      Imam stvarno dobre dokaze (bar ja mislim)
    • objavio c_moonshine
      Pozdrav svima,

Imam slijedeću situaciju.

Iz bivše firme sam otišao 11.01. istekom ugovora o radu.
      Danom 08.02. isplaćena mi je zadnja plaća za razmjerni broj dana, ali ne i naknada za neiskorišteni godišnji. Pričekao sam nekoliko dana i javio se bivšem poslodavcu 14.02. da zašto to nije isplaćeno. Dobio sam slijedeči odgovor:

''Pozdrav mozemo se dogovoriti da dodes do ureda i vidimo sto smo s tim dijelom. Imamo jedino problem da si laptop koji si predao polijao s nekom tekucinom i nisi nam rekao, a mi nismo znali dok nismo odnijeli na servis laptop i skuzili sto se desilo i sad imamo stetu na macbook airu.
      Mozes doci do ureda pa rjesimo obje stavke odmah.''

Baš nekim čudom mi je to javljeno tek kad sam zatražio isplatu godišnjeg koje mi pripada zakonski,hmm? Uglavnom, naravno da nisam laptop oštetio, otkad sam otišao znam da su ga drugi ljudi koristili, imam čak i slike screenshotane s njihovog facebook profila gdje se vidi da je laptop korišten u tom period od drugih osoba.

Naravno, rekao sam da ne namjeravam dolaziti, i da mi naknadu mogu isplatiti na tekući račun, jer tako i tako to moraju tako. Tek jučer, 22.02. mi dolazi na mail obrazac sa izračunom naknade za nekorišteni godišnji odmor iz knjigovodstva.
      Ali isto tako dolazi mi i na mail račun/ponuda za popravak navedenog laptopa sa slijedećim tekstom u mailu:

''Bok,
      u privitku šaljem ponudu koju smo dobili za popravak Maca koji je bio proliven s nekim sokom ili slično.
      Dakle, kompletna tipkovnica se lijepi, touch pad ne radi kako bi trebao.
      Laptop nije diran od kada si nam ga ostavio te je nova social media managerica počela raditi na njemu i žalila se da se tipke lijepe i ne izlaze normalno van.
      Odnijeli smo ga u ovlašteni servis u Fillex gdje je kupljen s namjerom da ćemo dobiti garanciju i dobili informaciju da je laptop bio zaliven.
      Ponudu koju smo dobili ti proslijeđujem u privitku.''

Ono što je najbolje od svega je da je ta ponuda izdana na neku drugu firmu, ne ovu u kojoj sam ja radio, znači oni su vlasnici laptopa, kojeg su prodali (dali?) na korištenje mojoj bivšoj firmi. 

Danas 23.02. su mi također poslali poruku na mail: 

''Kako ćemo se dogovoriti oko plaćanja?
      Najbolje bi bilo da ti uplatiš ovu ponudu Fillexu onda.
      Isto, zanima me kada bi to moglo biti jer je laptop trenutno tamo na dijagnozi?''

Nadalje, ne postoji zapisnik da sam ja taj laptop ikad preuzeo, niti zapisnik da sam ga vratio i da je taj dan 11.01. kad sam otišao iz firme ga vratio. Sad se oni meni javljaju s tim glupostima 40 dana nakon što sam otišao iz firme i lagano me živciraju.

Naknadu za godišnji naravno još nisu uplatili, rekli su ili danas ili u ponedjeljak.

Znači da sumiramo, nisam laptop oštetio,javili su mi da je ''oštećen'' 33 dana nakon što sam otišao iz firme, i tražio novce za godišnji, baš slučajnost, vratio sam ga ispravnog, drugi ljudi su ga koristili nakon mene, imam foto dokaze toga, i račun za popravak je izdan na drugu firmu sa datumom 21.02. u kojoj ja nikad nisam radio.

Što da im odgovorim?
  • Online korisnici