Jump to content

Darovnica


mileko

Preporučene objave

Imam pitanje u vezi darovanja kuće i posjeda.
Naime,vlasnik kuće i posjeda je baka koja bi sada htjela prepisati to na moju majku i mene(unuku).
Pošto baka prima nekakvu određenu svotu novaca od socijalnog(zbog bolesti i niske mirovine,tetka(njena kćer) je potpisala izjavu da se ona brine o njoj).
Ako prepisujemo taj posjed i kuću na nas(majku i mene) baka gubi pravo na tu novčanu svotu.
Postoji li mogućnost da baka nama to darujem putem darovnoga ugovora bez gubitka prava na tu novčanu naknadu?

I ako je moguće koliko bi nas to koštalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mileko je napisao:

Imam pitanje u vezi darovanja kuće i posjeda.
Naime,vlasnik kuće i posjeda je baka koja bi sada htjela prepisati to na moju majku i mene(unuku).
Pošto baka prima nekakvu određenu svotu novaca od socijalnog(zbog bolesti i niske mirovine,tetka(njena kćer) je potpisala izjavu da se ona brine o njoj).
Ako prepisujemo taj posjed i kuću na nas(majku i mene) baka gubi pravo na tu novčanu svotu.
Postoji li mogućnost da baka nama to darujem putem darovnoga ugovora bez gubitka prava na tu novčanu naknadu?

I ako je moguće koliko bi nas to koštalo?

ako daruje svoje imanje izgubit će pravo na socijalnu pomoć. CSS je u vlasnički list upisao hipoteku na iznos primljene pomoći. od nasljednika će tražiti isplatu primljene pomoći+kamate.

zašto sa bakom ne sklopite ugovor o doživotnom uzdržavanju (u zamjenu za pomoć dobijete kuću i imanje) i preuzmete brigu o baki?

tetka (bakin kći) kao  nasljednic može tražiti nužni dio ako bi kuća bila darovana jednoj ćerki i unuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija