Jump to content

STAN - pomoć oko prijepisa


srudak

Preporučene objave

Pozdrav,

trebam pomoć oko sljedećega:

Imam 2 nekretnine na sebi, jednu sam kupio prije braka a drugu

za vrijeme bračnog odnosa. Obje su nekretnine bez tereta i kao vlasnik sam upisan samo ja 100%.

Razveden sam, imamo zajedničko skrbništvo za dvoje maloljetne djece. 

Jedan stan, ovaj koji sam kupio prije braka želim prepisati na bivšu suprugu

ali želim se zaštititi da ga supruga ne može prodati već da kasnije ostane djeci.

Kako da to napravim? Zamislio sam da udjele podjelim na 33/33/33 %, dakle svakome

trećina.

 

Ima li bolje rješenje? Molim Savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, srudak je napisao:

Jedan stan, ovaj koji sam kupio prije braka želim prepisati na bivšu suprugu

ali želim se zaštititi da ga supruga ne može prodati već da kasnije ostane djeci.

Isti stan možete izravno darovati djeci

 

, srudak je napisao:

Jedan stan, ovaj koji sam kupio prije braka želim prepisati na bivšu suprugu

Zašto taj stan obzirom da predstavlja vašu osobnu imovinu za razliku od onog drugog koji je stečen tijekom braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u STAN - pomoć oko prijepisa
prije 18 sati , Matrix je napisao:

Isti stan možete izravno darovati djeci

 

Zašto taj stan obzirom da predstavlja vašu osobnu imovinu za razliku od onog drugog koji je stečen tijekom braka.

Zato jer ovaj prvi stan ima 52m2.   Drugi ima 68m2 i iako se smatra bračnom stečevinom

plaćen je 40% uplatom novčanih sredstava  mojih roditelja a ostalih 60% smo platili ušteđevinom bivša supruga i ja.

Znači u ovom slučaju njenih je 30% drugoga stana. Umjesto isplate odabrala je da živi u starom

stanu pa zato to želim riješiti i papirnato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , srudak je napisao:

OK, a što moram napraviti da pitanja bračne stečevine prestanu?

nači odvjetnika koji će  sastaviti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

prikupit dokaze (i svjedočenje roditelja. potpisana izjava.) da su ti poklonili 40% cijene stana.

ili sastavite sporazum o podjeli bračne stečevine (1/2 manjeg stana njoj a 1/2 djeci) ali odustaje od svog djela u večem stanu.

1/2 manjeg stana njoj kao podjela bračne stečevine (pismeni sporazum koji priložite tužbi).

1/2 manjeg stada darovat djeci (darovni ugovor)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora se odmah ići u tužbu, to je uvijek opcija, najbolje da bude ona krajnja.

Ukoliko supruga ima časne namjere i ne "pila naopako", dakle da joj je jedina želja živjeti u tom "vašem" stanu i ništa drugo ne želi, osnujte prividnu služnost (do opoziva) stanovanja u njenu korist, a glede pitanja bračne stečevine neka ostane status quo, ako to već ne želite rješavati. Time oboje imate zaštitu, stan ostaje vaš, supruga mu nije vlasnik, ima samo pravo stanovanja, dakle stan ne može prodati, a vi kao vlasnik odlučujete kome će stan, a služnost možete opozvati u slučaju problema. S druge strane, supruga je zaštićena, jer ako vi opozovete služnost bez veze, ona može potegnuti pitanje bračne stečevine na drugom stanu, budući takva tužba ne zastarijeva, jer se smatra inačicom vlasničke tužbe. Svojevrsna pat pozicija, a sami procijenite hoćete li je oboje moći ispoštivati bez trzavica.

Ovo je jedan nespretan način rješenja (i osobno ga ne preporučam), idealno je da se dogovorite oko bračne stečevine, to stavite na papir, potpišete i amen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , srudak je napisao:

Odvjetnik će mi to riješiti, papirnato do kraja i amen.

I treba da riješite,no svi vam savjetuju da budete oprezni sa načinom rješavanja problema,ovo sve kako bi izbjeglii u budućnosti veče probleme.

 

, bovu je napisao:

sastavite sporazum o podjeli bračne stečevine (1/2 manjeg stana njoj a 1/2 djeci) ali odustaje od svog djela u večem stanu.

 

, G-man je napisao:

idealno je da se dogovorite oko bračne stečevine, to stavite na papir, potpišete i amen.

 

, Matrix je napisao:

,iz mjere opreza imajte na umu da izvršenim darovanjem njena prava po pitanju bračne stečevine neče prestati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija