Jump to content

Kredit


Lipamala

Preporučene objave

prije 18 sati , Wanksta je napisao:

Nema na čemu. Tu dokumentaciju (otkaz kredita, isplata CO-a) ste trebali dobiti pismeno.

Ako je dug neupitan, CO-u je u interesu da se naplate, makar i na rate (iako su osiguranja opet na kraju pokrivena od reosiguratelja).

Poštovani! Opet sam danas zvala sberbanku i kaže mi gospođa da Co nije još pokrio ostatak duga od mog kredita jer je još na friško,da pričekam 2.tjedna pa da je opet zovnem da to mora odobriti Co . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani! Opet sam danas zvala sberbanku i kaže mi gospođa da Co nije još pokrio ostatak duga od mog kredita jer je još na friško,da pričekam 2.tjedna pa da je opet zovnem da to mora odobriti Co . 

Tražite ime i prezime djelatnika banke s kojim razgovarate jer su im odgovori kako vidite oprečni kao i da vam zbog toga poštom pošalju stanje stvari, ugovor o osiguranju vašeg kredita između sperbanke i CO. jer inače ne možete pravilno postupati/otplaćivati svoj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Wanksta je napisao:

Tražite ime i prezime djelatnika banke s kojim razgovarate jer su im odgovori kako vidite oprečni kao i da vam zbog toga poštom pošalju stanje stvari, ugovor o osiguranju vašeg kredita između sperbanke i CO. jer inače ne možete pravilno postupati/otplaćivati svoj dug.

O.k.hvala.ja sam je to danas pitao da mi pošalje taj ugovor o osiguranju između Co i njih a ona mi rekla da meni to ne treba.sutra će je opet zvati i da se predstavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mara123456789 je napisao:

O.k.nisam znala ni to! Sutra ih opet zovem i tražit ću da mi da mi sve dostave što ste naveli. Hvala

Poštovani. A da ja ipak predan zahtjev za osobni stečaj mislim da bi mi to bilo najbolje,pošto na sebi nemam ni pokretnine ni nektetnine!. Molim vaše savjete što mislite o tome?I još da pitam bil bilo dobro da se odreknem nasljedstva kad mi mater umre da to banka ne uzme ako prihvatim. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Mara123456789 je napisao:

Poštovani. A da ja ipak predan zahtjev za osobni stečaj mislim da bi mi to bilo najbolje,pošto na sebi nemam ni pokretnine ni nektetnine!. Molim vaše savjete što mislite o tome?I još da pitam bil bilo dobro da se odreknem nasljedstva kad mi mater umre da to banka ne uzme ako prihvatim. Hvala!

Poštovani! Evo danas zovu iz agencije sveaekonomi da cijeli iznos platim u 2.rate a iznos je 29.000.kn.Ja im kažem kako nisam u mogućnosti da platim išta. Kažu da idem u sberbanku pa da se sa njima pokušam dogovorit. E sad mi ništa nije jasno.na fini stoji sberbanka.a ovi iz sveaekonomi zovu svaki dan.što da radim? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Wanksta je napisao:

Tražite od Sperbanke da vam dostave dokumentaciju kome su prodali dug, Croatiji osiguranju ili sveiekonomi.

Hoću sutra ih zovem. Samo još jedno pitanje koje je sad postupanje ovrhovoditelja ako nemam ni pokretnine ni imovine?koliko sam shvatila iz prijašnji postova čekaju dok nešto ne nasljednim. Jel tako?a ovi iz agencije neka zovu ja nisam u mogućnosti ništa platiti! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Mara123456789 je napisao:

postupanje ovrhovoditelja ako nemam ni pokretnine ni imovine?

Po logici je neostvarivo pokrenuti ovršni postupak protiv dužnika koji nema ništa, ali pravno ovrhovoditelj ishodi pravomoćno rješenje/presudu i onda čeka da dužnik stekne primanja/imovinu. Obično ta radnja ne zastarijeva.

 

Prije 10 minuta, Mara123456789 je napisao:

a ovi iz agencije neka zovu ja nisam u mogućnosti ništa platiti! Hvala!

Vi bi trebali svakako preko sperbanke utvrditi tko vam je ovrhovoditelj, ovako vas i ja mogu nazvati i reći da zovem iz agencije i da ste dužni.

Ako niste u mogućnosti uplaćivati a i nemate imovine, možete u miru tražiti najpovoljnije rješenje za vas.

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Wanksta je napisao:

Po logici je neostvarivo pokrenuti ovršni postupak protiv dužnika koji nema ništa, ali pravno ovrhovoditelj ishodi pravomoćno rješenje/presudu i onda čeka da dužnik stekne primanja/imovinu. Obično ta radnja ne zastarijeva.

 

Vi bi trebali svakako preko sperbanke utvrditi tko vam je ovrhovoditelj, ovako vas i ja mogu nazvati i reći da zovem iz agencije i da ste dužni.

Ako niste u mogućnosti uplaćivati a i nemate imovine, možete u miru tražiti najpovoljnije rješenje za vas.

O.k.hvala! Čekam novi ovršni zakon,čujem i da će bit neke promjene što se tiče osobnog stečaja.A i tako ga mislim otvorit. Koliko sam čitala to bi bilo najbolje za mene! Budem li imala pitanja javim se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Mara123456789 je napisao:

što se tiče osobnog stečaja.A i tako ga mislim otvorit

Ako ste u nemogućnosti podmiriti obvezu u roku od 90 dana je jedan od uvjeta osobnog stečaja koji bi trebao biti pojednostavljen a i u skladu sa zakonom o osobnom stečaju država u zapadnoj Europi, gdje se po usvojenom zahtjevu o konkursu postupak riješi unutar godinu dana.

 

Prije 13 minuta, Mara123456789 je napisao:

Budem li imala pitanja javim se!

Da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Mara123456789 je napisao:

Hoću sutra ih zovem.

Pismeno tražite očitovanje kome je dug ustupljen, od usmene komunikacije nemate nikakve koristi.

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

Čekam novi ovršni zakon

Novi ovršni zakon se neće primjenjivati na Vas tj. neće imati retroaktivno djelovanje.

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

čujem i da će bit neke promjene što se tiče osobnog stečaja.

Ove promjene se ne uređuju sa Ovršnim zakonom, i već su donesene, te stupaju na snagu od 1.1.2019.

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

.A i tako ga mislim otvorit.

Ako uistinu mislite, onda se požurite jer od 1.1.2019. stupaju na snagu bitne promjene u pogledu stečaja potrošača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Pismeno tražite očitovanje kome je dug ustupljen, od usmene komunikacije nemate nikakve koristi.

Novi ovršni zakon se neće primjenjivati na Vas tj. neće imati retroaktivno djelovanje.

Ove promjene se ne uređuju sa Ovršnim zakonom, i već su donesene, te stupaju na snagu od 1.1.2019.

Ako uistinu mislite, onda se požurite jer od 1.1.2019. stupaju na snagu bitne promjene u pogledu stečaja potrošača.

Hvala Borbena7! Znači ako sutra zatražim osobni stečaj te će se mjere primjenjivati na mene? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Wanksta je napisao:

Ako ste u nemogućnosti podmiriti obvezu u roku od 90 dana je jedan od uvjeta osobnog stečaja koji bi trebao biti pojednostavljen a i u skladu sa zakonom o osobnom stečaju država u zapadnoj Europi, gdje se po usvojenom zahtjevu o konkursu postupak riješi unutar godinu dana.

Molio bih cij. Wankstu da nam šire objasni što se očekuje od novog zakona o osobnom stečaju, odnosno o eventualno povoljnijim odrebama za podnositelje zahtjeva.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Melchior je napisao:

Molio bih cij. Wankstu da nam šire objasni što se očekuje od novog zakona o osobnom stečaju, odnosno o eventualno povoljnijim odrebama za podnositelje zahtjeva.

Hvala

Kako su naveli ostali cijenjeni korisnici, postupak bi trebao biti brži i jednostavniji. Ako ste u nemogućnosti plaćati svoje obveze u nekom periodu od 90 dana, nemate imovine i primanja ili su premala da bi pratili standard, pokrili dugove, zakon države bi trebao tada omogućiti takvom potrošaču konkurs i da se uz primjenu pravilnog  zakona o svim pravnim poslovima onemoguće takvi slučajevi u nekom broju.

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Melchior je napisao:

što se očekuje od novog zakona o osobnom stečaju, odnosno o eventualno povoljnijim odrebama

Izmjene Zakona o stečaju potrošača, donose povoljnije odredbe u smislu da se:

-pojednostavljuje postupak za polaganje ispita za povjerenika kojih je do sada bilo malo, a što je usporavalo postupak;

-usklađen je sa zadnjim izmjenama Ovršnog zakona, koji ne dozvoljava ovrhu na jedinoj nekretnini i ako glavnica duga ne prelazi 20.000,00 kn;

-detaljnije je uređena završna dioba odnosno završni diobi popis;

-izmjena je da je potrošač dužan predati povjereniku 1/2 imovine koju stekne nasljeđivanjem, a ne ukupnu kako je bilo do sada;

-i najvažnije za većinu, da je uveden jedinstveni postupak stečaja potrošača koji je iznimka od ovog redovnog, a odnosi se na osobe blokirane duže od 3 godine i s osnova glavnice do 20.000,00 kn. Cilj ovakvog postupka je da se potrošačima sa manjim dugovanjima, a koji su dugotrajno blokirani, omogući novi početak nakon kraćeg perioda provjere ponašanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

novi početak nakon kraćeg perioda provjere ponašanja

Ovo je bitno u osobnom stečaju. Cilj bi trebao biti da osoba nakon 3 godine od stečaja funkcionira na način kojim bi mogla otkupiti većinu svojih dugovanja, ima mogućnost štednje iz svojeg primanja i da ne ide opet u spiralu dugovanja, onda stečaj nema smisla, ali to ovisi o mnogim zakonima, radnim, socijalnim, ne samo o stečajnim i ovršnim. Npr. predsjednik Amerike, 50 cent i mnogi poznati (Walt Disney) su prijavili prije uspjeha, osobni stečaj.

 

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

pojednostavljuje postupak za polaganje ispita za povjerenika

Nadajmo se da će taj povjerenik biti i savjetnik/pomoć osobe u stečaju.

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Trebalo bi biti, jer će se ovaj  jedinstveni postupak stečaja potrošača odnositi samo na osobe koje su blokirane duže od 3 godine i čiji dug s osnova glavnice ne prelazi 20.000,00 kn.

Poštovani! A što je sa onim dužnicima koji duguju više od 100.000. kn.primjenjuje li se novi zakon i na njih tj.da li njima uzima povjerenik cijelu imovinu il' pola imovine kako je tu navedeno? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Mara123456789 je napisao:

A što je sa onim dužnicima koji duguju više od 100.000. kn.

Na njih se primjenjuje redovni postupak stečaja potrošača, a ne jednostavni postupak stečaja potrošača.

Prije 12 minuta, Mara123456789 je napisao:

primjenjuje li se novi zakon i na njih

Nema novog zakona, ovo su samo izmjene i dopune postojećeg.

Prije 12 minuta, Mara123456789 je napisao:

da li njima uzima povjerenik cijelu imovinu il' pola imovine kako je tu navedeno? 

Nije tu tako navedeno, već 

, Borbena7 je napisao:

-izmjena je da je potrošač dužan predati povjereniku 1/2 imovine koju stekne nasljeđivanjem, a ne ukupnu kako je bilo do sada;

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Na njih se primjenjuje redovni postupak stečaja potrošača, a ne jednostavni postupak stečaja potrošača.

Nema novog zakona, ovo su samo izmjene i dopune postojećeg.

Nije tu tako navedeno, već 

 

Znači li to ako ja steknem imovinu meni se uzima pola imovine? Jel to to? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

1/2 imovine koju bi naslijedili, bili bi dužni predati povjereniku.

Hvala Borbena7! Riješiti ćemo to na na drugi način. Ja se ljepo odrečem imovine.pa mi ne mogu ništa uzet. Nemam ništaaa! Pa nek se namirivaju od s....era.! Jel tako! ? I onako sam se Borio za takve kao on!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Mara123456789 je napisao:

Ja se ljepo odrečem imovine.pa mi ne mogu ništa uzet. Nemam ništaaa!

To svakako imate pravo. Napravite ugovor o odricanju od nasljedstva sa ostaviteljem a možete staviti klauzulu da se samo vi odričete nasljedstva, eventualni potomci imaju pravo.

 

Prije 7 minuta, Mara123456789 je napisao:

I onako sam se Borio za takve kao on!?

Na žalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

To svakako imate pravo. Napravite ugovor o odricanju od nasljedstva sa ostaviteljem a možete staviti klauzulu da se samo vi odričete nasljedstva, eventualni potomci imaju pravo.

 

Na žalost.

Da se odričem nasljedstva na ostavinskoj raspravi. Jel mogu to na sudu u zapisnik izjaviti,i to je to.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, Mara123456789 je napisao:

Da se odričem nasljedstva na ostavinskoj raspravi. Jel mogu to na sudu u zapisnik izjaviti,i to je to.?

Izjavu o odricanju od nasljedstva može nasljednik dati na zapisnik pred ostavinskim ili pred bilo kojim općinskim sudom ili javno ovjerovljeni izjavom. Odricanje ne može biti djelomično, ali možete izjaviti da se odricanje ne odnosi na vaše potomke. Prije otvaranja postupka nasljedstva se nitko ne može odreći nasljedstva, ali se možete iznimno unaprijed odreći nasljedstva ako sa pretkom sklopite ugovor o odricanju od nasljedstva u pisanom obliku i ovjeren kod suca ili javnog bilježnika, koji će taj ugovor pročitati i upozoriti stranke o njegovom učinku.

Nasljedstvo je pravo ali nije obveza pa možete čekati raspravu ili unaprijed se odreći nasljedstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Wanksta je napisao:

Izjavu o odricanju od nasljedstva može nasljednik dati na zapisnik pred ostavinskim ili pred bilo kojim općinskim sudom ili javno ovjerovljeni izjavom. Odricanje ne može biti djelomično, ali možete izjaviti da se odricanje ne odnosi na vaše potomke. Prije otvaranja postupka nasljedstva se nitko ne može odreći nasljedstva, ali se možete iznimno unaprijed odreći nasljedstva ako sa pretkom sklopite ugovor o odricanju od nasljedstva u pisanom obliku i ovjeren kod suca ili javnog bilježnika, koji će taj ugovor pročitati i upozoriti stranke o njegovom učinku.

Nasljedstvo je pravo ali nije obveza pa možete čekati raspravu ili unaprijed se odreći nasljedstva.

Što znači ovo da se odricanje ne odnosi na moje potomke?možete malo pojasniti.? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Mara123456789 je napisao:

Što znači ovo da se odricanje ne odnosi na moje potomke?možete malo pojasniti.? Hvala

Odricanje od nasljedstva je bezuvjetno, znači odnosi se i na potomke i na cjelokupnu imovinu i ta odluka se ne može promijeniti, (osim ako je dana u neubrojivom stanju naravno)

Ali ako vi želite isključiti potomke od vaše odluke, to morate izričito naglasiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Wanksta je napisao:

Odricanje od nasljedstva je bezuvjetno, znači odnosi se i na potomke i na cjelokupnu imovinu i ta odluka se ne može promijeniti, (osim ako je dana u neubrojivom stanju naravno)

Ali ako vi želite isključiti potomke od vaše odluke, to morate izričito naglasiti. 

Ma ne želim ja nikog isključiti,već se samo odreći nasljedstva. Pa me zanima pošto imam samo jednog brata dali njemu prelazi sva imovina il' se dijeli i na njegovu djecu tj.moga sinovca i sinovku.? I može li ovrhovoditelji teretiti njih za moj dug ako se odreknem imovine? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Mara123456789 je napisao:

pošto imam samo jednog brata dali njemu prelazi sva imovina il' se dijeli i na njegovu djecu tj.moga sinovca i sinovku.? I može li ovrhovoditelji teretiti njih za moj dug ako se odreknem imovine? Hvala!

Imovina u tom slučaju ide bratu, jer je on prvi nasljedni red. I oni nikako ne mogu odgovarati za Vaše dugove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Imovina u tom slučaju ide bratu, jer je on prvi nasljedni red. I oni nikako ne mogu odgovarati za Vaše dugove.

Ok.hvala borbena7.a nema mi druge već kako sam prije navela otvorit osobni stečaj iza nove godine jer imam puno duga za vratit a bolesna sam za radit i mirovina mižerna da jedva preživljavam što se bolesti tiče već  se 15.god.lječim što bolnički što ambulantno.samo se nadam i molim Boga da se neće ništa alarmantno desiti da ne ispalim ž...ce ps..čki!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Mara123456789 je napisao:

Ok.hvala borbena7.a nema mi druge već kako sam prije navela otvorit osobni stečaj iza nove godine jer imam puno duga za vratit a bolesna sam za radit i mirovina mižerna da jedva preživljavam što se bolesti tiče već  se 15.god.lječim što bolnički što ambulantno.samo se nadam i molim Boga da se neće ništa alarmantno desiti da ne ispalim ž...ce ps..čki!

I još me zanima da li mogu i ove doktorske nalaze podastrijet sucu ako zatreba? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Mara123456789 je napisao:

Poštovani.kad se može dat javno ovjerena izjava o odricanju od nasljedstva? Da li ja tu izjavu mogu odmah napravit pa čekat ostavinsku raspravu? Hvala!

Nasljedstva se možete odreći bilo kad. Trebate sa ostaviteljem sklopiti ugovor da se odričete nasljedstva. Ta radnja se obavlja kod javnog bilježnika ili suca i na snazi je u  tom trenutku.

Možete čekati i raspravu, smrt ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

Nakon čestih, pozivi se ustabile na 2-3 mjesečno. Nema nekog pravila. Kad se i njih zove isti nisu ažurni da odgovore.

Poštovani. Došao mi je danas prijedlog za ovrhu od PBZ dug od 7.500kn. molim vas za pomoć kako napisati prigovor ako ima kakvi primjer.i što da napišem u žalbu. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Došao mi je danas prijedlog za ovrhu od PBZ dug od 7.500kn. molim vas za pomoć kako napisati prigovor ako ima kakvi primjer.i što da napišem u žalbu. Hvala!

Pišete prigovor, koji mora biti obrazložen.

Što namjeravate napisati u svoju korist, tj. čime mislite pobijati dug ?

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Wanksta je napisao:

Pišete prigovor, koji mora biti obrazložen.

Što namjeravate napisati u svoju korist, tj. čime mislite pobijati dug ?

Nikakva opomena mi nije došla da li se može što učiniti?

 

A da je i došla nisam u mogućnosti platiti zbog bolesti i zbog male mirovine i zato što još imam ovrha za platiti,neću ih za života platiti! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Mara123456789 je napisao:

A da je i došla nisam u mogućnosti platiti zbog bolesti i zbog male mirovine i zato što još imam ovrha za platiti,neću ih za života platiti! Hvala!

Imate mogućnost pisati prigovor, navesti sve što vam ide u korist pa ići u parnični postupak i pobijati dug (trebate računati na troškove) ili ostaviti tako pa će po pravomoćnosti naložiti fini naplatu dugovanja.

Ako je dug neupitan i sve po pravilu možete kontaktirati PBZ i tražiti odgodu/rate..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Wanksta je napisao:

Imate mogućnost pisati prigovor, navesti sve što vam ide u korist pa ići u parnični postupak i pobijati dug (trebate računati na troškove) ili ostaviti tako pa će po pravomoćnosti naložiti fini naplatu dugovanja.

Ako je dug neupitan i sve po pravilu možete kontaktirati PBZ i tražiti odgodu/rate..

A kako da sastavim žalbu imate kakav pisani prijedlog pošto ne mogu platiti odvjetnika. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Mara123456789 je napisao:

Piše da mogu izjaviti prigovor u roku 8.dana od primitka.

U redu.

Napišete Prigovor, broj poslovnog predmeta, datum, svoju adresu i adresu tko vam prijedlog šalje.

Istaknite da prigovarate na cjelokupni iznos kojim vas terete i obrazložite svoj prigovor, tj. napišete zašto niste dužni, zbog čega smatrate da vam se dug neosnovano stavlja na teret.

To pošaljite preporučeno u dva primjerka, treći zadržite za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Wanksta je napisao:

U redu.

Napišete Prigovor, broj poslovnog predmeta, datum, svoju adresu i adresu tko vam prijedlog šalje.

Istaknite da prigovarate na cjelokupni iznos kojim vas terete i obrazložite svoj prigovor, tj. napišete zašto niste dužni, zbog čega smatrate da vam se dug neosnovano stavlja na teret.

To pošaljite preporučeno u dva primjerka, treći zadržite za sebe.

Kako da to sastavim,nikad to nisam radio da li to ide na običan papir.nisam u mogućnosti platiti odvjetnika. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

O.k.hvala

Poštovani. Neću ulagati nikakav prigovor zato jer jednostavno nemam živaca.a ovi od pbz nek stanu u red čekanja na fini.i tako mislim iza nove godine otvorit stečajni postupak mislim da je to za mene najbolje pošto nemam nikakve nekretnine ni pokretnine na sebi.ja ne vidim drugog načina! Jedino što imam je stara Tv i radio staro 10.god.pa nek dođu i uzmu to. Eto imam i ovi mob.od 800.kn.star godinu ipo.pa brate nek dođu i po to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Mara123456789 je napisao:

O.k.obavjestit ću ih.ne znam koliko će mi to vriditi ali napravit ću tako.

Da i podnesete prigovor i da vam bude uvažen, pitanje je s kojim činjenicama bi vi raspolagali u postupku koji bi išli u vašu korist. Ovako mogu čekati u redu naplate i pokrenite osobni stečaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Wanksta je napisao:

Da i podnesete prigovor i da vam bude uvažen, pitanje je s kojim činjenicama bi vi raspolagali u postupku koji bi išli u vašu korist. Ovako mogu čekati u redu naplate i pokrenite osobni stečaj.

Što da sad pišem prigovor,kad mislim otvorit stečaj,samo ću ih obavijestit o stečaju pa nek čekaju u redu naplate na fini!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Mara123456789 je napisao:

Što da sad pišem prigovor

Ako nemate osnovane razloge za prigovor tada morate biti svjesni da će prvo javni bilježnik, a potom i sud postupiti po tom prigovoru, a u konačnici ćete imati samo dodatne troškove i nikakvu korist od neosnovanog prigovora.

Prije 3 minuta, Mara123456789 je napisao:

kad mislim otvorit stečaj,samo ću ih obavijestit o stečaju pa nek čekaju u redu naplate na fini!

I od prigovora u kojim se pozivate da namjeravate u budućnosti otvoriti stečaj opet imate samo dodatne troškove.

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

i tako mislim iza nove godine otvorit stečajni postupak mislim da je to za mene najbolje pošto nemam nikakve nekretnine ni pokretnine na sebi.j

Za sada nema dovoljno sudske prakse, ali prema stavu nekih županijskih sudova, 100 % otpis duga ne bi predstavljao stečajni plan. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako nemate osnovane razloge za prigovor tada morate biti svjesni da će prvo javni bilježnik, a potom i sud postupiti po tom prigovoru, a u konačnici ćete imati samo dodatne troškove i nikakvu korist od neosnovanog prigovora.

I od prigovora u kojim se pozivate da namjeravate u budućnosti otvoriti stečaj opet imate samo dodatne troškove.

Za sada nema dovoljno sudske prakse, ali prema stavu nekih županijskih sudova, 100 % otpis duga ne bi predstavljao stečajni pp

Sad vas ne kužim ništa,da pišem prigovor il' ne? Da pišem prigovor u kojem ih obavještavamo da ću u skoroj budućnosti otvoriti stečaj.onda bi to trebala svim ovrhovoditeljima napisat prigovor? Molim da mi laički objasnite nemam para za sudske parnice i živaca za razvlačenje po sudu! Molim da mi u kratkim crtama objasnite što da radim ova 2.mjeseca dok ne otvorim stačaj. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Mara123456789 je napisao:

da pišem prigovor il' ne?

Prigovor pišete kada imate opravdani razlog na koji se pozivate i kojim pobijate nešto što je navedeno u tom rješenju o ovrsi kojeg ste primili. Ukoliko nemate opravdani razlog, nemojte pisati prigovor, jer ćete u konačnici imati samo dodatne troškove koje će prouzročiti taj Vaš neosnovani prigovor, a po kojemu sud mora postupiti. Prema tome, na Vam je da procijenite imate li razlog za pobijanje rješenja o ovrsi ili ne? Ukoliko nemate, ne morate poduzimati ništa. Tko je zainteresiran za naplatu duga neka po pravomoćnosti rješenja, postupa u tom smjeru.

Dopis kojim bi nekoga obavijestili da planirate pokrenuti stečaj, apsolutno nema nikakvog pravnog učinka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Prigovor pišete kada imate opravdani razlog na koji se pozivate i kojim pobijate nešto što je navedeno u tom rješenju o ovrsi kojeg ste primili. Ukoliko nemate opravdani razlog, nemojte pisati prigovor, jer ćete u konačnici imati samo dodatne troškove koje će prouzročiti taj Vaš neosnovani prigovor, a po kojemu sud mora postupiti. Prema tome, na Vam je da procijenite imate li razlog za pobijanje rješenja o ovrsi ili ne? Ukoliko nemate, ne morate poduzimati ništa. Tko je zainteresiran za naplatu duga neka po pravomoćnosti rješenja, postupa u tom smjeru.

Dopis kojim bi nekoga obavijestili da planirate pokrenuti stečaj, apsolutno nema nikakvog pravnog učinka.

O.k.Hvala Borbena7 i Wanksta! Pratim tijek događaja i otvaram stečaj iza nove godine! A bili imalo kakvog učinka da im javim telefonski da otvaram stečaj? Još jednom hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Borbena7 je napisao:

Da, jer to je svrha stečaja potrošača

Poštovani.Čitao sam na internetu da ima zakon o ovrhama koji se primjenjiva od 2005.god da će sud u roku od godine dana automatski deblokirati račun zbog nemogućnosti naplate potraživanja.E sad me zanima da li je to istina? Ima li neko kakvih iskustava u vezi toga? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mara123456789 je napisao:

Molim da mi laički objasnite

evo da ja tebi laički objasnim :)

nisam pročitao sve tvoje postove ali vidim da se "vrtite" u krug sa pitanjima itd....

što se tiče nasljedstva...ako ta osoba od koje možete nešto naslijediti daruje nekome drugom,a ne Vama ,onda VI nemate s tim više ništa i bez brige ste.....međutim ako se Vi odreknete nasljedstva,a ovrhovoditelji imaju saznanja ,može se postaviti pitanje pa i na stečaju potrošača o poštenju Vas kao potrošača...

-Opcija sa ne prihvaćanjem nasljedstva može biti jako loša ideja i ja je ne preporučujem...

što se tiče stečaja potrošača.....opčenito je mišljenje da je noviji zakon bolji.....međutim ima jedna "kvaka".....kod sadašnjeg zakona (kako i @borbena 7 kaže) sudovi donose različita rješenja daa li je 100% oslobođenje prihvatljivo ili nije....međutim nitko dužnicima ne brani da predlože otpis 90%.....

po novom zakonu je predviđeno

Članak 52.a (NN 67/18)

(1) Ako iz plana ispunjenja obveza koji je potrošač priložio uz prijedlog za otvaranje postupka stečaja potrošača proizlazi da ukupan iznos obveza koje potrošač planira ispuniti nije jednak ili veći od 25% od ukupnog iznosa potrošačevih obveza, sud neće zakazati pripremno ročište ni razmatrati plan ispunjenja obveza.

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka smatrat će se da plan ispunjenja nije prihvaćen

 

znači ako Vi ne možete ili ne planirate platiti 25% duga ,onda trebate odmah podnijeti zahtjev-

da bi vam savjetovao preciznije ,napišite otprilie iznos svih dugovanja i kolika su vam mjesecna primanja (mirovina i silčno)...pa vam odgovorim

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Mister-X je napisao:

evo da ja tebi laički objasnim :)

nisam pročitao sve tvoje postove ali vidim da se "vrtite" u krug sa pitanjima itd....

što se tiče nasljedstva...ako ta osoba od koje možete nešto naslijediti daruje nekome drugom,a ne Vama ,onda VI nemate s tim više ništa i bez brige ste.....međutim ako se Vi odreknete nasljedstva,a ovrhovoditelji imaju saznanja ,može se postaviti pitanje pa i na stečaju potrošača o poštenju Vas kao potrošača...

-Opcija sa ne prihvaćanjem nasljedstva može biti jako loša ideja i ja je ne preporučujem...

što se tiče stečaja potrošača.....opčenito je mišljenje da je noviji zakon bolji.....međutim ima jedna "kvaka".....kod sadašnjeg zakona (kako i @borbena 7 kaže) sudovi donose različita rješenja daa li je 100% oslobođenje prihvatljivo ili nije....međutim nitko dužnicima ne brani da predlože otpis 90%.....

po novom zakonu je predviđeno

Članak 52.a (NN 67/18)

 

(1) Ako iz plana ispunjenja obveza koji je potrošač priložio uz prijedlog za otvaranje postupka stečaja potrošača proizlazi da ukupan iznos obveza koje potrošač planira ispuniti nije jednak ili veći od 25% od ukupnog iznosa potrošačevih obveza, sud neće zakazati pripremno ročište ni razmatrati plan ispunjenja obveza.

 

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka smatrat će se da plan ispunjenja nije prihvaćen

 

znači ako Vi ne možete ili ne planirate platiti 25% duga ,onda trebate odmah podnijeti zahtjev-

da bi vam savjetovao preciznije ,napišite otprilie iznos svih dugovanja i kolika su vam mjesecna primanja (mirovina i silčno)...pa vam odgovorim

 

Evo ovako. Sveukupni dug je 130.000kn. A mirovina je 2.450 kn. Što mi savjetuje? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mara123456789 je napisao:

Evo ovako. Sveukupni dug je 130.000kn. A mirovina je 2.450 kn. Što mi savjetuje? Hvala!

stečaj potrošača je 5 godina...1/4 ti se plijeni....to je oko 600 kn x 60 mjeseci što znači oko 36 000kn...

ako planiraš pokrenuti stečaj potrošača moj ti je savjet predložiti plaćanje 600 kn mjesecno 60 mjeseci jednako svim vjerovnicima....tih 600kn ne možeš izbječi ako se proglasi stečaj,a nemožeš ni sad izbječi jer ti se ovršuje sigurno taj iznos ........na taj način vjerovnicima daješ 600 kn koje mogu dobiti u stečaju,ali ako oni to prihvate ti onda ideš u nagodbu ,što je još bolje jer se onda u roku 5 godina svega rješavaš,a nisi u stečaju.....rješavaš se i stečajem,ali nagodba je bolja jer onda više nisi blokirana ,možeš nasljediti šta hočeš itd....

s obzirom da si ti na granici (oko tih 25%) možeš čekati i 1.1.19...raspitaj se u fini o svemu tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Mister-X je napisao:

stečaj potrošača je 5 godina...1/4 ti se plijeni....to je oko 600 kn x 60 mjeseci što znači oko 36 000kn...

ako planiraš pokrenuti stečaj potrošača moj ti je savjet predložiti plaćanje 600 kn mjesecno 60 mjeseci jednako svim vjerovnicima....tih 600kn ne možeš izbječi ako se proglasi stečaj,a nemožeš ni sad izbječi jer ti se ovršuje sigurno taj iznos ........na taj način vjerovnicima daješ 600 kn koje mogu dobiti u stečaju,ali ako oni to prihvate ti onda ideš u nagodbu ,što je još bolje jer se onda u roku 5 godina svega rješavaš,a nisi u stečaju.....rješavaš se i stečajem,ali nagodba je bolja jer onda više nisi blokirana ,možeš nasljediti šta hočeš itd....

s obzirom da si ti na granici (oko tih 25%) možeš čekati i 1.1.19...raspitaj se u fini o svemu tome...

O.K. Hvala Mister-X!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Mara123456789 je napisao:

Ovaj kredit što mi odbija 661.kn ima još 3.god do otplate. Mjenja li se tu situacija zbog stečaja potrošača?Molim odgovor? Hvala!

mijenja se.....sve dugove navodiš u planu kod stečajnog postupka i koje plaćaš i koje ne plaćaš....i svi su riješeni za 5 god....sad plaćaš 661 kn tom jednom,a tad bi plaćali oko 600 svima pomalo...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Mister-X je napisao:

mijenja se.....sve dugove navodiš u planu kod stečajnog postupka i koje plaćaš i koje ne plaćaš....i svi su riješeni za 5 god....sad plaćaš 661 kn tom jednom,a tad bi plaćala oko 600 svima pomalo...

To bi bilo dobro. O.K.tako ću napravit.po novoj godini otvaram osobni stečaj pa di puklo da puklo! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mara123456789 je napisao:

To bi bilo dobro. O.K.tako ću napravit.po novoj godini otvaram osobni stečaj pa di puklo da puklo! Hvala!

Dobar dan. Isto nisam u mogućnosti otplaćivati kredite a imam ovrhu na fini od 60.000.kn.pa me zanima koliko treba proći vremena dok se otvori osobni bankort? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, franicki007@gmail.com je napisao:

pa me zanima koliko treba proći vremena dok se otvori osobni bankort?

Stečaj potrošača kako ga Vi zovete osobni bankrot, namijenjen je fizičkoj osobi koja nije u mogućnosti ispuniti svoje dospjele novčane obveze. A smatra se da fizička osoba nije u mogućnosti ispuniti svoje dospjele novčane obveze, ako najmanje 90 dana uzastopno ne može ispuniti jednu ili više dospjelih novčanih obveza u ukupnom iznosu većem od 30.000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Mara123456789 je napisao:

Evo ovako. Sveukupni dug je 130.000kn. A mirovina je 2.450 kn. Što mi savjetuje? Hvala!

 

, Mister-X je napisao:

evo da ja tebi laički objasnim :)

nisam pročitao sve tvoje postove ali vidim da se "vrtite" u krug sa pitanjima itd....

što se tiče nasljedstva...ako ta osoba od koje možete nešto naslijediti daruje nekome drugom,a ne Vama ,onda VI nemate s tim više ništa i bez brige ste.....međutim ako se Vi odreknete nasljedstva,a ovrhovoditelji imaju saznanja ,može se postaviti pitanje pa i na stečaju potrošača o poštenju Vas kao potrošača...

-Opcija sa ne prihvaćanjem nasljedstva može biti jako loša ideja i ja je ne preporučujem...

što se tiče stečaja potrošača.....opčenito je mišljenje da je noviji zakon bolji.....međutim ima jedna "kvaka".....kod sadašnjeg zakona (kako i @borbena 7 kaže) sudovi donose različita rješenja daa li je 100% oslobođenje prihvatljivo ili nije....međutim nitko dužnicima ne brani da predlože otpis 90%.....

po novom zakonu je predviđeno

Članak 52.a (NN 67/18)

 

(1) Ako iz plana ispunjenja obveza koji je potrošač priložio uz prijedlog za otvaranje postupka stečaja potrošača proizlazi da ukupan iznos obveza koje potrošač planira ispuniti nije jednak ili veći od 25% od ukupnog iznosa potrošačevih obveza, sud neće zakazati pripremno ročište ni razmatrati plan ispunjenja obveza.

 

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka smatrat će se da plan ispunjenja nije prihvaćen

 

znači ako Vi ne možete ili ne planirate platiti 25% duga ,onda trebate odmah podnijeti zahtjev-

da bi vam savjetovao preciznije ,napišite otprilie iznos svih dugovanja i kolika su vam mjesecna primanja (mirovina i silčno)...pa vam odgovorim

 

A što ako moja mati moj dio nasljedstva daruje svojoj unuci. Hoće li ona imat problema sa ovrhovoditeljima u vezi mog duga? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Mister-X je napisao:

stečaj potrošača je 5 godina...1/4 ti se plijeni....to je oko 600 kn x 60 mjeseci što znači oko 36 000kn...

ako planiraš pokrenuti stečaj potrošača moj ti je savjet predložiti plaćanje 600 kn mjesecno 60 mjeseci jednako svim vjerovnicima....tih 600kn ne možeš izbječi ako se proglasi stečaj,a nemožeš ni sad izbječi jer ti se ovršuje sigurno taj iznos ........na taj način vjerovnicima daješ 600 kn koje mogu dobiti u stečaju,ali ako oni to prihvate ti onda ideš u nagodbu ,što je još bolje jer se onda u roku 5 godina svega rješavaš,a nisi u stečaju.....rješavaš se i stečajem,ali nagodba je bolja jer onda više nisi blokirana ,možeš nasljediti šta hočeš itd....

s obzirom da si ti na granici (oko tih 25%) možeš čekati i 1.1.19...raspitaj se u fini o svemu tome...

Poštovani! Čitala sam u medijima da novi zakon o osobnom stečaju neće izaći do 1.1.2020.god.A da ja ipak otvorim stečaj po starom zakonu? Nemam što više čekat! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani! Čitala sam u medijima da novi zakon o osobnom stečaju neće izaći do 1.1.2020.god.A da ja ipak otvorim stečaj po starom zakonu?

Za ovaj postupak nije bitan novi Ovršni zakon već Zakon o stečaju potrošača, njegove izmjene i dopune stupaju na snagu 1. siječnja 2019.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_07_67_1364.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija